Buffalo – Carolina 3:5 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:2 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:2 (kon.)
Tampa – Ottawa 4:3 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:6 (kon.) | Minnesota – Chicago 2:1 (kon.)
Dallas – Toronto 7:1 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.)
San Jose – Winnipeg 1:0 (kon.)
Minnesota Wild
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 24.01.2014, 02:00 • XCEL Energy Center • NHL

Dnes je to z Minnesoty vše. Těším se s vámi na shledanou při sledování dalších online zápasů nejen z NHL. (04:37:14)

Statistiky zápasu:
    Střely – 19:34
    Zásahy brankářů – 33:17
    Vyloučení – 1:4
    Bodyčeky – 16:7
    Vyhraná vhazování – 20:21

V dnešní noční bitvě byla úspěšnější domácí Minnesota, která si díky vítězství zajistila důležité tři body v boji o postup do play-off. O jejím vítězství rozhodla zejména první třetina, kde si vytvořila dvougólový náskok, který si hlídala až do poslední minuty. Hostující obhájci titulu působili většinu zápasu unaveným dojmem a jejich snížení přišlo už příliš pozdě na to, aby šlo se zápasem ještě něco udělat.

60:00

59:50
    Ještě závěrečný pokus o tlak. Domácí se ubránili.

59:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté se přece jen dočkali. Jejich nápor zakončil přesnou střelou PATRICK KANE. bez asistence.

58:30
    Hosté to zkouší bez brankáře a hned na to málem doplatili. Nastřelení Brodina přes tři čtvrtiny hřiště končí na tyčce.

57:32
    Minnesota postavila na vlastní modré hráz, kterou se nedaří hostům překonat.

56:20
    Ve hře hostů je spousta nepřesností a díky tomu se nemohou dostat do většího tlaku.

55:14
    Domácí v posledních vteřinách už je posouvají kotouče z vlastní třetiny a o nic se nepokoušejí.

54:28
    Chicago to neustále zkouší, obrana domácích je ve střehu.

53:40
    Velký závar a menší potyčka před brankou Kuempera. Hossa byl pro hosty bohužel nedůrazný.

53:18
    Minnesota si v posledních vteřinách s přehledem hlídá svůj náskok.

52:30
    Zucker najížděl na Raantu, ke střele se ale nakonec nedostal.

51:41
    Chicago teď zbrzdila několikrát nepřesná rozehrávka.

50:35
    Hosté se ještě nevzdávají. první pětka si vytvořila tlak, ale střely Seabrooka a Hossy končí vedle.

49:54
    Velké šance před brankou Chicaga. Dvakrát v krátké době zasáhl i se štěstí Raanta.

48:30
    Domácí se po špatném začátku třetiny vzpamatovali a už nepouštějí Chicago příliš do třetiny.

48:00
    Niederreiter vyzkoušel pozornost Raanty, ale neuspěl.

Jakub Zeman

Branky a nahrávky: 9. Promiville (Heatley, Granlund), 16. Cooke (Brodziak, Fontaine) – 60. Kane

Minnesota Wild: Kuemper (Gustafsson) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Ballard, Stoner – Niederreiter, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Mitchell
    Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Leddy, Brookbank – Sharp, Toews, Hossa – Saad, Shaw, Kane – Bickell, Handzuš, Versteeg – Bollig, Kruger, Smith

Rozhodčí: Tom Kowal, Ghislain Hebert – Ryan Galloway, Greg Devorski

Diváci: 19 226