NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.) | Carolina – St. Louis 3:1 (kon.) | Detroit – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – New Jersey 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – Tampa 1:2 (po pr.) | Colorado – Buffalo 7:1 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.)
Montreal Canadiens
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 01.02.2014, 19:15 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji vám pěkný zbytek večera. (22:05:45)

3. Daniel Briere (MTL) 1+0

Je dobojováno! Domácí v prodloužení nevyužili minutovou výhodu jednoho hráče navíc a hosté v závěru nastaveného času rozhodli o svém vítězství. Střelcem byl znovu Thompson, který tak zařídil oba dva góly hostujícího celku.

64:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    Po drobném zaváhání domácích v obraně se k puku mezi kruhy dostal NATE THOMPSON a nekompromisně ho poslal do domácí brány. Je rozhodnuto, hosté vítězí! Asistence: Victor Hedman, Alex Killorn.

64:02
    Subban mohl napravit svoji nešťastnou teč u prvního gólu hostí. Sám před Bishopem ale zakončil jen do výstroje brankáře Tampy Bay.

63:13
    Nahození Gudase od modré čáry, žádný problém pro domácího brankáře.

63:01
    Gallagher velmi aktivní u levé tyčky hostující brány. Stále viděl volný puk a tak se ho snažil z plných sil dotlačit do hostující brány. Nakonec ale sudí píská a přerušuje hru.

62:01
    Purcell měl dobrou šanci na pravém křídle, z ideální pozice ale přestřelil domácí bránu.

61:10
    Plekanec vyhrál buly v útočném pásma a ihned se pokusil ohrozit hostujícího brankáře. Ten ale udržel beton na ledě a pokus českého útočníka zlikvidoval.

60:55

60:35
    Hosté vyhazují puk pryč z pásma.

60:25
    Subban napřáhl ve středu útočného pásma, jeho rána se mu ale vůbec nevyvedla.

60:01

Střely na bránu:
    ve třetí třetině: 8 – 16
    celkově: 24 – 35.

Třetí třetina přinesla jednu branku domácích a po šedesáti minutách máme vyrovnaný stav utkání. Následovat bude krátké prodloužení. V něm budou mít domácí 55 vteřin dlouhou velkou výhodu přesilové hry 4 na 3.

60:00

59:40
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu. Hosté se zatím dobře brání.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 48. Briere (Gionta) – 26. Thompson (Hedman, Brown), 65. Thompson (Hedman, Killorn)

Montreal Canadiens: Price – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Thomas, Plekanec, Gionta – Bourque, Eller, Prust – Moen, Briere, Parros.
    Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Barberio, Brewer – Palát, Johnson, St. Louis – Killorn, Filppula, Purcell – Kučerov, Thompson, Brown – Malone, Crombeen, Aulie.

Rozhodčí: St. Laurent, VanMassenhoven – Gibbs, Nansen