Plzeň – Litvínov 4:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 4:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:0 (kon.)

56:07
    Po dlouhé poradě s oběma kapitány Marek Trončinský (TRI) vyloučen na pět minut plus do konce utkání za napadení.

55:04
    Třinec právě vstřelil branku!
    Během pěti minut je otočeno z 3:1 na 3:4. Skvělou práci teď odvedla první formace a konkrétně JIŘÍ POLANSKÝ, který v rohu vymíchal Bartečka, nabruslil si před Kostúra a bleskově zasunul puk kolem jeho betonu. Asistence: Martin Adamský, Martin Růžička.

51:57
    Je srovnáno! Jan Peterek hned po buly uvolnil skvěle najetého DAVIDA NOSKA, který se před odkrytou bránou nemýlil a dramatizuje utkání. Asistence: Jan Peterek.

51:52
    Angel Krstev (CHM) – 10 minut za nesportovní chování.

50:39
    Ve velkém stylu snižují hosté na 2:3. Vojtěch Polák přihrál na křídlo DAVIDU KVĚTOŇOVI, který dlouhým obloukem objel obranu, položil si Kostúra v brankovišti a vystřelil pod víko. Nádherný hokejový moment a rozdíl ve skóre je opět jednobrankový. Asistence: Vojtěch Polák.

48:32
    Květoň v další obrovské šanci těsně míjí!

47:13
    Vojtěch Polák se dostal za obranu a poslal skvělou zpětnou přihrávku Růžičkovi. Ten ale Kostúra nepropálil.

45:04
    Piráti právě vstřelili branku!
    Krejčí v útočném pásmu dvakrát pálil od modré. První střelu vyrazil Kostúr a druhou schytal do kolene Šagát, od kterého se ale puk odrazil k Vojtěchu Kubinčákovi. Ten poslal přihrávku do brejku JOSEFU STRAKOVI, který provedl perfektní bekhendový blafák a zvýšil na 3:1 pro domácí. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

39:48
    Ve zmatku před Hamerlíkem se od Bombersbacka puk odrazil těsně mimo bránu!

38:55
    Adamský s Růžičkou doráželi v brankovišti. Adamského vychytal Kostúr a Růžička mířil nepřesně!

32:46
    Rozhodčí si jde ještě překontrolovat záběry, zahrála si i pravá tyč Kostúrovy brány.

32:25
    Kostúr měl velké štěstí, že se kotouč po střele Trončinského odrazil od brusle Adamského pouze pod něj.

31:58
    v pěti na obou stranách se nehrálo dlouho. Dalším vyloučeným je Jakub Trefný (CHM) – dvě minuty za hákování.

29:45
    Vojtěch Polák (TRI) je podruhé vyloučen, tentokrát za sekání.

28:09
    Josef Straka dvakrát naznačil střelu a Hamerlíka měl položeného, ani tak nedokázal vinou nepřesné střely puk do sítě dostat.

27:25
    David Hruška se z ledu sbíral pomalu, nakonec se nebude vylučovat.

23:04
    Jozef Balej (CHM) naprosto zbytečně srazil na led hostujícího útočníka a síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za nedovolené bránění.

22:22
    Daniel Krejčí (TRI) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

17:54
    Oceláři mají šanci na srovnání stavu. Karel Hromas (CHM) v mezikruží fauloval Martina Růžičku a odsedí si dvě minuty za sekání.

16:49
    Oceláři využívají přesilovku velice snadno. Souhru Bonka s Orsavou po mantinelu vyšperkoval druhý jmenovaný skvělou přihrávkou do brankoviště, kde číhal volný VOJTĚCH POLÁK a pro něj nebyl problém poslat puk Kostúrovi mezi betony. Asistence: Jakub Orsava, Radek Bonk.

16:17
    Na trestné lavici sedí Angel Krstev (CHM) – dvě minuty za nedovolené bránění.

15:41
    Krstevova rána od modré udělala v brankovišto hostů velký nepořádek, jenže Martin Šagát nedokázal ve zmatku přesně dorazit.

12:53
    Šagát z bezprostřední blízkosti trefil Hamerlíka do masky, hostující obrana raději vyhodila na zakázané uvolnění.

07:08
    Síly na ledě se srovnají. Lotyšský obránce Maris Jass (CHM) se uvedl sekáním a odsedí si dvouminutový trest.

05:37
    Další vyloučení z řad hostů. Bombersback si dobrým pohybem vynutil faul Jiřího Polanského (TRI), který si odsedí dvě minuty za hákování.

04:35
    Domácí zažívají nejlepší start do utkání v celé sezoně. Josef Straka zavezl puk za bránu, chvíli s ním míchal a pak z otočky poslal kotouč mezi kruhy VOJTĚCHU KUBINČÁKOVI, který v pánu propálil Hamerlíka a Piráti vedou 2:0. Asistence: Josef Straka.

04:04
    Jakub Orsava trefil po přihrávce Bonka pravou tyč a před Polákem zívala prázdná brána, nicméně jeho dorážka byla nepřesná.

02:02
    Domácí přešli hladce přes modrou čáru a Vojtěch Kubinčák předal puk volnému MARTINU ŠAGÁTOVI, který měl mezi kruhy dost času na srovnání puku a zakončení do pravého horního rohu Hamerlíkovy brány. Asistence: Vojtěch Kubinčák.

01:16
    Vojtěch Polák (TRI) – dvě minuty za držení protihráče.

00:14
    Oceláři hned vpadli do útoku a Martin Růžička se snažil nekrytý zakončovat před Kostúrem. Chomutovský gólman mu ale puk vypíchl.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 3. Šagát (Kubinčák, Kostúr), 5. Kubinčák (Straka), 46. Straka (Kubinčák, Šagát) – 17. Polák (Orsava, Bonk), 51. Květoň (Polák), 52. Nosek (Peterek), 56. Polanský (Adamský, Růžička)

Piráti Chomutov: Kostúr – Havel, Krstev, Lojek, Jass, Trefný, Stehlík, Tejnor, Šulák – Balej, Bartečko, Bombersback – Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Hromas
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Krejčí, Nosek, Zíb, Lukáš – Adamský, Polanský, Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Hrňa, Matuš

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jindra, Skopal