Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Sparta – Kladno 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Piráti Chomutov
Sobota 14.12.2013, 18:30DHL Extraliga juniorů

Je konec, Chomutov těsně poráží Bílé Tygry a potvrzuje první místo v tabulce extraligy juniorů. (20:35:35)

60:00

59:59
    Na ledě vřou emoce. Chomutovský hráč zalehl po vhazování kotouč, načež začala strkanice. Rozhodčí to nakonec vyhodnotili dvěma minutami pro Jiřího Peštuku (CHM) za zdržování hry.

59:55
    Icing Chomutova, Liberec, stále v šesti, má poslední šanci.

59:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen! Po nahození na branku se ve zmatku před brankovištěm nejlépe zorientoval MARTIN ŽĎÁRSKÝ a snižuje na 1:2.
    Asistence: Adam Jandejsek.

59:30
    Liberečtí tlačí a jsou nebezpeční. Puk se jim ale do branky nedaří dostat.

59:07
    Až nyní se Liberečtí dostali do pásma a po skrumáži u mantinelu se v něm bude vhazovat.

58:50
    Zatím se mu ale ze hry bez gólmana nepodařilo vytěžit ani postavení v útočném pásmu.

58:22
    Vaněček na střídačce. Liberec hraje v šesti.

58:21
    Psotovi se podařilo tečovat Pálkovo nahození od modré, Dvořák si ale poradil se změnou směru kotouče.

58:00
    Právě začaly poslední dvě minuty základní hrací doby a vhazovat se bude po zákroku Dvořáka v obranném pásmu Pirátů.

57:00
    V posledních okamžicích se hraje nahoru dolů. Ale Liberci se nedaří zlomit prokletí poslední přihrávky před střelou.

55:40
    Další gólovka Chomutova. Peštuka šel ze strany sám na branku, ale bekhendem přestřelil.

54:55
    Šír rozjíždí další liberecký útok. Ten ale končí už ve středním pásmu.

54:19
    Liberec stále to zkouší. Ale jako v celém zápase i nyní mu selhává finální fáze hry.

53:29
    Martin Šťovíček měl na holi asi definitivní rozhodnutí zápasu. Ve vysoké rychlosti projel po levé straně a z kruhu mířil pod horní tyč. Kotouč ale poslal moc vysoko a trefil pouze ochrannou síť nad mantinelem.

52:15
    Chomutov se krátce poté, co se navrátil do plného počtu, znovu usazuje v útočné třetině a drží Liberec v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

51:38
    Liberec nevyužívá další dlouhou početní výhodu a vidina bodů se mu stále vzdaluje.

51:19
    Dvojnásobnou výhodu domácí nevyužili. Peštuka je zpět na ledové ploše.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 60. Žďárský (Jandejsek) – 33. Jindra (Veselý, Szathmáry), 37. Jindra (Kaše)

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Sobotka) – Jandejsek, Mrázek (C), M. Šír, Beránek, Pálek, Zedek – Langhammer, Hrníčko, Kalfiřt, Psota, Vlk, Svoboda, Boček, Žďárský, Havlas, Pilař.
    Piráti Chomutov: Dvořák (Maštalířský) – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Michálek, Szathmáry (C), Černý, Tejnor – Šťovíček, Jindra, Vrána, Paleček, Veselý, Bednář, Peštuka, Huňady, Kaše.

Rozhodčí: Hribik – Blümel, Podrazil.