Řisuty – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Orlová – Prostějov 2:1 (po pr.) | Břeclav – Opava 2:0 (kon.)
Technika Brno – Val. Meziříčí 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:1 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 2:3 (po pr.)
Nymburk – Klatovy 1:3 (kon.) | Milevsko – Děčín 6:4 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Bílina – Tábor 1:2 (kon.) | Žďár n/S – Sokolov 2:3 (0:1 po s.n.)
Kobra – Klášterec nO 7:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Jindř. Hradec 3:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
HK Nový Jičín
Sobota 04.01.2014, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Svátky jsou za námi a hokejový kolotoč se zase rozjíždí.

Na porubský zimák zavítá nedaleký Nový Jičín a dá se očekávat skvělý hokej. Neboť hráči, stejně jako vy fanoušci, se jistě nemohli dočkat dalších měření sil.

Poslední dvě vzájemná utkání vyšla lépe RT TORAXu, když doma vyhrál 5:1 a na ledě Nového Jičína si přivezl výhru 4:2.

Budou v sobotu šťastnějsí hosté nebo i tentokrát bude hrát prim Poruba?

Pokud nemůžete osobně na zimní stadion v Porubě, můžete sledovat textový onlajn. Zápas začíná v 17 hodin.

Vítám Vás při sledování 2. hokejové ligy.

V kádru Nového Jičína se dnes nepředstaví nejproduktivnější hráč Martin Kabeláč (12+9).
    Trenér Aleš Flašar bude spoléhat na dalšího borce, který má na kontě pět branek a devět asistencí Petr Macháček a také na Pavla Hanáka (4+13).
    Mezi obránci je v kádru hostí nejlepší s bilancí dvou branek a šesti nahrávkami Lukáš Vnenk.

Porubský trenér Tomáš Sršeň má k dispozici všechny své opory. V obraně Rudolf Wolf (5+5) a Miroslav Javín (2+11).
    V útočných řadách je mezi nejlepším střelcem Poruby Martin Buček s patnácti zásahy a nejproduktivnější pak Petr Seidler (12+15).

Za pět minut bude hozeno úvodní buly, tak se pohodlně usaďte, vemte něco dobrého k ruce a pojďte společně se mnou, sledovat první zápas letošního roku.

00:01

0:21
    Vašut vystřelil od modré, ale puk minul levou Gleichovu tyč o několik centimetrů.

0:49
    Nový Jičín se provinil zakázaným uvolněním.

0:55
    První střela domácích v podání Prokopa. Puk končí na zadním mantinelu.

2:12
    Poruba neudržela pásmo a do protiútoku jde Zedník.

2:49
    Domácí stále ve své třetině. Kacíř mohl využít zmatku před Gleichem, ale ten měl betony k ledu doslova přibité.

3:30
    Po buly v útočné třetině Poruby střílí Kilnar, ale kotouč Gebauer jen vyráží.

4:43
    Chaloupka bránu z kruhů minul.

4:57
    Poruba právě vstřelila branku!
    Po nepodařeném pokusu Chaloupky nastřelil tyč od modré Hruzík a RUDOLF WOLF pak neměl problém dorazit kotouč za Kamila Gebauera. Asistence: Lukáš Hruzík a Marek Pavlačka.

5:01
    Hned po vhození středového buly fauloval Robin Gebauer. Poruba hraje přesilovku.

6:51
    Chaloupka u levé tyče dorážel, ale kotouč se jen po brankové čáře svezl a hostující gólman jej rychle přikryl.

7:01

7:50
    Hraje se nahoru dolů, rychlý hokej s mnoha přihrávkami.

8:55
    Gleich měl teď co dělat se střelou Vašuta. Puk se odrazil na domácí hokejky a ti otáčí hru.

9:30
    Krayzel mohl vedení Poruby zvýšit. Proti byl Gebauer, když si rychle přikryl levou tyč.

10:21
    Nový Jičín motá domácí obraně hlavu a Gleich odráží puky od všech stran. Macháček v závěru tlaku nastřelil tyč přes ležícího Gleicha a přes jeho záda šel kotouč ven.

11:40
    Krayzel tak dlouho míchal pukem před gólmanem hostí až o něj přišel.

12:14
    Vaněk se už radoval z gólu, když dorážel volný kotouč vypadnuvší brankáři z výstroje, ale rozhodčí dříve pískali, takže branka nemohla být uznána.

12:14
    Navíc si hosté zahrají v oslabení. Za hákování je na trestné lavici Tomáš Cabák.

13:46
    Domácí využívají přesilovku. Gebauer neudržel puk po střele Šindeláře a tak mohl LUKÁŠ VRÁNA dorážet. Asistence: Jiří Šindelář a Aleš Kilnar.

13:52
    První vyloučený na domácí straně. Za hákování sedí Jan Chaloupka.

13:55
    Od modré vystřelil Vašut, ale puk se odrazil od zadního mantinelu a získávají jen domácí.

15:52

16:34
    Přemysl Vašut za vysokou hůl sedí u časoměřičů.

16:59
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    V oslabení šli hosté do útoku a vyplatilo se. ANTONÍN SPRUŠIL sice puk dopravil za Gleicha až na třetí dorážku, ale jeho důraz a zarputilost se vyplatily..

17:08
    Hosté jdou do tří. Za držení jde ke kolegovi Chvostek.

17:18
    Prokop střílí od modré, ale Gebauer úspěšně vyráží.

18:00
    Stejně si hostující gólman počínal při střele Javína.

19:08

19:26
    Proti pravidlům se provinil Peslar a hosté mají přesilovku. Tu přeruší přestávka, pokud nevsítí vyrovnávací branku.

20:00

Opatrný začátek, vlažný rozjezd, ale nakonec diváci v první třetině viděli pěkný svižný hokej. Domácí v páté minutě šli do vedení, které si pojistili proměněnou přesilovkou.
    Jenže v další početní převaze zaváhali a Novému Jičínu se povedlo v oslabení snížit. V závěru třetiny získali další početní výhodu, v které budou pokračovat i v začátku druhé třetiny.
    Ta začne přibližně v 17:48.

20:01

20:33
    Domácí se drží v útočné třetině i ve čtyřech. Hraje se po mantinelech.

21:26
    Hostům se přesilovka nevyvedla. Domácí jsou v plném počtu.

21:44
    Gebauer raději přerušuje hru a připouští vhazování po levé ruce.

22:00
    Kacíř si lehl do střely Vrány.

22:34
    Zedník je za hákování na trestné. Domácí mají další přesilovku.

23:52
    Domácí mají tlak. Gebauer byl už i bez hokejky, ale domácí odstřelovače dokázal vychytat.

24:33
    Hosté v plném počtu. A Gebauer likviduje další nepříjemnou střelu od Hruzíka.

25:44
    Kilnarovi nevyšla přihrávka přes brankoviště na Chaloupku.

25:18
    V šanci Nový Jičín. Puk letěl mimo tři tyče.

26:28
    Hosté se opět brání domácímu tlaku a vyváží kotouč do středního pásma.

26:42
    Luděk Krayzel sekal a musí jít na trestnou.

27:11
    Gleich vyráží dělovku od Lehečky.

27:40
    Hosté se připravili o pásmo a musí začínat od znova.

28:24
    Chaloupka ujel s pukem na holi a zbavil se kličkou obránce Lehečky.

28:38
    Natlačil se na gólmana příliš a je pískán pohyb hráče v brankovišti.

28:42

29:20
    Kacíř s Putniorzem Gleicha nepřekonali, byť jeli dva na jednoho.

29:23
    Vyloučen Wolf a hosté si zopakují přesilovku.

31:00
    Hostům se nedaří usadit se v útočné třetině.

31:23
    A domácí tak hrají v plném počtu.

32:17
    Gebauer raději uklidňuje hru a kotouč schovává pod lapačkou.

33:03
    Nový Jičín chce překonat domácí obranu dlouhými nahrávkami, jenže o kotouč přichází.

34:25
    Poruba se silná na puku a drží hosty ve třetině.

35:05
    Tlak se domácím vyplatil. Vynutili si faul v podání Kacíře, kterému nezbývalo nic jiného než hákovat.

36:24
    Hosté se dobře brání a donutili domácí zahrát ofsajd.

36:46
    Další úspěšné vyhození hostí.

37:05
    A už hrají v plném počtu.

37:17
    Jen co skočil na led vyloučený Kacíř, domácí využili zmatku před Gebauerem a zvýšili vedení. Autorem branky je LUDĚK KRAYZEL. Asistence: Petr Seidler.

37:55
    Domácí dali hostům přesilovku. Lukáš Prokop hákoval a jde na dvě minuty odpočívat.

39:55

39:58
    Poslední střela druhé třetiny v podání Robina Gebauera. Gleich vyrážečkou likviduje.

40:00

Druhá třetina nepřinesla takový gólový příděl, i když měli domácí mnoho šancí a neproměněných příležitostí.
    Hosté se tentokrát před Gleicha tolik nedostávali, přestože jim Poruba předložila tři přesilovky.
    Nechme se překvapit zda zmobilizuje Nový Jičín síly a dokáže smazat dvoubrankové manko a konečně Porubu porazit nebo se domácím podaří vedení udržet či navýšit a bude se radovat z třetí výhry.
    Třetí třetina začne zhruba v 18:34.

40:01

40:32
    Domácí přetlačili soupeře a usídlili se v jeho třetině. Střelu Javína od modré Gebauer chytá.

43:02
    Hraje se komorně, dlouhé přihrávky a hlavně o střední pásmo.

43:13
    RT TORAX hrál v šesti, což neušlo pozornosti rozhodčích. Na dvě minuty šel na trestnou Aleš Kilnar.

44:04
    Po kolotoči nahrávek střílí Vnenk. Gleich se štěstím kotouč chytá, ale před ním vznikla potyčka a bude se vylučovat.

44:06
    Současně vyloučení za Nový Jičín Jakub Lehečka a za Porubu Petr Seidler.

45:13
    Na led se vrátil Kilnar a domácí hrají v plném počtu.

46:01
    Gleichovi nechali vyniknout střílející Pavel Hanák a z druhé vlny dorážející Adam Uhlár. stav se nemění.

47:35
    Na střídačky se vrací Lehečka i Seidler.

47:55
    Nový Jičín má chuť vstřelit branku. Jeho snahu marní domácí obránci.

48:36
    LUDĚK KRAYZEL získal kotouč na mantinelu a stíhán obráncem a hákován střílí svou druhou branku. Signalizovaný trest nebude udělen.

48:36
    Asistent trenéra Aleše Flašara dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

49:47
    Hokej začíná trpět. Hraje se více emočně než hokejově.

50:04
    Vnenk se tlačil do brány, ale Gleich puk rychle odpaluje do rohu.

50:31
    Na druhé straně čelí nájezdu Pavlačky Gebauer. Také si vede dobře a puk raději přikrývá lapačkou.

52:19
    Obránci RT TORAXu navyšují vedení. Autorem branky je MIROSLAV JAVÍN. Asistence: Lukáš Prokop.

53:20
    \Hosté jdou do čtyř. Za sekání odchází na trestnou lavici Adam Uhlár.

53:58
    Peslar netrefil odkrytou bránu.

55:07
    Potyčka u mantinelu mezi Vaňkem a Hanákem posouzena dvěma minutami pro oba.

55:47
    Poruba hraje oslabení. Za hákování vyloučen Prokop.

56:49
    Krayzel nestačil včas dorážet. Nový Jičín se osvobozuje, přestože hraje přesilovku.

57:47

58:20
    Snad už poslední vyloučení v utkání. Filip Chvostek nedovoleně bránil a sedí na trestné lavici.

58:59
    Pavlačkovu střelu zachytil Vnenk a odpálil k mantinelu.

59:31
    A přece jen ještě jedno vyloučení. Macháček za nedovolené bránění v prostoru brankoviště a Hruzík za hrubost, když jej bojovým chvatem skolil k zemi.

59:37
    Po vyhraném buly MAREK PAVLAČKA vystřelil a po zazvonění tyče se Poruba radovala z šesté branky. Asistence: Luděk Krayzel.

60:00
    Konec zápasu. (19:13:48)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Wolf (Hruzík, Pavlačka), 14. Vrána (Šindelář, Kilnar), 38. Krayzel (Seidler), 49. Krayzel, 53. Javín (Prokop), 60. Pavlačka (Krayzel) – 17. Sprušil

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Tihlář) – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda, Prokop – Sedlář, Krayzel, Kilnar – Zuber, Vrána, Seidler – Vaněk, Chaloupka, Pavlačka
    HK Nový Jičín: Gebauer K. (Kozák) – Dusík, Kacíř, Pelikán, Cabák, Vašut, Gulda, Chvostek F., Vnenk – Gebauer R., Ohera, Lehečka, Sprušil, Putniorz, Macháček, Hanák, Zedník, Chvostek M., Uhlár

Rozhodčí: Fiala – Řezáč, Mrákava