Chanty-Mansijsk – Omsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 6:2 (kon.) | N.Novgorod – HC Slovan 2:3 (kon.)
Kazaň – Lev 2:3 (2:3 po s.n.) | Dynamo Moskva – Riga 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Dinamo Riga
Pátek 24.01.2014, 16:30KHL

V určitých fragmentech zápasu sice byli domácí lepším celkem, v kontextu celého utkání si však tři body zasloužili více hráči lotyšského klubu. Důrazná obrana a vysoká střelecká produktivita Rigy, to jsou faktory, které dnes rozhodly. To je ode mě pro tuto chvílí vše. Přeji vám všem pěkný zbytek večera a pohodový víkend.

60:00

59:50
    Tohle už modrobílí nestihnou.

59:13
    Hráči domácího Dinama se usídlili v obranném pásmu Rigy a buší na Tellqvistovu branku.

58:49
    Kyle Wilson netrefil od poloviny hřiště prázdnou moskevskou branku.

57:56
    Moskevští to zkoušejí v šesti!

57:55
    Time-out domácích.

56:29
    Dinamo Moskva se snaží ještě zkorigovat výsledek zápasu, na obranu Rigy však nemůže najít správný recept.

55:38
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga vede opět o dva góly. PAUL SZCZECHURA se prohnal kolem dvou obránců a střelou nad rameno překonal Sharychenkova.

55:00
    Domácí výběr nadále tlačí, na vyrovnání má ještě celých pět minut.

52:41
    Ve velké šanci se ocitl nejprve Wilson a poté i Darzins. Sharychenkov však dvěma skvělými zákroky u pravé tyče udržel naděje svého týmu.

50:35
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Riga doplácí na nedisciplinovanost Bukartse. Moskevským trvalo pouze osmadvacet sekund na využití přesilovky. Dělovka MAXIMA SOLOVYOVA od modré čáry skončila za zády Tellqvista. Asistence Maxim Pestushko.

50:07
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří Roberts Bukarts. Dvě minuty za podražení.

49:00
    Dinamo Moskva má už pouze jedenáct minut na to, aby s nepříznivým stavem utkání něco udělalo.

46:47
    Tlak bíločervených vyvrcholil třetím gólem do Sharychenkovy sítě. Nekrytý MARTINS CIPULIS využil nahrávky Laurise Darzinse z pravé strany hřiště a z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře.

46:35
    Hra se vyrovnává. Útočit začíná i Dinamo Riga.

43:46
    Do třetí třetiny vstoupili domácí hráči s velkým odhodláním. Kotouč drží po většinu času na svých holích.

42:01
    Moskevští nedokázali po dvacetisekundovém souboji na modré čáře udržet útočné pásmo.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 9. Graňák (Gorovikov), 51. Solovyov (Pestushko) – 29. Sotnieks (Wilson, Darzins), 38. Begovs (Szczechura, Indrasis), 47. Cipulis (Darzins), 56. Szczechura.

Dynamo Moskva: Sharychenkov – Graňák, Vishnevsky, Jalasvaara, Solovyov, Derlyuk, Mironov, Barantsev, Koryagin – Gorovikov, Pestushko, Komarov – Karsums, Karpov, Tsvetkov – Babenko (C), Sopin, Dugin – Volkov, Mosalyov, Kvapil
    Dinamo Riga: Tellqvist – Robinson, Pujacs, K. Redlihs, J.Redlihs, Rekis (C), Sotnieks, Siksna – Wilson, Cipulis, Darzins – Indrasis, Szczechura, Haščák – Dzernis, Bukarts, Pavlovs, Begovs, Skvorcov, Sarkains

Rozhodčí: Komarov Pavel, Shchenyov Roman – Zakharenkov Alexander, Shikhanov Roman