Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Montreal Canadiens
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Winnipeg Jets
Neděle 02.02.2014, 19:15 • Bell Centre, Montreal • NHL

S konstatováním, že ve vyrovnaném boji nakonec zvítězil Winnipeg nad Torontem po gólů Michaela Frolíka ze 42. minuty se s Vámi loučí a zase někdy u NHL se těší Tomáš Lysý. (21:52:40)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL): 0+1, 3 střely, čas na ledě: 20:47.
    Peter Budaj (MTL): dnes jako dvojka, do hry nezasáhl.
    Michael Frolík (WPG): 1+0, 5 střely, čas na ledě: 16:41.
    Ondřej Pavelec (WPG): dnes jako dvojka, do hry nezasáhl.

1. Al Montoya (WPG):
    30 zákroků, 96,77% úspěšnost.
    2. Dustin Byfuglien (WPG): 0+0.
    3. Rene Bourgue (MTL): 0+0.

Pohledný zápas končí. V polovině první třetiny měli více ze hry hosté, poté se ujali iniciativy domácí, ale gólmani byli bezchybní. Skóre se tak otevřelo až ve druhé třetině. Nejprve poslal hosty do vedení Tobias Enström – a to přesně v polovině zápasu, aby dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky vyrovnal Brian Gionta. Jenže v čase 41:04 přišel rozhodující gól zápasu, když se prosadil český útočník Michael Frolík. I přes tlak Montrealu v závěru hosté z Winnipegu dva body uhájili.

Peter Budaj něco hodně hlasitě křičí na hlavní rozhodčí, jenže není mu to nic platné. Zápas je u konce, dva body získává Winnipeg.

Rozhodčí musí některé hráče od sebe trhat, aby zabránili boxovačce po závěrečné siréně.

60:00

59:59
    Myslím si, že to byl P.K. Subban, který po buly napřáhl od modré. Před Montoyou se strhla neskutečná mela, kterou známe možná tak z ragby nebo amerického fotbalu, pravdou však je, že Montoya věděl, že má kotouč bezpečně ve své moci.

59:56
    Thorburn si koledoval o vykázání z buly, což se také děje.

59:55
    Jeden z hráčů Winnipegu netrefuje přes všechny čáry opuštěnou klec. Zakázané uvolnění.

59:31
    Brendan Gallagher byl před brankou Winnipegu pořádně otloukává, tohle bylo možná na vyloučení. Hraje se však dále.

59:14
    Neskutečnou palbu teď uspořádali hráči Montrealu před Montoyou. Subban, Desharnais ani zblízka Plekanec však puk za záda gólmana Winnipegu nedostali.

58:59
    Montreal v šesti, Carey Price míří na střídačku.

58:23
    Opět je tu to samé, co jsem psal před chvilkou. Nahozený puk Montrealu končí za Montoyou, kde po souboji u mantinelu vybojovali kotouč hráči Winnipegu – nyní konkrétně Trouba – a posílají ho do středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Montreal se stále nemůže dostat k pořádnému tlaku. Sice nahodí puk někam k Montoyovi, jenže v následném souboji u mantinelu je Winnipeg důraznější.

56:43
    Hala si dožadovala vyloučení jednoho z hráčů hostů za podražení Briana Gionty, hraje se však dále.

55:30
    Montreal v plném počtu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 38. Gionta (Plekanec, Markov) – 30. Enström (Thorburn, Wheeler), 42. Frolík (Ladd)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Moen, Plekanec, Gionta – Bourque, Eller, Thomas – Prust, Briere, Bournival. Trenér: Michel Therrien.
    Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Bogosian, Enström, Stuart, Trouba, Pardy, Ellerby – Ladd, Little, Frolík – Thorburn, Schiefele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Tangradi, Wright, Peluso. Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: 4 Wes McCauley, 17 Frederick L´Ecuyer – 66 Darren Gibbs, 50 Scott Cherrey