Boston – Calgary 2:0 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:2 (kon.) | Toronto – Florida 1:3 (kon.)
NY Islanders – Tampa 2:3 (1:2 po s.n.) | Montreal – Arizona 3:1 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:5 (kon.)
Philadelphia – Washington 5:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 1:3 (kon.)
Minnesota – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 3:0 (kon.)
Dallas Stars
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Středa 18.12.2013, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Podruhé ve dvou dnech na sebe narazí Dallas Stars a Colorado Avalanche. Zatímco v pondělí se v Pepsi Center čtyřmi body blýskl o nominaci do Soči bojující útočník Colorada Paul Stastny, dnes je řada na některém z hráčů Dallasu, aby ve čtvrtém vzájemném letošním utkání ukončili dominanci soupeře.

Velkým problémem domácích hokejistů je hra v početní výhodě. V pondělí Stars nevyužili pět nabídnutých příležitostí a pouze tak prodloužili svou mizernou sérii, která momentálně čítá jen dvě využité přesilovky z posledních třiadvaceti. Colorado navíc včera na svého soupeře vletělo a přestože byl stav po první třetině pouze 1:1, přestřílelo Dallas 21:10. Světlem na konci tunelu by pro Stars tak mohl být snad jedině útočník Tyler Seguin, který v posledních dvou zápasech nastřádal šest bodů (3+3). Na rozdíl od něj však do tohoto utkání nezasáhnou obránci Aaron Rome (dolní oblast těla), Stephane Robidas (noha), Trevor Daley (kotník) a útočník Vernon Fiddler (horní oblast těla).

Avalanche v již několikrát vzpomínaném včerejším utkání prolomili svou ofenzivní smůlu. Zaznamenali osmačtyřicet střel na branku soupeře, čímž stanovili svůj letošní rekord, a celkem čtyřikrát skórovali ve druhé třetině. To je v ostrém kontrastu s předchozími šesti zápasy, v nichž Colorado skórovalo všehovšudy dvanáctkrát a ze tří z těchto zápasů dokonce odešlo jen s jednou vstřelenou brankou. V dnešním utkání se nadále budou muset obejít bez obránce Ryana Wilsona (záda) a útočníka Alexe Tanguaye (kyčel/koleno).

3+6

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Gončar, Connauton, Oleksiak – Jamie Benn, Seguin, Ničuškin – Cole, Eakin, Chiasson – Whitney, Peverley, Garbutt – Roussel, Horcoff, Sceviour

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Hejda, E. Johnson, Beoit, Sarich, Barrie, Holden – O'Reilly, Duchene, MacKinnon – Landeskog, Stastny, Parenteau – McGinn, Mitchell, Talbot – McLeod, Cliche, Bordeleau

Rozhodčí: Jacskon, Meier – Driscoll, Sharrers.

00:01

00:45
    Hejda nahazuje puk do útočného pásma.

01:03
    První vyloučení, na trestnou lavici usedá domácí Ryan Garbutt a je to čtyřminutový trest!

01:42
    Vhazování ve třetině Dallasu, domácí dostávají puk ze třetiny.

02:20
    Avalanche ve třetině Stars.

02:37
    Colorado právě vstřelilo branku!
    MATT DUCHENE využívá přesilovou hru, když se k němu odráží puk na pravé straně, který pohotově "zametl" do branky. Asistence: Erik Johnson a Tyson Barrie.

03:20
    Pokračuje přesilová hra Colorada, Garbutt dostal dvojitý trest.

03:59
    Vhazování ve středu hřiště, domácí se ještě budou zhruba půl minuty bránit.

05:03

05:31
    Sarich pálí z pravé strany, Ellis špičkou betonu vyráží.

06:23
    První komerční přestávka v dnešním utkání.

07:31
    Dallas právě vstřelil branku!
    RAY WHITNEY uplatnil svůj přehled a důraz na brankovišti a doklepává do branky odražený kotouč, je vyrovnáno! Asistence: Shawn Horcoff a Alex Chiasson.

08:02
    Vhazování po pravici Giguera.

09:13
    Roussel zaváží puk do útočného pásma, ale ztrácí puk.

09:25
    Icing Dallasu, vhazování po levici Ellise.

10:35
    První bitka v utkání, domácí Chiasson a hostující Cliche.

10:35
    Bez vítěze – oba nyní odchází na pět minut na trestnou, hrát se bude v pěti na obou stranách.

10:54
    Vhazování ve středním pásmu, puk mají domácí.

11:27
    Puk za brankou Dallasu, Jamie Benn čeká na dostřídání.

12:22
    Příliš dlouhý pas pro McGinna, puk končí za brankou Stars.

13:18
    Jamie Benn zaváží puk do útočného pásma, má to na bekhend, zkouší střílet, ale obrana Avalanche mu to znemožňuje.

14:24
    Komerční přestávka.

14:28
    Rozhodčí po vhazování přerušují hru a vylučují domácího Jamie Benna za držení přesilová hra Avalanche.

14:42
    Hosté od úvodních vteřin ve třetině Stars.

15:03
    Stastnyho střela z levé strany zablokována bránícím hráčem Stars, puk opouští útočné pásmo.

15:43
    Pětačtyřicet vteřin zbývá do návratu Jamie Benna a domácí dostávají puk z vlastní třetiny.

15:56
    Vhazování po pravici Giguera, to vše dvaatřicet vteřin před koncem oslabení Stars.

16:10
    Duchenovi to nyní u branky nevyšlo, zastavil ho Ellisův beton.

16:28

17:04
    Hejda si vzal puk a po levé straně si nabruslil do útočného pásma, vypálil, jenže netrefil branku.

17:58
    Na druhé straně od modré, z levé strany, pálí Dillon, také on však netrefuje branku.

18:38
    Domácí vyhazují puk o středního pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:08
    Velmi dobré střídání třetí pětky Stars, která se nyní na okamžik usadila ve třetině soupeře.

20:00

Jenže více se toho již v první dvacetiminutovce nestane. Oba týmy mají na svém kontě po jednom úspěšném zásahu, když Avalanche se dostali do vedení ve 3. minutě zásluhou pohotové střely Ducheneho. Domácí odpověděli v osmé minutě zásluhou Whitneyho, který se pro změnu prosadil svým důrazem na brankovišti. Další gól jsme již nezaznamenali a tak do šaten odchází oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Dallas Stars: 7

Colorado Avalanche: 12

Československá stopa v 1. třetině:
    Jan HEJDA (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:07

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:34 hodin.

20:01

20:57
    Hned v úvodu druhé třetiny se vylučuje, na trestnou lavici usedá hostující Stastny za podražení.

21:15
    Stars ve třetině soupeře.

21:35
    Až nyní se hosté osvobozují a mohou prostřídat bránící čtveřici.

22:38
    Zatím se ale Avalanche brání výtečně, příliš nepouští soupeře do zakončení.

22:57

23:05
    Stastny se hned po svém návratu zapojil do útoku.

23:38
    Jamie Benn bojuje o puk za brankou Avalanche s Barriem.

23:45
    Nakonec Barrie úspěšnější, ale Parenteau nepřesně rozehrává, icing.

24:21
    Ellis "skáče" po puku, ale nebyl úspěšný, hosté mohou zaútočit.

24:40
    Naštěstí pro Dallas, Avalanche přichází o útočnou třetinu.

25:38
    Na ledě dominují obrany, oba týmy se těžko dostávají ke střelám.

25:48
    Zakázané uvolnění Dallasu, hra se stěhuje před Ellise.

26:40
    Domácí Seguin přechází do útočného pásma, ale je v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

27:20
    Roussel se dobře obtočil kolem branky Avalanche, Giguera nepřekonal, navíc posléze fauluje, bude se vylučovat.

27:32
    Ano, Roussel již sedí na trestné lavici, vhazování před Ellisem. A pozor, je to čtyřminutový trest!

28:06
    Colorado v útočném pásmu, ale E. Johnson ztrácí puk a tím i útočnou třetinu.

28:45
    Stars se zatím v pohodě brání.

29:14
    A přesilová hra Colorada končí poté, co bránící Barrie hodil hokejku pod nohy soupeři, dvě minuty za podražení.

29:25
    Pokračovat se bude téměř celé dvě minuty ve čtyřech na obou stranách.

30:00
    Jsme přesně v polovině spíše průměrného utkání, které je zatím skoupé na góly i na šance, věřme, že to ve druhé části bude lepší.

30:09

30:20
    Střelou z pravé strany, z kruhu pro vhazování, překonává Ellise v brance Stars obránce Avalanche ERIK JOHNSON a hosté vedou 2:1. Asistence: Matt Duchene a Nick Holden.

30:55
    Je tedy na Dallasu, jak na vedoucí gól soupeře odpoví.

31:20
    Dobrá střela Garbutta z pravé strany, kterou však Giguere v pohodě chytá.

31:51
    Oba týmy jsou již v plném počtu, domácí dohánějí jednobrankové manko.

32:10
    Hejda nyní zariskoval za vlastní brankou při rozehrávce a ztratil puk.

32:45
    Elitní řada Stars si vytvořila tlak, ale střela Ničuškina byla zablokována, puk opouští útočné pásmo.

33:17
    Peverley rozkmital své nohy a dobruslil nahozený puk.

33:30
    Giguere musí následně zasahovat proti střele Dillona, zvládl to, přerušená hra, bude se vhazovat ve třetině Avalanche.

34:34
    Po střele O'Reillyho odpaluje obránce Stars přes všechny čáry, icing.

35:44
    Vhazování po pravici Ellise, domácí úspěšnější.

36:09
    Paul Stastny dostává dvouminutový trest za hákování, přesilová hra Stars.

36:16
    Stars v útočném pásmu, pomohlo vyhrané vhazování.

36:40
    Puk opouští třetinu, Avalanche mohou vystřídat.

37:05
    Stars opět v přesilovkovém rozestavení.

37:19
    Jedenačtyřicetiletý veterán RAY WHITNEY ukazuje svým následovníkům, jak se hraje hokej! Skvělý odhad, výběr místa a pohotové a přesné zakončení = využitá přesilová hra a Dallas vyrovnává na 2:2. Asistence: Alex Chiasson a Sergej Gončar.

38:16
    Domácí dostávají puk ze třetiny.

38:27
    Vzápětí hosté nepřesně rozehrávají ve středním pásmu, je pískán icing.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Talbot odvedl skvělou práci před brankou Avalanche, kde znemožnil Whitneymu vystřelit z mezikruží.

39:28
    Přerušená hra pro ofsajd Stars, vhazování ve středním pásmu.

40:00

I po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný, tentokrát ovšem 2:2, když ve druhé třetině znovu "šli" do vedení hosté, zásluhou branky E. Johsnona z jedenatřicáté minuty a domácí opět zanedlouho vyrovnali a opět z hole nestárnoucího Whitneyho, který využil ve 38. minutě přesilovou hru.

Colorado Avalanche: 13

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 4:30 hodin.

40:01

40:25
    Vhazování ve středu hřiště, úspěšnější domácí.

41:25
    Puk za branou Stars, Jordie Benn rozehrává.

41:50
    Nahozený kotouč za branku Stars, hosté se však k němu nemohou dostat.

42:08
    Tečovaný puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru, vhazování po levici Ellise.

43:44
    Hosté kombinují ve středním pásmu, nakonec Holden projel po levém křídle až před branku a vypálil, jenže nepřesně.

44:14
    Proti další střele Holdena z levé strany, od modré, již musí Ellis zasahovat, přerušená hra.

45:05
    Dallas bude mít výhodu přesilové hry, na trestnou lavici míří Barrie, pro něhož je to již dnešní druhé vyloučení.

45:35
    Dallasu se zatím nedaří přechod přes střední pásmo.

45:48
    Jamie Benn neprošel po levé straně přes bránícího Benoita.

46:10
    Až nyní je Dallas v přesilovkovém rozestavení.

46:20
    A pozor, opět se vylučuje, bránící Benoit "nabral" puk na hůl a nechtěně ho vyhazuje do hlediště, dvě minuty a přesilová hra Dallasu pěti proti třem!

46:35
    Naštěstí pro Avalanche, hosté vyhráli vhazování ve vlastní třetině a vyhazují puk.

47:05
    Colorado již ve čtyřech, pokračuje klasická přesilová hra pět na čtyři.

47:30
    Mitchell vyhazuje puk ze třetiny a hosté mohou prostřídat.

48:05
    Další vyhozený kotouč ze třetiny Avalanche.

48:35

48:27
    Skvělým zákrokem se prezentoval Ellis proti střele Ducheneho z levé strany, to byl parádní zákrok!

49:47
    Parenteau zaváží puk do útočného pásma.

49:56
    Gončar pálí z levé strany, od modré, ale Ellis střelu vyráží.

50:10

50:44

51:10
    Jordie Benn svádí souboj o puk ve středním pásmu, je úspěšný.

51:41
    Ofsajd Dallasu, Garbutt byl až příliš rychle rozjetý a přejel útočnou modrou dříve, než prošel puk.

53:04
    Vhazování po pravici Giguera, Whiteny zachytil puk, směřující ven ze třetiny.

53:31
    Rozhodčí přerušují hru a za bučení publika vylučují domácího Horcoffa za nebezpečnou hru vysokou holí.

54:15
    Dallas vyhazuje puk ze třetiny.

54:25
    Parenteau se s ničím nepáral a ze středního pásma nahazuje puk do třetiny Stars.

54:45
    Avalanche v přesilovkovém rozestavení.

55:02
    Ještě půl minuty se musí domácí bránit.

55:08
    Ellis opět skvělým zákrokem zabránil soupeři ve skórování, to byla parádní reakce domácího gólmana!

55:31

56:05
    Za současného vývoje lze s velkou pravděpodobností očekávat prodloužení.

56:55
    Avalanche nyní svírají svého soupeře v jeho třetině.

57:08
    No vida! Hosté propadli na útočné modré, dopředu vyrazil COLTON SCEVIOUR a Peverley, který přihrává čtyřiadvacetiletému spoluhráči a ten se dostává sám před Giguera, to nebyl dobře provedený nájezd, ale právě proto prošel puk mezi betony do branky. Asistence: Rich Peverley a Dan Ellis.

58:11
    Parenteau vybojoval útočné pásmo a díky tomu, že hosté prohrávají, dá se očekávat, že to Avalanche v závěru zkusí bez gólmana.

58:21
    Ano, je to tak, Giguere opouští branku a hosté to zkouší v šesti.

58:32
    Dallas se osvobozuje vyhozením puku na zakázané uvolnění.

58:32
    Oddechový čas pro hosty.

58:48
    Už se opět hraje, branka Avalanche stále prázdná.

58:53
    Seguin a poté i Jamie Benn netrefují prázdnou branku! Hlavně Benn měl dobrou pozici, ale trefil pouze tyč!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních šedesát vteřin, Giguere se musí vrátit do branky, vhazování ve třetině Avalanche.

59:16
    Giguere opět opouští branku.

59:29
    Obrovský závar v brankovišti Stars.

59:45
    Neskutečné, Ellis byl na moment i bez hole, přesto svou branku uhájil.

60:00

Ouu, to byl závar! Neskutečný "kolotoč" roztočili hosté před brankou Dallasu a puk ta několikrát těsně prolétl kolem branky, důležité však bylo, že Ellis zachoval klidnou hlavu i v okamžiku, kdy mu vypadla hůl z ruky a nepustil gól! Což znamená, že Stars dnes poráží Avalanche 3:2, když jedinou branku ve třetí třetině vstřelil v 58. minutě Sceviour . Avalanche to v závěru zápasu zkoušeli v šesti, ale pak se jim nepodařilo vyrovnat a z Dallasu tak odjíždí bez bodu.

Československá stopa v utkání:
    Jan HEJDA (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:04

1. Ray WHITNEY (DAL) 2 + 0
    2. Colton SCEVIOUR (DAL) 1 + 0
    3. Matt DUCHENE (COL) 1 + 1

Dnešní utkání sledovalo 15 143 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:14:20)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. Whitney (Horcoff, Chiasson), 38. Whitney (Chiasson, Gončar), 58. Sceviour (Peverley, Ellis) – 3. Duchene (E. Johnson, Barrie), 31. E. Johnson (Duchene, Holden)

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Goligoski, Dillon, Jordie Benn, Gončar, Connauton, Gaunce – Jamie Benn, Seguin, Ničuškin – Cole, Eakin, Chiasson – Whitney, Peverley, Garbutt – Roussel, Horcoff, Sceviour

Rozhodčí: Jacskon, Meier – Driscoll, Sharrers

Diváci: 15 143