Děčín – Bílina 7:2 (kon.) | Poruba 2011 – Orlová 9:2 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 1:4 (kon.)
Přerov – Vsetín 1:2 (0:1 po s.n.) | Nový Jičín – Břeclav 3:2 (po pr.) | Val. Meziříčí – Prostějov 1:5 (kon.)
Milevsko – Pelhřimov 3:7 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 12:4 (kon.) | Klatovy – Řisuty 1:3 (kon.)
Sokolov – Kolín 2:0 (kon.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 3:6 (kon.) | Jindř. Hradec – Kobra 5:3 (kon.)
Vrchlabí – Nymburk 9:4 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 6:3 (kon.)

Milevsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PAVEL PROCHÁZKA. Asistence: Jakub Hamerle.

45:40
    Autorem branky je JAKUB HAMERLE. Asistence: Martin Záhora a Tomáš Novotný.

42:49
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Autorem branky v přesilové hře je PETR VOTÁPEK. Asistence: Adam Vylíčil a Bohumil Svoboda.

40:01

40:00

32:30
    Autorem branky je MIROSLAV KOPIC. Asistence: Martin Hadrava a Jiří Kubát.

31:21
    Autorem branky je PETR VOTÁPEK. Asistence: Bohumil Svoboda.

27:37
    Autorem branky je JAKUB HAMERLE. Asistence: Kevin Reiniš a Jiří Kalla.

25:13
    Autorem branky v přesilové hře je MIROSLAV KOPIC. Asistence: Aleš Jelínek a Marek Hadrava.

20:44
    Autorem branky je TOMÁŠ PLACHÝ. Asistence: Tomáš Mečiar a Marek Hadrava.

20:01

20:00

14:45
    Autorem branky je BOHUMIL SVOBODA. Asistence: Petr Votápek a Adam Vylíčil.

09:33
    Autorem branky je PETR VOTÁPEK. Asistence: Martin Hadrava.

00:01

Utkání začne kvůli pozdnímu příjezdu hostí o něco později.

HC Milevsko 2010 se naposledy v tomto kalendářním roce představí v mistrovském utkání v domácím prostředí, kde hostí v sobotním střetnutí HC Lední Medvědi Pelhřimov. Poslední dva zápasy roku 2013 totiž odehraje na ledech soupeřů.
    Pelhřimovu patří po 20. kole 9. místo v tabulce se ziskem 30 bodů a s o gól pasivním skóre. Více boduje v domácím prostředí, kde získal dvě třetiny svých bodů, což představuje pátý nejlepší výsledek ve skupině Západ v bilanci domácích zápasů. Z venkovních duelů přivezl Pelhřimov prozatím 10 bodů za tři výhry a jednu prohru po nájezdech.

První soutěžní měření v letošní sezóně dopadlo lépe pro Pelhřimov. Ten doma porazil Milevsko 5:2. Pelhřimov rozhodl o své výhře v prostřední části, kterou vyhrál 3:0. Zbývající dvě třetiny skončily shodně poměrem 1:1. Na úvodní pelhřimovský gól našlo ještě Milevsko odpověď a tak se na první přestávku odcházelo za nerozhodnutého stavu. Ve druhé třetině však Lední Medvědi Milevsku odskočili, a když na začátku posledního dějství zvýšili až na stav 5:1, začalo to vypadat na jejich vysokou výhru. Další góly však už nepřidali a Milevsku se v samém závěru podařilo stav zkorigovat. Základ domácího vítězství byl v přesilových hrách, ve kterých vstřelil Pelhřimov tři góly z pěti.

Do druhé poloviny soutěže vstoupil Pelhřimov výhrou v Bílině 5:3. Hostující celek se ujal vedení, ale domácí tým ještě v první části vyrovnal a v prostřední odskočil Pelhřimovu na stav 3:1. I Pelhřimovu se však podařilo soupeřův náskok stáhnout a tak bylo po dvou třetinách srovnáno. Rozhodnutí padlo 5 minut před koncem, kdy se prosadil Pelhřimov. Ten pak přidal konečnou pojistku při domácí hře bez brankaře. V dalším utkání si v Pelhřimově vedl lépe Nymburk, který si odsud odvezl dva body po výhře 4:3 v prodloužení. Po bezbrankové úvodní třetině si Nymburk v druhé periodě vypracoval dvougólové vedení. Na to sice Pelhřimov odpověděl, ovšem ve třetí třetině odskočil středočeský klub opět na rozdíl dvou branek. Pelhřimov se nevzdal. V závěrečných minutách se mu povedlo vyrovnat. Z bonusového bodu se nakonec radoval hostující tým, který v prodloužení využil početní výhodu. V minulém kole prohrál Pelhřimov v Kolíně 4:3. Lepší vstup do utkání měl hostující celek, který po gólu ze 13. minuty šel do druhé dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem. Kolín však na začátku druhého dějství dvěma góly otočil stav pro sebe. V polovině zápasu Pelhřimov vyrovnal, ovšem vzápětí se domácí dostali znovu do vedení. V úvodu poslední třetiny Kolín navíc zvýšil svůj náskok na dva góly. Pelhřimov stihl už jen brankou z poslední minuty upravit konečný výsledek.
    Milevsko v druhé polovině soutěže jednou vyhrálo a dvakrát prohrálo. Obě prohry utrpělo ve venkovních střetnutích po dvou těsných výsledcích. V posledním zápase nebodovalo v Nymburce, když definitivní rozhodnutí padlo až při milevské hře bez brankaře. Milevsko bude mít snahu se ve svém posledním zápase tohoto roku na domácím ledě rozloučit se svými příznivci před vánoční přestávkou výhrou. Pelhřimov čeká druhé venkovní utkání za sebou a po prohře v Kolíně se tentokrát nebude chtít vracet s prázdnou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Radek Kolín

Branky a nahrávky: 28. Hamerle (Reiniš, Kalla), 46. Hamerle (Záhora, Novotný), 55. Procházka (Hamerle) – 10. Votápek (Martin Hadrava), 15. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Plachý (Mečiar, Marek Hadrava), 26. Kopic (Jelínek, Marek Hadrava), 32. Votápek (Svoboda), 33. Kopic (Martin Hadrava, Kubát), 43. Votápek (Vylíčil, Svoboda)