Havířov – Písek 6:3 (kon.) | Chomutov – Jihlava 6:0 (kon.) | Hr. Králové – Letňany 5:4 (1:0 po s.n.)
Sparta – Vítkovice 3:9 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Liberec – Zlín 2:0 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 0:4 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:2 (kon.) | Vsetín – Ústí n/L 4:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 14.12.2013, 16:15 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

Po třetině plné zvratů nakonec domácí přeci jen vybojovali tři body. Hosté ztratili dobře rozehraný zápas až v závěru, kdy doplatili i na velmi úzký kádr. Díky dnešnímu vítězství tak Vsetín přepustil poslední místo v tabulce svému dnešnímu soupeři. (18:48:47)

60:00

59:56
    Domácí si ještě dovolili luxus a hrubě chybovali za vlastní bránou, jeden z hostujících hráčů ale ztroskotal na betonech Bechného.

59:41
    ..a odvolávají brankáře.

59:40
    Hosté se tlačí to útočného pásma...

59:21
    Hořanský jel sám na Zvědělíka, pokusil se o kličku, gólman ho ale výborně vybruslil a úspěšně zasáhl.

59:00
    Kovář pálil tvrdě ale nepřesně.

58:42
    Ústí nad Labem si bere oddechový čas.

58:42
    A s hosty to teď vypadá hodně bledě. Brankáři Zvědělíkovi se totiž povedla málo vídaná věc. Už podruhé v této třetině vyhodil puk na tribunu. Dvě minuty přesilové hry Vsetína jsou tu.

58:26
    Strmiska překazil hostující rozehrávku a Ústí musí začít odznova.

57:41
    Vsetín kontroluje hru, drží puk na svých holích. Ústí, které už hraje jen ve dvanácti hráčích do pole, zatím nenašlo síly na závěrečný nápor.

56:38
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí v přesilovce otáčejí utkání. Po Grygarově střele a následném závaru se k puku dostal PETR STRMISKA a pod betonem přesouvajícího se brankáře procpal puk do brány. Asistence: Ondřej Grygar, Jiří Weintritt.

56:15
    Další úspěšný zákrok hostujícího gólmana.

56:06
    Zvědělík přikryl puk u své tyčky. Oba týmy tak mohou vystřídat.

55:55
    Valaši svírají soupeře v jeho třetině.

55:28
    Evidentího krosčeku přímo před očima rozhodčího se dopustil Ozom a Vsetínu se tak nabízí přesilovka.

54:49
    Vsetín je v plném počtu. Na tuto přesilovku nebudou v Ústí vzpomínat rádi.

54:03
    Tak s trochou nadsázky se dá říct, že domácím se nakonec hra v oslabení vyplatila. ADAM HOŘANSKÝ nabral ve středním pásmu rychlost, obhodil si beka a pak přesnou střelou na vyrážečku nedal Zvědělíkovi šanci. Bez asistence.

53:30
    Vsetín vyhazuje.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 14. Grygar (Strmiska, Mikula), 19. Svozílek (Hořanský), 55. Hořanský, 57. Strmiska (Grygar, Weintritt) – 18. Kašek, 29. Macek (Tůma), 51. Macek (Tůma, Kopta)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Augustín, Gazda, Weintritt, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Lainka, Kovář, Konopka, Světlík, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Strmiska
    HC Slovan Ústí nad Labem: Kosina (Zvědělík) – Hucek, Benda, Michajličenko, Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov, Ozom.

Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Laczko