Pardubice – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – Sparta 5:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:5 (kon.)
Litvínov – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:4 (kon.) | Chomutov – Slavia 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:4 (kon.)
HC Kometa Brno
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Berani Zlín
Neděle 02.02.2014, 18:20 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

To je z KAJOT ARENY, kde ještě probíhá hostující děkovačka vše, přeji vám pěkný nedělní večer. (20:50:13)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášení hostující brankář Libor Kašík a domácí obránce Michal Kempný.

Při podávání rukou si ještě někteří hokejisté verbálně vyměnili pár názorů, k pěstní výměně ale nedošlo.

Konec zápasu byl tedy hodně vyhrocený, to hlavní ale už nezměnil. Tři body získají hosté, kteří nedovolili vstřelit Kometě ani jeden gól a sami se prosadili čtyřikrát. Ve třetí třetině završil skóre Bedřich Köhler. Zlín tedy získal tři body a na Kometu už nyní ztrácí bodíky jen dva. Brno díky prohře Vítkovic zůstává na pátém místě tabulky, náskok se mu ale ztenčuje.

Miller se ještě snaží si někoho vytáhnout na pěstní souboj, nikdo ale nereaguje. Kanadský bek je trestán dvěma minutami za hrubost.

60:00

59:56
    Na poslední buly se za Kometu staví bijec Ryley Miller.

59:56
    Nakonec sudí Zámorského i Kempného vylučují na dvě plus dvě minuty za hrubost. Na dvě minuty za stejný prohřešek jsou trestáni i Matějíček a Koreis. Na zlínské trestné je nyní pět hráčů, zima jim tam asi není.

59:56
    Ještě jedna bitka, navíc nyní brankář Kašík tak trochu zbytečně oslavami provokuje domácí fanoušky. V rohu se do sebe pustili Zámorský a Kempný, na zemi skončil druhý jmenovaný. Oba budou vyloučeni, za chvíli zjistíme na jak dlouho.

59:41
    Za nespokojeného pískotu fanoušků spěje utkání ke konci.

59:12
    Hruška mohl z pár decimetrů poslat puk do prázdné branky, na poslední chvíli mu ale jeden z obránců zablokoval hůl.

59:01
    Domácí kombinují proti třem bránícím hostím.

58:48
    Kašík viděl na Kubošovu střelu od modré a drží ji v lapačce.

58:34
    Hosté dál pokračují v nečisté hře. Nyní je za krosček trestán Libor Kašík, brankářův trest odpyká Kotvan.

58:16
    Hruška poslal puk před branku úplně volnému Čermákovi, ten ale ze dvou metrů přestřelil. Kometa dnes prostě štěstí rozhodně nemá.

58:05
    Kováčik od modré branku netrefil.

57:53
    Opět se přerušuje po a hosté jdou do tří. Skutečně nechápu, proč nedohrají v klidu vyhraný zápas. Jiří Marušák je trestán za zbytečné vražení na hrazení.

57:43
    Jak jsem říkal, tak se děje. Tesařík nyní začal poměrně nelogicky jako hráč vedoucího týmu osekávat jednoho z domácích, myslím, že Němce. Ten mu nijak neoplácel a tak bude vyloučen jen zlínský bek. Dvě plus dvě trestné minuty obdrží za sekání a hrubost. Domácí se tak můžou pokusit o čestnou trefu.

57:25
    Poslední komerční pauza utkání může sloužit k uklidnění obou týmů. Poslední minuty jsou dost vyhrocené, nedivil bych se, kdyby se ještě strhla nějaká větší šarvátka.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 17. Veselý (Čajánek), 22. Honejsek (Holík, Řezníček), 25. Balaštík (Leška, Zámorský), 41. Köhler (Leška)

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Miller, Dlapa, Kuboš, Sedlák – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Svoboda, Hruška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Novotný – Polodna, Čermák (C), Vondráček.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Řezníček, Zámorský, Tesařík, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek (C), Honejsek – Kubiš, Holík, Okál – Sedláček, Melenovský, Ondráček.
    Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer

Diváci: 7200 (vyprodáno)