Buffalo – Calgary 1:2 (po pr.) | Toronto – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 1:4 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:0 (kon.) | NY Islanders – Montreal 0:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:4 (po pr.)
Arizona – Carolina 1:3 (kon.) | Nashville – San Jose 3:2 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Boston 6:2 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Neděle 15.12.2013, 23:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný pondělní den. (01:48:42)

Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.

Tampa dokázala ovládnout třetí třetinu, ve které vstřelila tři branky a tedy po zásluze vítězí. Detroit dnes opět nepodal dobrý výkon a domácí fanoušci určitě nebudou spokojení, jelikož Rudá křídla hrají na domácím ledě opravdu velmi špatně. Dnes dokonce nevstřelili ani branku, takže jejich série proher se natáhla na pět zápasů.

Střely na branku: 28 – 27.

60:00

59:40
    Tampa má kotouč pod kontrolou a kombinuje s ním ve vlastním pásmu.

59:02
    Mrázek si připisuje další zákrok, když kryje střelu Johnsona z mezikruží.

58:45
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa si pojišťuje vítězství, když opuštěnou branku trefuje ALEXANDER KILLORN. Asistence: Valtteri Filppula, Eric Brewer.

58:00
    Detroit zkouší hru bez brankáře!

57:36
    Domácí se sice drží v útočném pásmu, ale Tampa velmi dobře brání.

56:45
    Přes obránce vystřelil z levé strany Kronwall, ale Bishop tento pokus vyráží.

56:13
    Třetí lajna Detroitu se drží v útočném pásmu, ale žádné ohrožení branky nepřichází.

55:37
    Mrázek si připisuje velmi dobrý zákrok. Domácí obraně ujel Kučerov, který se pak pokoušel prostřelit Mrázka mezi betony, ale toto místo si český brankář pohlídal.

55:05
    Následuje komerční přestávka.

55:03
    Zasahovat musel i Mrázek, který dokázal pokrýt střelu Killorna.

54:17

54:00
    Od modré čáry vystřelil Tatar, jenž poslal kotouč do připraveného brankáře Tampy.

53:21
    Přes hráče vystřelil nebezpečně Jurčo, ale Bishop schovává kotouč v lapačce.

52:42
    Z levé strany nedokázal poslat kotouč do branky Alfredsson.

52:30
    Detroit se usadil v útočném pásmu.

52:17
    Detroit dostává šanci s utkáním ještě něco udělat. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Palát.

52:07
    Dacjuk našel v útočném pásmu Alfredssona, který střelou z první trefil jen rameno připraveného Bishopa.

51:42
    Na druhé straně vystřelil u pravé strany Pánik a branku těsně minul.

51:25
    Z vrcholu pravého kruhu chtěl ukončit střelecké trápení Detroitu Dacjuk, ale Bishop opět úspěšně zasahuje.

51:12
    Bishop dnes zatím úspěšně ničí všechny šance Detroitu a drží svůj tým nad vodou.

50:30
    Z modré čáry nahodil kotouč na Bishopa Lashoff, ale brankář Tampy se dnes nenechá ničím překvapit.

49:16
    Tampa navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Thompson našel z levé strany před brankou T.J. BROWNA, který dokázal přehodit beton ležícího Mrázka. Asistence: Nate Thompson.

48:43
    Rozehrávka Detroitu je v posledních střídáních velmi nepřesná.

47:42
    Od modré čáry střílel Brewer, ale Miller dokázal střelu zablokovat.

46:44
    Dacjuk zkusil vystřelil z levého kruhu, ale kotouč mu přeskočil při zakončení hokejku.

45:50
    Cleary přihrál z pravé strany před branku Tatarovi, který byl blízko odmazání své chyby. Bishopa však prostřelit nedokázal.

44:56
    Detroit sice zvyšuje svoji aktivitu, ale Tampa velmi dobře brání.

44:00
    Na Detroit nyní čeká velmi těžká práce.

43:13
    Tampa se dostává do vedení. Tatar vyrobil ve vlastním pásmu velkou chybu, kterou dokázal po krátké kombinaci hostí potrestat TYLER JOHNSON. Asistence: Martin St. Louis, Ondrej Palát.

42:15
    Dacjuk se dostal na levém kruhu ke kotouči, odkud branku přestřelil.

41:42
    Do útočného pásma se podívala v této třetiny i Tampa, ale Mrázek nemusel zatím zasahovat.

41:06
    Mezi kruhy si na kotouč počkal Alfredsson, který posléze bez přípravy vystřelil. Kotouč nakonec skončil v ochranné síti.

40:33
    Detroit začíná aktivně a natlačil se do útočného pásma. Od modré čáry branku minul Lashoff.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Oba brankáři jsou zatím bezchybní, což nás jako české fanoušky musím těšit, jelikož Mrázek v brance Detroitu podává velmi dobrý výkon. V této třetině byl mírně lepším týmem Detroit, ale úvodní branky se stejně jako Tampa nedočkal. Třetí třetina začne přibližně v 0:52.

Střely na branku: 19 – 13.

40:00

39:42
    Kotouč je převážně ve středním pásmu. Branku v této třetině vcelku jistě neuvidíme.

38:49
    Z pravého kruhu vystřelil na vzdálenější tyč Glendening, ale Bishop opět úspěšně zasahuje.

38:20
    Detroit se stále drží u kotouče a snaží se vstřelit branku před koncem této třetiny.

37:54
    Další zákrok Bishopa, který se v těchto okamžicích nenudí. Tentokrát pálil Miller.

37:36
    Od modré čáry vystřelil Smith, ale Bishop jeho střelu vyráží.

37:15
    Zakázané uvolnění na straně Tampy.

36:29
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím Šustr, který poslal kotouč přímo doprostřed branky, kde byl připravený Mrázek.

35:22
    Rozehrávka Smitha končí zakázaným uvolněním.

35:00
    Mezi kruhy se mohl dostat ke kotouči Eaves, ale nakonec mu puk přeskočil hůl.

34:12
    Detroit se snaží tvořit hru, ale zatím se nedokáže dostat k ohrožení Bishopovy branky.

33:47
    Útok Detroit končí postavením mimo hru.

33:16
    Z levé strany vystřelil nebezpečně Pánik, ale Mrázek ukázal svoji rychlou lapačku.

32:14

32:14
    Střely Quinceyho od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

31:41

31:38
    V oslabení se vydal do útoku Dacjuk, který střelou z mezikruží prověřil Bishopa.

31:20
    Až nyní se dokázal Detroit osvobodit.

30:43
    Tampa kombinuje v útočném pásmu. Zatím se ji přesilová hra daří.

30:09
    Od modré čáry vystřelil po ledě Johnson, jenž trefil Mrázkův beton.

29:41
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Quincey.

29:30
    Mrázek si připisuje velmi důležitý zákrok, když vyrazil střelu Purcella.

28:51
    Detroit se ale do útočného pásma dostat nedokázal a Tampa je v plném počtu.

28:13
    Začíná zkrácená přesilová hra Detroitu.

27:44
    K Mrázkovi se dostal odražený kotouč, který český brankář raději zalehl.

27:28
    Komerční přestávka.

27:20
    Po přihrávce Dacjuka střílel od modré čáry Smith, který poslal kotouč vedle branky.

27:10
    Detroit operuje v útočném pásmu.

26:51
    Přesilová hra Tampy končí, když je za hru vysokou holí vyloučen Johnson.

26:35
    Detroit dokázal toto oslabení přečkat. Pokračuje se ve hře pět na čtyři.

26:13
    Detroit měl na ledě mnoho hráčů a přichází trest. Tampu čeká krátká přesilová hra pět na tři.

25:43
    Kotouč je opět až u branky Bishopa.

25:12
    Detroit nepouští Tampu do útočného pásma.

24:35
    Tampa bude hrát přesilovou hru, když pravidla porušil Franzén, který dostává trest na 2 minuty.

24:05

23:56
    Lehké nahození končí v lapačce Bishopa. Hra je přerušena.

23:18
    Tampa zvládá oslabení na výbornou, když se Detroit nedokáže dostat do tlaku.

22:32
    Z levého kruhu vystřelil Nyquist a donutil Bishopa k zákroku.

22:16
    Zatím se Detroitu nedaří udržet v útočném pásmu.

22:05
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Johnson.

22:05
    Alfredsson vystřelil z mezikruží velmi nebezpečně, když Bishop vyrazil kotouč pouze před sebe, kde dorážel Jurčo. Ale i on nedokázal brankáře Tampy překonat.

21:20
    Na druhé straně dostal více prostoru St. Louis a hned z toho byla střela, která ale byla obranou domácích sražena do rohu.

20:42
    Bertuzzi se velmi dobře obtočil okolo branky a Bishop měl co dělat, aby kotouč neskončil v brance.

20:23
    Z pravého kruhu vystřelil Nyquist, Bishop vyrážečkou vyráží nad branku.

20:01

První třetina nám přinesla velmi pohledný hokej, kterému chyběly pouze vstřelené branky. Mírně aktivnějším týmem byla Tampa, která má na svém kontě více střeleckých pokusů. Detroit však dokázal v této třetině dvakrát dostat kotouč do branky, ale ani v jednom případě gól neplatil, bohužel jednou kvůli unáhlenému přerušení hry ze strany rozhodčího. Druhá třetina začne přibližně v 23:58.

Střely na branku: 6 – 10.

20:00

19:56
    První třetina zřejmě skončí bez branek.

18:54
    Momentálně se hra odehrává v útočném pásmu Detroitu. Tampa však velmi dobře brání.

18:03
    Na druhé straně vystřelil přes obránce Jurčo, ale ten branku trefit nedokázal.

17:37
    Mrázek chytá velkou šanci hostí. K pravé tyčce obdržel velmi dobrý pas Pánik, který z první nedokázal překonat přesouvajícího se Mrázka, který střelu vyrazil betonem.

17:03
    Do útočného pásma Tampy zavezl kotouč Brewer, který se také dostal do zakončení. Mrázek jeho pokus likviduje.

16:42
    Tampa je stále velmi aktivní.

15:36
    Tampa dlouho operovala v útočném pásmu, ale Detroit dokázal dostat kotouč do středního pásma a přerušil tak tlak svého soupeře.

15:09
    Z pravého kruhu nebezpečně vystřelil Purcell, Mrázek ale ramenem zasahuje.

14:36
    Hraje se už dlouho bez přerušení. Tentokrát se hra odehrává v útočném pásmu Tampy.

13:52
    Chybnou rozehrávku hostující obrany mohl potrestat Dacjuk, ale jeho rána z mezikruží skončila na levé tyčce.

13:05
    Na řadu přichází další komerční přestávka.

13:05
    Tatar obdržel přihrávku na modrou čáru, vystřelil a poslal kotouč přesně k pravé tyčce. Branka ale nakonec není uznána, jelikož slovenský hokejista přebíral kotouč už v útočné třetině a je odpískáno postavení mimo hru.

12:35
    Od modré čáry nahodil kotouč na Mrázka Brewer, ale český brankář si připisuje další zákrok.

11:15
    Nyquist předvedl velmi pěknou akci, když udělal na pravém kruhu otočku a vystřelil na Bishopa, který však jeho pokus vyrazil.

9:42
    Hra obou celků není v posledních momentech přesná. Vidíme spoustu nepřesných přihrávek.

9:07
    Okolo levého mantinelu se do útočného pásma dostal Miller, který se z levého kruhu vystřelil příklepem a trefil dobře postaveného Bishopa.

8:24
    Eaves a Glendening velmi dobře bojovali za brankou Bishopa, ale k přímému ohrožení branky se nedostali.

7:35
    Střela Sala od modré čáry byla obranou Detroitu zablokována.

7:10
    Tak teď měl Mrázek velké štěstí. Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Purcell a trefil břevno.

6:20
    Od modré čáry zkoušel vystřelit St. Louis, ale jeho pokus byl zablokován.

6:11

6:11
    Šustr se vydal do útoku a nevedl si vůbec špatně, když se prosmýkl okolo obránců domácího celku a dostal se až před Mrázka, kterého střelou po ledě však nepřekonal.

5:05
    Tampa v posledních střídáních přebrala otěže hry a drží se blízko brance Detroitu.

4:17
    Ke střele přes obránce se dostal Palát, jehož přízemní pokus skončil v Mrázkově lapačce.

3:08
    Mrázek si připsal velmi dobrý zákrok, když se ho pokoušel z pravého kruhu překonat Brown.

2:02
    Nyquist se uvolnil na levém kruhu a bekhendem vystřelil. Kotouč propadl pod Bishopa, odkud ho do branky dorazil Bertuzzi. Rozhodčí ale chybně hru po zákroku Bishopa přerušil a vzal Detroitu úvodní branku.

1:52
    Zatím se hraje ve velmi rychlém tempu.

1:00
    Šanci už měli také hosté, ale Johnson z pravé strany branku minul.

0:42
    Detroit začal dnes opravdu aktivně a kombinuje v útočném pásmu.

0:12
    Po pravém křídle se hned do zakončení dostal Andersson, ale jeho střelu po ledě dokázal Bishop vyrazit.

00:01

Vše je již připraveno na začátek utkání.

Za malou chvíli přijde na řadu státní hymna USA.

Utkání začne jak je v NHL zvykem o malý okamžik později.

Detroit Red Wings: Mrázek (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Alfredsson, Dacjuk, Nyquist – Bertuzzi, Franzén, Jurčo – Tatar, Andersson, Miller – Eaves, Glendening, Cleary

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Šustr, Brewer, Gudas, Carle, Taormina, Salo – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Thompson, Brown – Labrie, Tyrell, Crombeen

Rozhodčí: Charron, Devorski – Cameron, Shewchyk.

Aktuální informace

Do utkání zasáhne v dresu Detroitu také slovenský útočník Tomáš Jurčo, pro kterého to bude první utkání v NHL. Nahradil tak v sestavě zraněného Abdelkadera.

Zranění

Detroit trápí poměrně rozsáhlá marodka, když se na ní nachází pět hráčů a ne ledajakých. Nejcitelnější ztrátou Detroitu je absence kapitána Henrika Zetterberga, který se má na led vrátit nejdříve za dva týdny. Dále jsou zranění Darren Helm, Stephen Weiss, Dan DeKeyser a nebo také klubová jednička Jimmy Howard.

Tampa má na seznamu zraněných ještě o dva hráče více, než-li Detroit. Nejcitelnější je pro Tampu absence Stevena Stamkose, který už měsíc laboruje se zlomenou nohu. Jeho stav se ale lepší rychleji, než se předpokládalo, takže by se jeho absence mohla o nějaký ten týden klidně zkrátit. Dále je mimo hru Brian Lee, Mattias Ohlund, Victor Hedman, Ryan Malone, Keith Aulie a Tom Pyatt.

Vzájemné zápasy

Oba celky se v letošní proti sobě postavily dvakrát a pokaždé se rozhodovalo až po normální hrací době. V obou případech odcházeli z ledu v lepší náladě hokejisté Tampy Bay, když na ledě Detroitu vyhráli 3:2 po prodloužení a před vlastními fanoušky vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech.

Češi a Slováci v akci

Dnešní utkání nám slibuje opravdu velkou účast českých nebo slovenských hráčů.

V dresu Detroitu do utkání zasáhne Jakub Kindl, Tomáš Tatar a s velkou pravděpodobností také brankář Petr Mrázek, který se po dvou zápasech na střídačce dočká dalšího startu v brance Detroitu.

Na straně Tampy do dnešního utkání nastoupí český rváč Radko Gudas, další obránce Andrej Šustr a v útoku první formace se bude chtít prosadit Ondřej Palát.

Tampa se momentálně nachází ve Východní konferenci na čtvrtém místě, což je velmi dobré umístění při absenci klíčového hráče. Dnešní utkání je pro Tampu velmi důležité, jelikož se jedná o divizní souboj a v případě porážky, by se Detroit dostal před ní.

Anders Lindback – 10 zápasů – 88,3%.

Detroitu se v posledních zápasech vůbec nedaří, když své poslední čtyři zápasy prohrál. Navíc Detroit můžou velmi trápit výsledky před vlastními fanoušky, kde letos Rudá Křídla rozdávají body jak na běžícím páse. Proto se také v tabulce Východní konference nachází až na pátém místě. V případě dnešního vítězství, by si Detroit o pozici polepšil.

Petr Mrázek – 1 zápas – 100%.

Přeji krásný pozdní večer a vítám Vás u sledování dnešního textového přenosu z nejsledovanější hokejové ligy světa, tedy kanadsko-americké NHL. Sérii čtyř porážek v řadě bude dnes chtít ukončit před vlastními fanoušky Detroit Red Wings, který v příznivý čas pro české fanoušky vyzve Tampu Bay Lightning. Tímto utkáním celků z Atlantické divize Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 23:00 a já Vám přeji příjemný sportovní zážitek ze sledování našeho přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 44. Johnson (St. Louis, Palát), 50. Brown (Thompson), 59. Killorn (Filppula, Brewer)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Šustr, Brewer, Gudas, Carle, Taormina, Salo – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Thompson, Brown – Barberio, Tyrell, Pánik

Rozhodčí: Charron, Devorski – Cameron, Shewchyk

Diváci: 20 066