Kometa Brno – Č. Budějovice 7:1 (kon.) | Třinec – Chomutov 5:3 (kon.) | Liberec – Sparta 10:0 (kon.)
Letňany – Písek 3:4 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Poruba 2011 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – HC Plzeň 5:1 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc 4:1 (kon.) | Vítkovice – Kladno 9:4 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:2 (kon.)
Pardubice – Vsetín 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 5:6 (po pr.)
HC Kometa Brno
7:1 (0:0, 3:1, 4:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 24.01.2014, 12:30 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Do té doby vám přeji pěkný den. (14:34:54)

Z KAJOT ARENY je to pro tuto chvíli vše. V 18:20 zde začne utkání seniorské Tipsport extraligy mezi Kometou a Slavií. I jeho průběh můžete sledovat na těchto stránkách.

Výsledek 7:1 asi o dnešním zápase vypovídá vše. Kometa oplatila Budějovicím loňské vyřazení z play-off pořádnou kanonádou. Po nezáživné první třetině to tam začalo padat. Ve třetí třetině namísto hostující snahy o vyrovnání přišlo kvarteto branek domácích. Po dvou gólech si dnes zapsali Dvořák s Garčicem, tři asistence zaznamenal Roman Dymáček.

60:00

59:58
    V závěru ještě velký tlak Komety, Kváča se v brance musí pořádně ohánět.

59:14
    Budějovicím se teď daří vyvarovat brněnskému tlaku, za tohoto skóre už jim to ale není moc platné.

59:00
    Přesně minutu před koncem utkání zpracoval Zukal ve středním pásmu puk vysokou holí, vhazuje se před Slavíčkem.

58:42
    Šafář vyhazuje puk, Budějovice mohou vystřídat.

58:26
    Domácí drží pásmo a snaží se o nějakou hezkou kombinaci.

58:12
    Ještě jedno vyloučení na druhé straně. Jakub Doktor je vyloučen za vysokou hůl.

57:52

57:41
    Budějovice znovu kombinují jenom po rozích útočné třetiny.

56:56
    V oslabení vybojovala Kometa buly před Kváčou.

56:47
    Po Klineckého nahození vznikla před Slavíčkem pořádná mlýnice, nikdo v červeném ale nedokázal poslat puk směrem na branku.

56:26
    Teď už se Kometě daří dostat puk daleko od své branky.

56:11
    Hosté kombinují, chybí jim ale jakákoli snaha o střelbu.

55:52
    Šance pro hosty ke zkorigování výsledku. Za podražení ve středním pásmu je vyloučen Jan Hasoň.

54:59
    Kometa právě vstřelila branku!
    Debaklem už to nesmrdí, debakl už to prostě je. Dva na jednoho ujeli domácí Kratochvíl a DAVID SEDLÁČEK, který se vydal do útoku z pozice obránce. Kratochvíl mu přesně načasoval přihrávku a Sedláček se trefil mezi betony nebohého Kváči. Asistence: Petr Kratochvíl.

54:11
    Zakázané uvolnění Komety, utkání pokračuje v klidném duchu.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Dufek), 35. Dvořák (Horký, Dufek), 38. Šnajnar (Dymáček, Garčic), 43. Denk (Dymáček), 45. Garčic (Šnajnar, Dymáček), 48. Garčic (Trnka), 55. Sedláček (Kratochvíl) – 27. Panáček (Vráblík)

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Trnka, Sedláček, Marcello, Švejda (C), Kratochvíl, Šnajnar, J. Kubeš, Zukal – Mlynář, Nohel, R. Zohorna, Dvořák, Hasoň, Denk, Horký, Dymáček, Garčic, Dufek, Havlát.
    Trenér: Jan Konečný.

HC Motor České Budějovice: Kadlec, od 45. Kváča – Farka, Matoušek, Vavřík, Benda, Klinecký, Kachyňa, Stehlík, Křikava (C) – Brož, Fencl, Vráblík, Jiřinec, Schwarz, Doktor, Šulek, M. Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček.
    Trenér: Jan Trummer.

Rozhodčí: Čech – Reich, Skopal