Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:0 (kon.)
Barys – Chabarovsk 8:2 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:2 (kon.) | Riga – Lev 1:2 (0:2 po s.n.)
Avangard Omsk
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Admiral Vladivostok
Sobota 28.12.2013, 11:00 • Arena Omsk, Omsk • KHL

Z mé strany vše, u KHL brzy nashledanou.

Vladivostok se ve třetí třetině z blamáže nevyhrabal. A jakmile svou druhou trefou v zápase zvýšil na 4:1 Perežogin, nebylo už co řešit. Omsk vyhrál i počtvrté za plný počet bodů na domácím stadionu a odpoutal se od svého soupeře na rozdíl pěti bodů. Admiral může hodnotit svůj trip neúspěšně, ze čtyř utkání totiž prohrál třikrát.

60:00

59:38
    Kosticyn se ještě snažil ohrozit Ivannikova, svou lehkou střelou ovšem napálil jen obránce před sebou.

58:57
    Utkání se již pouzdě dohrává. Avangard je zatažený vzadu, Admiral už pomalu nemá žádnou chuť do útočení.

58:00
    Dvě minuty do konce. O vítězi tohoto utkání je již rozhodnuto, jen již vše přežít ve zdraví – to rozhodně hráčům ordinuje i Miloš Říha.

57:28
    Bergfors nahazoval na Garona, jenže před ním neoperoval nikdo z jeho spoluhráčů. Omskou arénou se jinak žene nádherná mexická vlna.

56:27
    Hosté se ještě s výsledkem snaží něco udělat, snaha se třeba Barbaševovi upřít nedá, jenže Avangard teď přesně hraje, co potřebuje.

55:11

54:35

54:29
    Tentokráte Garon mezi třemi tyčemi pod atakem soupeře. V pádu na něj bekhendem střílel Hodgman, až domácího gólmana v brankovišti porazil.

53:11
    Vorobjov (VLD) hákoval soupeře, posedí si na dvě minuty na trestné lavici.

52:48
    Avangard právě vstřelil branku!
    Blaťákovu ránu stačil Ivannikov vyrazit jen před sebe, pro puk si tak sjel ALEXANDER PEREŽOGIN, který i z úhlu dokázal najít prostor pro svou přesnou střelu. Tohle je zřejmě definitivní hřebíček do rakve Admiralu. Asistence: Miroslav Blaťák.

52:35
    Rozhodčí se uchýlili k vyloučením poté, co Kosticyn vlétl do brankáře Ivannikova. Kalinin (OMS) a Commodore (VLD) dostávají dvě minuty za hrubost.

Dnešní utkání sleduje 10030 diváků.

51:18
    Kurjanov se ocitl sám před Ivannikovem, nakonec ale nazakončil. Byl na poslední chvíli odstaven hostujícími beky.

49:06
    Brankář Ivannikov po krátké komerční pauze dvakrát přerušuje hru během krátké chvíle.

48:54
    Oddechový čas pro domácí.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 13. Perežogin (Popov), 19. Kurjanov (Širokov), 28. Kalinin (Sjomin), 53. Perežogin (Blaťák) – 24. Schutz (Bergfors, Gračjov)

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ljamin, Děrvuk, Nurislamov – Kosticyn, Sjomin, Kalinin – Perežogin, Popov, Růžička – Ivanov, Kurjanov, Širokov – Machanovskij, Rasskazov, Kazionov
    Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stělmach) – Pyett, Těrnavskij, Commodore, Osipov, Zemčjonok, Vorobjov, Antropov – Hodgman, Schutz, Bergfors – Sokolov, Nikitěnko, Ugarov – Gračjov, Drugov, Bortnikov – Pervušin, Kuzněcov, Barbašev – Gynge

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Lazarev, Matjuša

Diváci: 10030