Třinec – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Kladno – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Sparta – Chomutov 9:0 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 24.01.2014, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Třetí třetinu vyhráli hosté brankou Kočího, který dal pojišťovákům naději, kterou však již ve zbytku třetiny nikdo nepotvrdil. Překvapivé bylo, že hosté ani v poslední minutě nesáhli ke hře bez brankáře, když minimálně posledních 40 sekund byly Pardubice v útočné třetině. (19:49:38)

60:00

59:40
    Hosté stále v pěti.

58:46
    Hübl mohl rozhodnout! Když už Hudáček vyčkával na pokyn z lavičky ujel domácí útočník, ale střelou i dorážkou vyprášil jen beton.

58:05
    Chaloupka se za brankou vyhnul útočníkovi Pardubic a ten se po nárazu do hrazení jen těžce zvedá z ledu.

56:57
    Hudáček ve snaze rychle rozehrát přišel o kotouč, ale rychle jej vrátil pod lapačku.

56:10
    Chaloupka to myslel dobře na Martynka před brankou, ten dobře tečoval a Hudáček dobře vykopl betonem.

55:23

54:00
    Piroš hledal v oslabení před brankou Trávníčka, ten byl o krok pozadu.

53:21
    Hübl dostává 2 minuty za sekání, kterého se dopustil za brankou soupeře. Budiž dáno k dobru, že takových zákroků jsou v utkání desítky a většinou se nepískají.

51:30
    Francouz neodhadl rychlost ujíždějícího Sýkory, byl hodně daleko z branky, když se útočník Pardubic zmocnil puku, ale z nulového úhlu pouze nahodil před branku, kde si kotouč domácí obrana málem srazila do prázdné klece.

50:46
    Černý si protáhl střídání, zůstal úplně sám na modré čáře, ale protože neměl rychlost udělal jen 2 kroky a pálí mimo.

49:05
    Pardubičtí koně jsou najednou všude dříve. Branka je polila živou vodou. Pianov teď přišel o kotouč těsně před zakončením , když mu jej vyrazil Posmyk.

48:10
    Lukeš přišel ve středním pásmu o kotouč a musel rychle stíhat Zohornu, který z pravého kruhu minul branku.

47:09
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Francouz se hodně zlobí na Stříteského, který mu clonil střelu VÁCLAVA KOČÍHO od modré a ta zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Aleš Píša, Jiří Cetkovský.

47:00
    Pardubice kombinují na modré čáře.

46:19
    Ručinský jel dlouho zaklesnutý tělo na tělo se Sýkorou, který nakonec bekhendem minul branku a následně se ozval hvizd sudího, který domácího útočníka vylučuje za hákování a toho jen spoluhráči uchránili od nějakého osobního trestu navíc.

44:58
    Když už to vypadalo na šanci pro Noska, zastavil jeho kličku od pravého hrazení hvizd čárového.

44:27
    Kuriózní situace, kdy si oba kapitáni stěžují u stejného sudího na přílišnou hrubost soupeře v osobních soubojích.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 16. Martynek (Trávníček, Gula), 31. Lukeš (Pavlík, Šlégr) – 48. Kočí (Píša, Cetkovský)

HC VERVA Litvínov: Francouz – Stříteský, Šlégr, Chaloupka, Gula, Pavlík, Posmyk – Trávníček, Ručinský, Lukeš, Gerhát, Černý, Hübl, Piroš, Martynek, Jurčík, Majdan, Skuhravý, Jánský
    HC Dynamo Pardubice: Hudáček – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Gregorc, Zohorna, Nosek, Radil, Sýkora, Somík, Kolář, Tybor, Cetkovský, Moučka, Číp, Mozer, Pianov