Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:0 (kon.)
Barys – Chabarovsk 8:2 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:2 (kon.) | Riga – Lev 1:2 (0:2 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 28.12.2013, 10:00 • Arena-Ugra (5 500) • KHL

Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek dne. (12:27:54)

SIB: Andrej Plechanov – 22:29

Domácí Jugra nakonec své těsné vedení ubránila a zvítězila 2:1. Do dvoubrankového vedení dostal Jugru v 56. minutě Savinainen, ale hned minutu na to překonal do té doby nepřekonaného Birjukova Ožiganov. Jasnou hvězdou zápasu byl brankář Jugry Michail Birjukov, který ze 47 střel Sibiru inkasoval jen jednou!

60:00

59:45
    Ani Savinainenovi se nepodařilo trefit odkrytou klec, vypadá to však, že už to domácím nebude muset vadit.

59:10
    Zrovna když se vydal hostující branář na střídačku, ujížděl také Smoleňák, měl však za zády obránce Sibiru, proto netrefil branku.

58:48
    Trenér Dmitrij Kvartalnov si vyžádal oddechový čas.

58:48
    Andrej Plechanov (SIB) musel zahákovat soupeře, který by jinak možná dal branku, jež by definitivně rozhodla. Je však jasné, že šance na vyrovnání jsou nyní znovu daleko menší.

58:30
    Do konce třetí třetiny zbývá 90 vteřin, uvidíme, zda se hosté odhodlají k power-play.

57:56
    Kutuzov se natahoval po puku, který proletěl přes Birjukovovo brankoviště!

57:40
    Na druhé straně udržel bodové naděje pro svůj celek Běspalov, který kryl štiplavou ránu Smoleňáka z pravého kruhu.

57:20
    Birjukov musel předvést důležitý zákrok proti Něstěrovovi, který si s pukem na holi najel na pravý kruh.

56:15
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ovšem máme tu ještě zápletku! Birjukovo koouzlo je prolomeno, ale tohle byl opravdu velice šťastný gól v podání hostujícího celku. Než puk skončil v brance byl dvakrát tečován o chrániče hostujících hráčů! Posledním, koho se kotouč dotkl, byl IGOR OŽIGANOV! Asistence: Dmitrij Monja.

55:30
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    A je zřejmě rozhodnuto! Novosibirsk nevyužil šest přesilovek v řadě, ovšem Jugra touto naskytnutou šancí nepohrdla. Smoleňákovu rána Běspalov vyrazil jen před sebe, kde už na dorážku číhal VELI-MATTI SAVINAINEN! Asistence: Ilari Melart, Tomáš Starosta.

55:21
    Igor Ignatuškin (SIB) teď výrazně komplikuje svému týmu situaci. Za hákování je totiž na dvě minuty vyloučen.

54:32
    Na druhé straně však kvality domácího brankáře prověřil Jonas Enlund, který se v dnešním utkání už několikrát objevil v dobré střelecké pozici.

54:12
    Kirill Djakov pouze nahodil kotouč do útočného pásma, tam se za ním vydali dva útočníci Jugry. Domácí jsou rádi za každou ušetřenou vteřinku.

53:23
    Po delší časové odmlce se musel zahřát Nikita Běspalov, který čelil střele z levého kruhu, kterou na něj vyslal jeho jmenovec Nikita Gusěv.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 13. Tjuljapkin (Žukov, Jakubov), 56. Savinainen (Melart, Starosta) – 57. Ožiganov (Monja)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuzněcov) – Melart, Starosta, Sokolov, Chvostov, Djakov , Tjuljapkin, Šefer, Šviděnko – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Magogin (C), Buljanskij, Chlyncev – Gusěv, Jakubov, Žukov – Sitnikov, Kňazev, Jacenko.Trenér: Oleg Davydov.
    HC Sibir Novosibirsk: Běspalov (Koskinen) – Plechanov, Kudroč, Kuzutov, Alexejev, Ožiganov, Lekomcev, Karavajev – Lehterä, Enlund, Kugryšev – Kopejkin (C), Koskiranta, Něstěrov – Sannikov, Monja, Gubin – Ignatuškin, Romanov, Šumakov – Karamnov. Trenér: Dmitrij Kvartalnov.

Rozhodčí: Běljajev, Sojn – Majtak, Pronskich

Diváci: 2 200