Buffalo – Calgary 1:2 (po pr.) | Toronto – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 1:4 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:0 (kon.) | NY Islanders – Montreal 0:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:4 (po pr.)
Arizona – Carolina 1:3 (kon.) | Nashville – San Jose 3:2 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Boston 6:2 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 15.12.2013, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Joe Louis Arény, tedy stánku Detroitu Red Wings zavítá Pittsburgh Penguins. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Alfredsson, Dacjuk, Abdelkader – Bertuzzi, Franzén, Nyquist – Tatar, Andersson, Miller – Eaves, Glendening, Cleary

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Letang, Maatta, Niskanen, Engelland, Bortuzzo, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Megna, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Conner – Kobasew, Sill, Adams

Rozhodčí: St. Laurent, St. Pierre – Driscoll, Mach.

Dnešní utkání začne jak je u NHL zvykem o malý okamžik později.

Za chvíli přijde na řadu národní hymna USA.

00:01

0:26
    Detroit se dostal do útočného pásma, ale Bertuzzi přihrávkou před branku Dacjuka nenašel.

1:03
    Detroit začal aktivněji a drží se v útočném pásmu.

1:15
    Od modré čáry vystřelil Kronwall a Zatkoff měl s chycením této střely menší problémy.

1:45
    Gustavsson si již také připsal první úspěšný zákrok.

2:31
    Z pravého kruhu přes obránce vystřelil Tatar, ale Zatkoff dokázal jeho střelu udržet před brankovou čárou.

2:37
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Kobasew vyhodil kotouč na tribunu a dostává trest na 2 minuty za zdržování hry.

3:00
    Detroit kombinuje v útočném pásmu.

3:19
    Dacjuk hledal na pravém kruhu Franzéna, ale tomu kotouč přeskočil hůl.

3:50
    Tatar nahodil kotouč na branku a Zatkoff měl opět problémy. Nakonec se kotouč do branky nedostal.

4:10
    Pittsburghu se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

4:37

5:00
    Miller se pokusil překvapit Zatkoffa střelou z levé strany, ale brankář hostí si připisuje zákrok betonem.

5:30
    Gustavsson chyboval v rozehrávce, když daroval kotouč Tučňákům. Posléze ale předvedl dobrý zákrok lapačkou a svoji chybu napravil.

6:09
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit se dostává do vedení. Od modré čáry vystřelil NIKLAS KRONWALL a jeho pokus zastavila až síťka v brance. Asistence: Justin Abdelkader, Daniel Alfredsson.

7:15
    Pittsburgh se chvilku motal okolo branky Gustavssona, ale nakonec brankář Detroitu zasahovat nemusel.

8:26
    Střelu Niskanena od modré čáry vyrazil Gustavsson pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Malkin, jehož pokus proletěl vedle pravé tyče.

8:31
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Bertuzzi. Podaří se Tučňákům vyrovnat?

8:31
    Následuje komerční přestávka.

8:40
    Detroit začíná oslabení vyhozením kotouče do středního pásma.

9:08
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh v přesilové hře vyrovnává. SIDNEY CROSBY se dostal k dorážce své vlastní střely a z velké blízkosti poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Jussi Jokinen, Jevgenij Malkin.

10:16
    Z levého kruhu vystřelil Cleary, ale jeho rána skončila na betonu Zatkoffa.

10:52
    Detroit se pokouší vrátit do vedení, když se drží u kotouče.

11:38
    Kobasew se dostal po pravém křídle do útočného pásma a vystřelil. Gustavsson dokázal jeho střelu zneškodnit. Bude se však vylučovat.

11:39
    Pittsburgh bude hrát druhou přesilovou hru v tomto utkání. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Kronwall.

11:50
    Před brankou zůstal úplně volný Kunitz, kterému se však nepodařilo přesně zakončit.

12:13
    Niskanenovu střelu se snažil dorazit Jokinen, ale jeho pokus byl zablokován.

12:42
    Tučňáci mají v přesilové hře velký tlak.

12:50
    Pittsburgh využívá druhou přesilovou hru v utkání a dostává se do vedení. JEVGENIJ MALKIN si mezi kruhy počkal na odražený kotouč, který posléze bez problému doklepl do branky. Asistence: Jussi Jokinen.

13:26
    Abdelkader mohl vyrovnat, ale z levého kruhu se mu nepodařilo trefit branku.

14:07
    Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Sill, ale ten trefil právě onoho obránce do nohy.

15:43
    Dacjuk vyslal do útočného pásma Bertuzziho, který se poté snažil najít zpátky ruského spoluhráče, ale k tomu se kotouč nedostal.

16:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale mnoho pokusů o zakončení vidět není.

16:31
    Komerční přestávka.

17:02
    Bertuzzi vystřelil z levého kruhu z otočky, ale branku netrefil.

18:12
    Miller se pokusil prodrat okolo levého mantinelu až před branku, ale to se mu nepodařilo.

18:39
    Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Alfredsson, který poslal kotouč do lapačky Zatkoffa.

19:00
    Po chybě domácí obrany se dostal do jasné gólové šance Dupuis. Ten však tváří v tvář proti Gustavssonovi neuspěl.

19:30
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Engelland poslal tvrdým hitem ve středním pásmu k ledu Abdelkadera, který odchází do kabin za pomoci klubových lékařů. Obránce Pittsburghu dostává trest do konce utkání, což je velká šance pro Detroit.

19:56
    Z pravého kruhu vystřelil tvrdě Alfredsson, ale jeho ránu dokázal Zatkoff vyrazit.

20:00

První třetina je u konce. Lépe do ní vstoupil Detroit, který se dostal v 7. minutě po brance Kronwalla do vedení. Poté ale přišly dvě přesilové hry Tučňáků a otočení výsledku na 1:2, když se za hosty prosadil Crosby s Malkinem. Na konci třetiny tvrdě fauloval Engelland a byl vyloučen do konce utkání. Detroit tedy začne druhou třetinu v přesilové hře, která potrvá ještě čtyři a půl minuty. Druhé dějství začne přibližně v 2:02.

21:00
    Z pravého kruhu to zkusil Dacjuk, jehož střelu však dokázal Zatkoff vyrazit.

21:27
    Závar před brankou Pittsburghu brankou nekončí, když Nyquist nedokázal dotlačit kotouč do branky.

21:53
    Detroit se stále drží v útočném pásmu.

22:10
    Kindlovu střelu od modré čáry dokázal Zatkoff ukrýt mezi svými betony.

22:26
    V oslabení se vydal do útoku Adams, který z levého kruhu branku přestřelil.

22:50
    Pittsburgh opět vyhazuje kotouč až k brance Gustavssona.

23:15
    Dacjuk přihrával před branku, kde byla jeho přihrávka zablokována.

24:10
    Velký závar před Zatkoffem brankou nekončí, když Nyquist s Tatarem nedokázali dostat kotouč do branky.

24:30

25:10
    Pittsburgh dlouhé oslabení ve zdraví přečkal. Detroit však pokračuje v tlaku z přesilové hry.

26:18
    Dacjuk nahodil kotouč před branku, kde ho nedokázal úplně přesně trefit Alfredsson.

26:29
    Pittsburghu je odpískáno postavení mimo hru.

28:05
    Ke střele z otočky se v útočném pásmu dostal Crosby, který branku trefit nedokázal.

28:43
    Ve hře je v posledních střídáních spousta nepřesností.

29:30
    Třetí lajna Detroitu velmi dobře napadala v útočném pásmu, ale nakonec se do zakončení dostat nedokázala.

30:36
    Malkin se v obranném pásmu srazil s jedním ze svých spoluhráčů a těžko se zvedal z ledu. Nakonec odchází do kabiny. Snad to nebude nic vážného.

31:42
    Dacjuk motá hostujícím hráčům hlavy v útočném pásmu, ale zatím z toho nepřišlo žádné ohrožení branky Zatkoffa.

32:50
    V posledních minutách můžeme sledovat velmi rychlý hokej. Hraje se ve velikém tempu.

33:20
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Eaves, jenž poslal kotouč do ramene Zatkoffa.

34:42
    Už dlouho se hraje bez přerušení a bez vážnějších příležitostí.

35:26
    Dacjuk našel mezi kruhy volného Tatara, který ihned vystřelil, ale branku ohrozit nedokázal.

36:02
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Na 2 minuty za sekání je vyloučen Adams.

36:02

36:16
    Tučňáci začínají oslabení velmi dobře, když se kotouč nachází u branky Gustavssona.

36:35
    Při založení útoku se domácí dopustili postavení mimo hru.

37:15
    Od modré čáry to zkusil Kindl, ale jeho ránu dokázal Zatkoff vyrazit.

38:02

38:23
    Dacjuk se pokusil od modré čáry nahodit kotouč na branku, ale ten se k ní nedostal.

39:13
    Pittsburgh v poslední minutě druhé třetiny navyšuje své vedení, když od modré čáry vystřelil OLLI MAATTA a jeho pokus skončil za překvapeným Gustavssonem. Asistence: Chris Kunitz, Jevgenij Malkin.

40:00

Druhá třetina končí lépe pro hostující Pittsburgh. Hosté přečkávali po celé druhé dějství tlak Detroitu a v samém závěru sami udeřili, když se ve 40. minutě prosadil Kunitz. Detroit má tedy ve třetí třetině co dohánět. Ta začne přibližně v 2:50.

Střely na branku: 26 – 13.

40:01

40:17
    Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním ze strany Detroitu.

40:53
    Detroit se dostal do útočného pásma a z toho pramenila střela Smitha, která byla hostující obranou zablokována.

41:17
    Z levého kruhu střílel Alfredsson, ale branku netrefil.

41:43
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru. Miller zasáhl do obličeje holí Bortuzza a inkasuje trest na 2 minuty.

42:19
    Malkin nepříjemně narazil za vlastní brankou do mantinelu a svíjí se na ledě. Ruský útočník má dnes kromě tří bodů, také velkou smůlu.

42:19
    Odneslo to zřejmě Malkinovo koleno, na které se ruský hráč nemůže postavit.

42:19
    Ještě před zraněním však Malkin hákoval a je vyloučen na 2 minuty za hákování. Je ale jasné, že Malkin v dnešním utkání dohrál.

43:06
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více svědčí Detroitu, který se drží u kotouče.

43:43
    Začíná přesilová hra Detroitu.

44:00
    Franzen se dostal mezi kruhy, ale do zakončení nikoliv.

44:19

44:49
    Střelou přes obránce se prezentoval Tatar, který však branku netrefil.

45:36
    Z levého kruhu vystřelil Miller a jeho rána skončila na levé tyči.

46:28
    Od modré čáry vystřelil Bortuzzo, ale Gustavsson jeho střelu udržel na svém těle.

46:28

46:55
    Z levého kruhu vystřelil nad branku Dacjuk.

47:43
    Dlouho se hrálo za brankou Gustavssona, jenž zasahovat nemusel.

48:42
    Detroit se stále pokouší najít cestu, jak snížit. Zatím ji ale najít nedokáže.

50:04
    Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.

50:54
    Detroitu se nedaří do soustavného tlaku.

51:05
    Do zakončení se dokázal dostat Nyquist, jehož střela ale neměla potřebné parametry.

52:18
    Dacjuk našel před brankou Alfredssona, který ve vyložené šanci nedokázal trefit branku.

52:55
    Ke střele se dostal Smith, ale jeho rána Zatkoffa nepřekonala.

54:33
    O osudu utkání je bezpochyby rozhodnuto. Conner našel na pravém kruhu volného SIDNEYHO CROSBYHO, pro kterého nebyl problém poslal kotouč do branky. Asistence: Chris Conner, Joe Vitale.

55:42
    Detroit hodně pootevřel hru a toho se snaží využít hosté, kteří velmi aktivně napadají.

56:21
    Rychlý útok Penguins ukončuje postavení mimo hru.

57:00
    Detroit bude hrát ještě přesilovou hru. Kunitz je vyloučen na 2 minuty za podražení.

57:42
    Detroitu se nedaří dostat do útočného pásma.

58:15
    Pittsburgh zvládá oslabení na výbornou. Detroit se nedokáže dostat k ohrožení branky Zatkoffa.

59:00

59:25
    Za držení je vyloučen na 2 minuty Eaves. Pittsburgh bude tedy hrát ještě přesilovou hru.

59:52
    Hosté mají hru pod kontrolou a vyčkávají na konec utkání.

60:00

Dnešní utkání končí vítězstvím Pittsburghu, který potvrdil svoji dobrou formu a ačkoliv nebyl lepším týmem, tak dokázal Detroit na jeho ledě porazit. Pro Detroit to je tedy čtvrtá porážka v řadě, což není pro domácí příznivá bilance.

Petr Mrázek (DET) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (03:38:50)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 7. Kronwall (Abdelkader, Alfredsson) – 10. Crosby (Jokinen, Malkin), 13. Malkin (Jokinen), 40. Maatta (Kunitz, Malkin), 55. Crosby (Conner, Vitale)

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Dumoulin, Maatta, Niskanen, Engelland, Bortuzzo, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Megna, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Conner – Kobasew, Sill, Adams

Rozhodčí: St. Laurent, St. Pierre – Driscoll, Mach

Diváci: 20 066