Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:0 (kon.)
Barys – Chabarovsk 8:2 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:2 (kon.) | Riga – Lev 1:2 (0:2 po s.n.)
Avangard Omsk
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Admiral Vladivostok
Sobota 28.12.2013, 11:00 • Arena Omsk, Omsk • KHL

Z mé strany vše, u KHL brzy nashledanou.

Vladivostok se ve třetí třetině z blamáže nevyhrabal. A jakmile svou druhou trefou v zápase zvýšil na 4:1 Perežogin, nebylo už co řešit. Omsk vyhrál i počtvrté za plný počet bodů na domácím stadionu a odpoutal se od svého soupeře na rozdíl pěti bodů. Admiral může hodnotit svůj trip neúspěšně, ze čtyř utkání totiž prohrál třikrát.

60:00

59:38
    Kosticyn se ještě snažil ohrozit Ivannikova, svou lehkou střelou ovšem napálil jen obránce před sebou.

58:57
    Utkání se již pouzdě dohrává. Avangard je zatažený vzadu, Admiral už pomalu nemá žádnou chuť do útočení.

58:00
    Dvě minuty do konce. O vítězi tohoto utkání je již rozhodnuto, jen již vše přežít ve zdraví – to rozhodně hráčům ordinuje i Miloš Říha.

57:28
    Bergfors nahazoval na Garona, jenže před ním neoperoval nikdo z jeho spoluhráčů. Omskou arénou se jinak žene nádherná mexická vlna.

56:27
    Hosté se ještě s výsledkem snaží něco udělat, snaha se třeba Barbaševovi upřít nedá, jenže Avangard teď přesně hraje, co potřebuje.

55:11

54:35

54:29
    Tentokráte Garon mezi třemi tyčemi pod atakem soupeře. V pádu na něj bekhendem střílel Hodgman, až domácího gólmana v brankovišti porazil.

53:11
    Vorobjov (VLD) hákoval soupeře, posedí si na dvě minuty na trestné lavici.

52:48
    Avangard právě vstřelil branku!
    Blaťákovu ránu stačil Ivannikov vyrazit jen před sebe, pro puk si tak sjel ALEXANDER PEREŽOGIN, který i z úhlu dokázal najít prostor pro svou přesnou střelu. Tohle je zřejmě definitivní hřebíček do rakve Admiralu. Asistence: Miroslav Blaťák.

52:35
    Rozhodčí se uchýlili k vyloučením poté, co Kosticyn vlétl do brankáře Ivannikova. Kalinin (OMS) a Commodore (VLD) dostávají dvě minuty za hrubost.

Dnešní utkání sleduje 10030 diváků.

51:18
    Kurjanov se ocitl sám před Ivannikovem, nakonec ale nazakončil. Byl na poslední chvíli odstaven hostujícími beky.

49:06
    Brankář Ivannikov po krátké komerční pauze dvakrát přerušuje hru během krátké chvíle.

48:54
    Oddechový čas pro domácí.

47:28
    Hra se v tuto chvíli hodně přerušuje, Avangard nikam nespěchá.

46:30

45:48
    Admiral se nemůže usadit v útočném pásmu a Omsk s přehledem kontroluje oslabení.

44:30
    Ivanov (OMS) usedá na trestnou lavici na 2 minuty za podražení.

43:19
    Neviděli jsme zatím prakticky jedinou vážnější možnost ani na jedné straně. Avangard se dopředu moc nehrne, Admiral má naopak problém prosadit se.

42:36
    Je to jasné, Omsk už se bude soustředit především na bránění. Admiral se sice snažil dostat se do soupeřova pásma, tam to mají ovšem domácí skvěle pohlídané.

41:47

41:23
    Gračjov vypálil ze střední vzdálenosti a z celkem slušné pozice, Garon ovšem jeho střelu polapil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 12:42.

I druhé dějství nabídlo dva góly, tentokráte ovšem jeden na obou stranách. Hosté dokázali zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Schutze snížit, nicméně z početní výhody odpověděl Říhův výběr brankou Kalinina. Vidíme stále hodně vyrovnaný zápas, ve kterém je prostě v koncovce horší Admiral.

40:00

39:47
    Bergfors se dostal do ofsajdové pozice, do konce třetiny nezbývá mnoho. Omsk zřejmě i po ní bude vést o dvě branky.

39:21
    Trochu zbytečné vyloučení. Držení se nyní dopustil Baranka (OMS), jenž bude muset pykat minimálně dvě minuty. Slovák ovšem za následné nesportovní chování dostává ještě dalších 10 minut.

38:32
    Kosticyn nyní nezachytil puk na modré čáře, u puku tak jsou hosté. Poslední chvilky utkání nejsou až zas tolik zajímavé, Omsk se především soustředí na bránění.

37:24
    Kurjanov věděl, kam si má sjet, a nakonec k němu opravdu puk doskákal. Z úhlu hledal skulinku mezi Ivannikovými betony, ovšem nenašel.

35:51
    Kosticyn předal do tandemu na Sjomina, jenž z první tahem vystřelil. Ivannikova výrazněji nepřekvapil.

34:40
    Bergfors zkoušel od modré čáry vypálit na Garona, jenže z otočky zamířil pouze vedle.

33:58
    Pyett se nyní pral u mantinelu o puk, ale neuspěl. O pár vteřin později rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

33:06

32:42
    Na ledě sice byla první úderná trojice Kosticyn, Sjomin, Kalinin, ovšem o pár vteřin později spíše více zahrozil Perežogin, hráč druhé lajny. Ten alespoň na Ivannikova vystřelil.

31:47
    První střela ze strany domácích borců na Ivannikova neletěla, po jedné teči skončil puk pouze na ochranné síti.

31:19

31:06
    Avangard tohle oslabení ubránil velice slušně. Navíc si zahraje za pár sekund také přesilovku, Osipov (VLD) dostal dvě minuty za sekání.

30:18
    Popov se mohl dostat do dobré střelecké pozice, v oslabení ale nakonec radši nic nevymýšlel.

30:05
    Pyett nyní kroutí hlavou a má proč. Bekhendovou kličkou si sice položil Garona, ale ani na třikrát nedokázal puk přehodit přes jeho lapačku. A to domácí gólman v brankovišti pouze bezmocně ležel.

29:19
    Machanovskij (OMS) musí na trestnou lavici na 2 minuty za hákování.

29:18
    Hodgman se nyní dostal do ofsajdové pozice, na straně domácích se ovšem bude zároveň vylučovat.

27:14
    Rychle využitá přesilovka domácího týmu. SERGEJ KALININ byl trestuhodně nebráněný před brankářem Ivannikovem, před jeho prostorem mohl v klidu nadvakrát dorážet po přihrávce Sjomina. Admiral zkrátka musí být v obraně důraznější, jinak to nepůjde. Asistence: Dmitrij Sjomin.

26:41
    První vyloučení druhého dějství, sekání rozhodčí ukazují Commodoreovi (VLD), který si na trestné lavici odsedí minimálně dvě minuty.

25:30
    V posledních minutách se hra hodně uklidnila, Ivannikov i Garon mohou být v brankách naprosto v pohodě.

23:16
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Na druhé straně jsou naopak hosté v koncovce úspěšní. FELIX SCHUTZ to udělal elegantně, dostal prudkou přihrávku od Bergforse do mezikruží, do puku jen lehce drcl špičkou hokejky a na tuhle změnu směru Garon mezi třemi tyčemi nezaregoval. Asistence: Niclas Bergfors, Jevgenij Gračjov.

23:04
    Ivannikovův brilantní zákrok! Rasskazov udělal jednoudhcou kličku na forhend ke druhé tyčce a beton hostujícího gólmana vystřelil na poslední chvíli. Puk nakonec skončil na tyčce.

21:47
    Omsn nyní vyhodil na icing, vhazovat se bude před Garonem. Na ledě první lajna Admiralu, dosud nejnebezpečnější pro domácí celek.

20:54
    Pěkná kombinace Omsku, na jejímž konci byl Kalinin. Ten se zjevil v dobré pozice na levé straně, pálil ovšem nepřesně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 11:50.

Avangard si zatím na průběžný výsledek stěžovat nemůže, ovšem v žádném případě nesmí usnout na vavřínech. Admiral byl v několika možnostech pořádně nebezpečný, hodně se snaží tlačit před branku, a byť jeho snaha zatím vychází gólově vniveč, pokud bude v nastoleném trendu pokračovat, může se ještě klidně dočkat úspěchu.

20:00

19:42
    Omsk tuhle třetinu zvládl skvěle. Ačkoli jeho soupeř nehrál vůbec špatně, v koncovce byl prostě úspěšnějším mančaftem. Teď by domácí rádi do konce třetiny jen zbytečně neinkasovali.

18:42
    Širokov lehce předal puk do tandemu ANTONU KURJANOVOVI, ten si rychle vybruslil před Ivannikova, na nějž zkoušel z blízkosti nejprve jednoduchou kličku bekhendem, nakonec ho však dokázal překonat z dorážky. Asistence: Sergej Širokov.

18:12
    Kosticyn se proti přesile nemohl prosadit, nakonec zakopl o ležícího protihráče, který se před ním z ničeho nic objevil.

17:06
    Kuljašova rána od modré byla pořádně nebezpečná! Mám za to, že Ivannikov zasáhl betonem jen velkou náhodou. Hosté měli dále štěstí, že žádná dorážka nemířila mezi tři tyče.

16:07
    Drugov se snažil přihrávkou najít na druhé straně Gračjova, ten před Garonem nepříjemně dotíral, nakonec byl zpacifikován a vzán do parády obránci Avangardu.

15:22

14:46
    Perežogin je mozek této přesilovky, ovšem obrana Vladivostoku zatím odolává. I Ivannikov je mezi třemi tyčemi jistý.

13:50
    Gončarov celkem dobře střílel, Ivannikov se ale nenechal překvapit. Vhazování před jeho brankou bude následovat.

13:22
    Avangard a jeho druhá přesilovka v zápase. Drugov (VLD) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:48
    Ačkoli byl Admiral do téhle chvíle nebezpečnější, skóroval nakonec domácí tým. Ivannikov byl trochu zmatený prací rychlého Popova, takže v brankovišti podklouzl. A jakmile přihrávka došla na ALEXANDERA PEREŽOGINA, skončila jeho dělovka nad ležícím gólmanem. Asistence: Alexandr Popov.

12:05
    Vladivosotok je stále aktivnější! První lajna, to je pro Omsk opravdové nebezpečí. Hodgman přihrál do mezikruží úplně volnému Schutzovi, který z blízkosti Garona neprostřelil. Ani následná dorážka jeho spoluhráče v brance neskončila.

11:26
    Ugarov se z levé strany snažil najít spoluhráče před brankou, tam si ovšem v tu chvíli nenajížděl nikdo. Po pár vteřinách Avangard vyhodil na zakázané uvolnění.

10:23
    Bortnikov objel bránu a z otočky se snažil zacílit u druhé tyčky. Beton Garona byl ale připravený.

09:29

08:58
    Opět byla důrazná před Garonem útočná trojice Hodgman, Schutz, Bergfors. Omsk si musel zjednat pořádek, z celé situace vnikla menší mela.

07:45
    Omsk na ledě ve čtyřech hráčích, zpátky je z trestné lavice Kosticyn.

07:42
    Sokolov vypálil z levé strany, jenže puk trefil jen spoluhráče v brankovišti, který ho do prázdné branky nedorazil.

07:29
    Hra vysokou holí, to je verdikt rozhodčích. Menší trest pro Kuljaše (OMS), domácí se budou muset chvilku bránit ve třech hráčích.

06:38
    Velký závar před Garonem! Admiral zatím hodně kouše. Hodgman se procpal přes dva obránce a stačil lehce vystřelit. Poté s dorážkou přispěchali Schutz s Bergforsem a defenzíva Omsku musela být důrazná.

05:45
    Sekáním si pomáhal Kosticyn (OMS), takže i Admiral má k dispozici na 2 minuty první přesilovku.

05:17
    Ivannikova brána posunutá, rozhodčí kvůli tomu přerušují hru. Vhazovat se bude před územím hostujícího gólmana.

03:34

03:20
    Avangard v přesilovce není nijak aktivní. Přesto se Perežogin dostal do velmi dobré šance, přebral přihrávku zpoza branky, u tyčky však Ivannikova nepřekonal.

02:11
    Admiral mohl v oslabení skórovat! Schutz se objevil sám na levém kruhu, odkud tvrdě vypálil. Garon se postavil přesně tam, kam německý forvard střílel, možná ho ale i tak přes výstroj tahle dělovka bolela.

01:34
    Držení se nyní dopustil obránce Těrnavskij (VLD), Omsk si tak zahraje svou první početní výhodu minimálně na 2 minuty.

00:59
    Perežogin nepříjemně dotíral na Ivannikova, hostující gólman si i s touhle situací dokázal poradit.

00:13
    Kuljaš jako první ohrozil Ivannikova mezi třemi tyčemi, jeho rána od modré čáry nakonec skončila v brankářově lapačce.

00:01

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ljamin, Děrvuk, Nurislamov – Kosticyn, Sjomin, Kalinin – Perežogin, Popov, Růžička – Ivanov, Kurjanov, Širokov – Machanovskij, Rasskazov, Kazionov

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stělmach) – Pyett, Těrnavskij, Commodore, Osipov, Zemčjonok, Vorobjov, Antropov – Hodgman, Schutz, Bergfors – Sokolov, Nikitěnko, Ugarov – Gračjov, Drugov, Bortnikov – Pervušin, Kuzněcov, Barbašev – Gynge

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Lazarev, Matjuša.

Zatímco Admiral nezaměstnává žádného českého hráče, Omsk by měl nastoupit s Čechem Miroslavem Blaťákem a Slováky Štefanem Růžičkou a Ivanem Barankou. Těm od lavičky bude šéfovat a udílet pokyny Miloš Říha.

Za to Omsk pod vedením Miloše Říhy sbírá vítězství jako na běžícím páse. Pokud navíc po základní hrací době porazí i Vladivostok, vyhraje doma počtvrté za sebou – zajímavé přitom je, že Novosibirsk, Novokuzněck i Chabarovsk padly shodně po výsledku 2:3. Avangard se opravdu obrovsky zvednul, jeho defenzíva se každým zápasem zlepšuje.

Vladivostok sice začal svůj trip úspěšně, vyhrál na půdě Jugry, jenže následně padnul jak v Jekatěrinburgu, tak v Astaně. V těchto dvou utkání navíc inkasoval dohromady jedenáct branek. Uvidíme, zda-li Admiral něco v zadních liniích změní, tam by to totiž potřeboval aktuálně asi nejvíce.

Avangard má výtečnou formu a už se dotáhl na pozice zaručující play-off. Admiral je v tabulce Východní konference jen o dva body a dvě příčky pozadu, takže pro oba je tento vzájemný duel nesmírně důležitý. Právě s Traktorem Čeljabinsk si to oba týmy rozdají pravděpodobně o osmou, poslední postupovou příčku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 13. Perežogin (Popov), 19. Kurjanov (Širokov), 28. Kalinin (Sjomin), 53. Perežogin (Blaťák) – 24. Schutz (Bergfors, Gračjov)

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Lazarev, Matjuša

Diváci: 10030