HC Litvínov – Vsetín 4:1 (kon.) | Kladno – Olomouc 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:2 (po pr.) | Slavia – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
Sparta – Jihlava 5:1 (kon.)
HC Sparta Praha
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 24.01.2014, 18:30 • Incheba arena • DHL Extraliga juniorů

Pro dnešek je to vše. Děkuji, že jste sledovali náš online přenos. (20:53:49)

Jak aktivně Sparta zakončila druhou část, stejně naskočila do té třetí. Již šestnáct sekund po vhazování přidal čtvrtý gól Sparty dnes velice aktivní Adam Chlapík. V další minutě mohl zaváhání sparťanských obránců při rozehrávce potrestat Březina, ale Neužilovu klec přestřelil. V polovině třetiny měl šanci jihlavský Jícha, když nebezpečně tečoval nahozenou střelu na Neužilovu bránu. V 50. minutě ujeli sparťanští útočníci při přesilové hře do přečíslení a na konci pohledné kombinace stál opět Adam Chlapík, který tak zkompletoval hattrick! Jihlava se očividně trápila, přestože snahu jí upřít nešlo. Neuspěl dobře rozjetý Molnár se svou tvrdou střelou na Neužila, která zaduněla o zadní mantinel, ani Březina po své kličkované mezi kruhy. Sparta už si závěr zápasu pohlídala a získává všechny tři body.

Sparta právě vstřelila branku!
    Svůj druhý gól dává po přečíslení v přesilové hře ADAM CHLAPÍK. Asistence: Filip Chlapík, Ondřej Mikliš

46:34
    Luboš Vacek (SPA) – 2 min – Držení protihráče

43:16
    Ján Mahút (JIH) – 2 min – Sekání

40:16
    To je nástup do třetiny! ADAM CHLAPÍK překonávává Fučíka pohotovou střelou na lapačku. Asistence: Luděk Škop, Filip Chlapík

40:01

Na začátku druhého dějství musel jihlavský Fučík po jedené ze střel čelit velkému závaru ve svém brankovišti, ale rozhodčí brzo přerušili hru. Poté se dostal opět až před bránu hostů Krudenc, ale backhandová klička se mu nepovedla. V 5. minutě bylo po faulu na jihlavského Davida Březinu nařízeno trestné střílení, které jeho exekutor s přehledem proměnil forehandovou kličkou. V zápětí se na druhou stranu řítil sparťanský Soumelidis, ale kvůli zásahu obránců kotouč pod Fučíkem do brány nedotlačil. Brankář Jihlavy svými jistými zákroky držel svůj tým na dosah vyrovnání. To se mu dařilo až do 34. minuty, kdy ho tečovanou střelou z vrcholu levého kruhu překonal kapitán domácích Dominik Bílek. Sparta je od poloviny zápasu jasně lepším týmem. Pokud chce Jihlava pomýšlet na zisk bodů, musí ve třetí části hodně přidat.

40:00

38:49
    Filip Dundáček (JIH) – 2 min – Nedovolené bránění

35:54
    Adam Chlapík (SPA) – 2 min – Napadení

33:45
    Velký tlak domácí proměnili ve svůj třetí gól. DOMINIK BÍLEK si řekl o přihrávku od Škopa a tvrdou střelou a za pomoci teče jednoho z bránících hráčů navyšuje skore. Asistence: Luděk Škop, Adam Chlapík

32:01
    Vojtěch Zadražil (JIH) – 2 min – Sekání

24:45
    Eustathios Soumelidis (SPA) – 2 min – Vysoká hůl

24:21
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po faulu na DAVIDA BŘEZINU bylo nařízeno trestné střílení, které jeho exekutor proměnil forehandovou kličkou. Bez asistence.

20:01

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 7. A.Chlapík (Březina, Vacek), 15. Hrbas (F.Chlapík, Soumelidis), 34. Bílek (Škop, A.Chlapík), 41. A.Chlapík (Škop, F.Chlapík), 50. A.Chlapík (F.Chlapík, Mikliš) – 25. Březina (TS)

HC Sparta Praha: Neužil – Mikliš, Vokurka, Bílek (C), Hrbas, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Škop, Soumelidis, Chlapík A., Procházka, Chlapík F., Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc
    HC Dukla Jihlava: Fučík – Tobola (C), Půža, Čermák, Košař, Vala, Zadražil, Dundáček, Žáček, Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, Molnár, Mahút, Jícha, Beran