HC Litvínov – Vsetín 4:1 (kon.) | Kladno – Olomouc 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:2 (po pr.) | Slavia – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
Sparta – Jihlava 5:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 24.01.2014, 15:00 • Malá hala, Plzeň • DHL Extraliga juniorů

Ve třetí třetině měli více ze hry jednoznačně hosté. Nejprve sice snížil na rozdíl jediné branky po Koptově přihrávce Jiří Kepka. Po chvilce se ale opět radovali hosté zásluhou Adama Kozla, který vrátil Kometě dvoubrankový náskok. Ten pak Jihomoravané proti nedisciplinovanému soupeři v poklidu drželi až do závěrečné sirény.

Pro dnešek je to ode mě vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek týdne.

60:00

59:47

59:16
    Domácí vyhazují a mohou vystřídat.

58:37
    Velmi snadno se teď dostal v útočné třetiny k puku Grünwald a okamžitě jej poslal na plzeňskou branku. Pacl jeho ránu kryje.

58:13
    Pacl chytá kotouč po střele od pravého mantinelu a přerušuje hru.

57:47
    Za sekání dostává ještě jeden menší trest Josef Zimmermann (PLZ).

56:52
    Plzeňanům se teď vůbec nic nedaří.

56:27

56:14
    Jenyš netrefil ideálně přihrávku zpoza brány a jeho plachtící střelu si Pacl ve vzduchu bez potíží našel.

55:24
    Hosté následně pořádně zajeli do brankáře Pacla a rozhodčí vykazují hru do střední třetiny.

55:22
    Raška pálil z dobré pozice jen do Paclových betonů.

54:54
    Indiáni vyhazují do střední třetiny.

54:27
    Pavel Rajal (PLZ) prohrál v rychlostním souboji s Jenyšem a musel si vypomoci lehkým zahákováním. Přesilovka pro Kometu.

53:37
    Kopta mířil z dobré pozice na zadní tyč, hostující branku ale vůbec netrefil.

52:46
    Kozel s Grünwaldem teď opět rozebrali domácí obranu, ve velké šanci ale ani tentokráte neuspěli. Pacl byl opět po rychlé kombinaci mimo hru.

51:57
    Tentokráte mohl zakončovat do odkryté branky podobně jako před chvílí Raška Boltvan, ten ale na rychlou přihrávku vůbec nedosáhl.

51:34
    Plzeňským hráčům je při přechodu do útočného pásma odpískán další ofsajd.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 26. Kopta (Kepka, Přikryl), 45. Kepka (Kopta) – 8. Raška (Mrázek, Zbořil), 31. Mrázek (Šidák, Raška), 32. Zbořil (Raška, Kunce), 48. Kozel (Grünwald, Jenyš)

HC Plzeň 1929: Pacl (Kuneš) – Marcel (C), Kubík, Kohel, Hanus, Houfek (A), Slavík (A) – Zimmermann, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka
    HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Mytiska, Hájek, Sedlák, Zbořil, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška, Mrázek, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán, Ondráček

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík