Montreal – Chicago 2:1 (po pr.) | New Jersey – Florida 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Columbus 3:6 (kon.)
Nashville – Ottawa 1:2 (0:2 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 3:5 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Los Angeles – Detroit 1:3 (kon.) | San Jose – Boston 0:1 (kon.)
Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Calgary Flames
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 12.01.2014, 04:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

58:42
    To již neplatí, branka Flames je prázdná, domácí to zkouší v šesti!

56:20
    Oddechový čas pro hosty.

51:29
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MIKAEL BACKLUND se doslova prodral přes bránícího Letanga do zakončení a dělovkou z levé strany překonává Fleuryho. Asistence: T.J. Brodie a Jiří Hudler.

49:29
    Cammalleri dostává trest, zbytečné vyloučení, poměr sil na ledě se vyrovná.

47:04
    Správné rozhodnutí sudích – Bortuzzo si již v dnešním zápase nezahraje, je z toho pětiminutová přesilová hra Calgary.

44:16
    Přesilová hra Penguins končí, Malkin fauluje domácího Giordana a odchází na trestnou lavici.

43:11
    Sean Monahan hákuje a hosté si zahrají přesilovou hru.

38:16
    Crosby trefuje z pravé strany pouze tyčku!

35:49
    Vylučuje se znovu, tentokrát si však přesilovou hru zahrají Flames, Bortuzzo dostává dvouminutový trest za držení hole.

33:23
    Šmíd fauluje ve vlastní třetině a odchází na trestnou lavici za hákování, přesilová hra Penguins.

30:00
    Backlund při vlastním oslabení před Fleurym, ten jeho střelu z mezikruží vyráží, skvělý zákrok!

29:29
    Stajan oslabuje svůj tým, Penguins si zahrají přesilovou hru.

26:42
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Berra měl při střele MATTA NISKANENA od modré zakrytý výhled, ale i tak stihl udělat alespoň rozklek, jenže puk mu prošel mezi betony do branky a hosté vedou 2:0. Asistence: Tanner Glass.

22:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující James Neal, který si odpyká trest za špatné střídání svého mužstva.

16:34
    Důraz ve třetině Flames se nyní hostům vyplatil, puk se dostal z rohu třetiny na modrou, odkud Bortuzzo přihrává na pravou stranu, kde je zcela osamocený CHRIS KUNITZ, ten měl dostatek času na střelu a nakonec "vymetl" volné místečko nad pravým ramenem Berry. Asistence: Robert Bortuzzo.

09:00
    A hned je z toho nebezpečný protiútok, kdy si z levé strany nabruslil Croosby před Berru, ten ho ale dokázal vychytat.

04:41
    Bitka mezi domácím McGrattanem a hostujícím Engellandem, který v toto souboji prohrál, když se ocitl na ledě, oba bitkaři si pět minut odpočinou na trestné lavici.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 52. Backlund (Brodie, Hudler) – 17. Kunitz (Bortuzzo), 27. Niskanen (Glass)

Calgary Flames: Berra (Ramö) – Brodie, Giordano, Šmíd, Wideman, Butler, O'Brien – Cammalleri, Backlund, Stempniak – Byron, Monahan, Hudler – Bouma, Stajan, Galiardi – Westgarth, Colborne, McGrattan
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Letang, Bortuzzo, Orpik, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Gibbons – J. Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Pyatt – Adams, Vitale, Engelland

Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Cherrey, Henderson

Diváci: 19 289