Nantes – Lyon 1:2 (kon.) | Monaco – PSG 1:1 (kon.)
AS Monaco
1:1 (0:1)
Paris Saint-Germain
Neděle 09.02.2014, 21:00 • Stade Louis II., Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera a těším se u dalších fotbalových přenosů. (22:56:15)

Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas plný šancí, který ale nakonec skončil nerozhodně 1:1. Celek z Paříže poslal do vedení Javier Pastore a hosté vedli až do 74. minuty, kdy se vstřelil vlastní branku Thiago Silva. Žádný další gól už nepadl a utkání tedy skončilo nerozhodně 1:1. PSG má tedy i nadále náskok před druhým Monacem pět bodů.

90+3
    Vypadá to, že se už nic nestane a i druhý vzájemný zápas skončí výsledkem 1:1.

90+2
    Domácí se ještě snaží, hostů hlavně brání cennou remízu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90
    Ibrahimović se mohl stát hrdinou! Dostal míč do vápna, který si parádně zpracoval a objevil se sám před Subašičem, který ale jeho ránu výborně zlikvidoval! To byla tutovka, kterou jindy švédský útočník proměňuje.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Z následného rohu ale nic nebylo a dopředu jdou hostující borci.

89
    Fabinho dostal parádní přihrávku do vápna PSG a objevil se sám před brankářem, ale Sirigu ho parádně vychytal! Roh pro Monaco.

88
    Hostující Ménez výborně utekl po levé straně, ale následně nezvládl centr a ani z této akce tedy nic nebylo.

87
    Domácí to zkusili dlouhým nákopem na Berbatova, ale přihrávka nebyla přesná a nová posila se k míči nedostala.

86
    Poslední dnešní střídání. Rodríguez nahradil Ferreira-Carrasco.

85
    Ale ani z osmého rohu domácí nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění.

84
    Berbatov vybojoval rohový kop.

83
    Nyní sledujeme hodně opatrnou pasáž. Ani jeden tým nechce udělat chyba, protože ta by zřejmě měla fatální následky.

82
    Pařížský celek naposledy střídá. Lucase nahradil Lavezzi.

81
    Hosté se vydali dopředu, ale Ibrahimović byl opět v ofsajdu.

80
    Domácí záložník je na nohou a utkání může pokračovat. Je před námi posledních deset minut.

78
    Moutinho zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil.

77
    Po centru šel Ibrahimović do souboje s Subašičem, ale domácí brankář byl úspěšnější a podržel svůj celek.

76
    U míče jsou nyní hostující hráči, kteří se usadili na polovině Monaca.

75
    Domácí získali a míč a opět se rychle hnali dopředu, tentokrát je ale zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

74
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, protože domácímu celku se podařilo vyrovnat a konec zápasu bude ještě hodně zajímavý. Po rychlé akci centroval z pravé strany Fabinho a THIAGO SILVA zasáhl tak nešťastně, že si míč srazil do vlastní branky.

73
    Nakonec to z velké dálky zkusil Lucas, ale Subašič měl co dělat, aby míč alespoň vyrazil.

72
    Jenže i tentokrát vše zastavila nepřesná přihrávka a u míče jsou hosté.

71
    Domácí se usadili na polovině pařížského celku, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Sirigu.

70
    Držení míče: 44% – 56%.

70
    Před námi je posledních dvacet minutek. PSG stále vede o jednu branku, tak uvidíme, zda dokáže Monaco zabrat a s nepříznivým výsledkem něco udělat.

69
    Domácí nyní výborně kombinovali před velkým vápnem PSG, ale nakonec vše skončilo nepřesnou přihrávkou, po které doputoval míč do zámezí.

68
    A opět skvělý Subašič, který si poradil i s centrem z pravé strany.

67
    Skvěle ale zasáhl Subašič, který byl u míče jako první.

66
    Po rychlé akci je tu další rohový kop pro PSG.

65
    A střídají i hosté a hned dvakrát. Odešel Verratti a zahraje si Cabaye. A dohrál také Pastore, kterého nahradil Ménez.

64
    Domácí střídají. Germaina nahradil Berbatov.

63
    Hosté drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí především Monaco.

61
    Kondogbia to zkusil z obrovské dálky, ale rána byla zblokována. Jenže Sirigu neodhadl dopad míče, ten ho přeskočil, ale hostující brankář se včas zorientoval a míč směřující do branky chytil!

60
    Domácí nyní přidali a je to znát. Hostující celek se ale zatím stále dobře brání a drží cenné vedení.

59
    Rodríguez vymyslel velmi dobrý centr z levé strany a opět musel zasahovat Sirigu, který si ale na malém vápně udělal prostor a kulatý nesmysl vyboxoval.

58
    Ve vápně PSG ale opět kraloval Alex, který byl u míče jako první.

57
    Ale hosté chybovali a domácí šli do brejku. Nakonec vybojoval alespoň roh.

57
    Nyní diktují tempo hry hráči z Paříže, kteří se usadili na polovině domácího celku.

56
    Po rohu hlavičkoval kapitán Thiago Silva, ale branku Monaca netrefil.

55
    K míči se postavil Zlatan Ibrahimović a Subašič měl plné ruce práce. Nakonec ale míč vyrazil na tyč, od které se odrazil na rohový kop. Domácí měli obrovské štěstí.

54
    Moutinho fauloval a je tu zajímavá standardní situace pro hosty, z nějakých 25-ti metrů.

53
    Na druhé straně musel zasahovat Sirigu, který si ale i tentokrát perfektně došel pro centrovaný míč.

52
    K hlavičce se tentokrát natlačil Ibrahimović, ale v těžké pozici branku Monaca netrefil.

51
    Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro hosty.

50
    PSG se nakonec vydalo dopředu a vybojovalo pátý rohový kop.

50
    Hostující hráči drží míč a nikam nepospíchají. To se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří opět pískají.

49
    Toulalan to ale přehnal s důrazem a akce Monaca skončila útočným faulem.

49
    Stále se hraje na polovině pařížského celku, který se ve druhém poločase zatím pouze brání.

47
    Sirigu musel ze své branky, ale nakonec si s centrovaným míčem poradil.

47
    Domácí začali hodně zostra. Je tu další roh pro Monaco.

46
    Ale po hlavičce domácího hráče skončil míč vysoko nad brankou PSG.

46
    Domácí se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

46
    Domácí v poločase střídali. Ocampose nahradil Kondogbia.

46

Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství!

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

Žluté karty: 1:2

První poločas je za námi. Sledujeme hodně zajímavé utkání, které nabídlo poměrně hodně brankových příležitostí. Dočkali jsme se i jedné branky, kterou vstřelil v 8. minutě Javier Pastore. Celek z Paříže tedy vede 1:0. Domácí ale hrají velmi dobře a druhý poločas tak slibuje zajímavou podívanou.

45

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Držení míče: 45% – 55%.

44
    Aktivní Pastore byl opět faulován a i tato akce Monaca tedy skončila nezdarem.

43
    I tentokrát hosté výborně napadali a nakonec míč získali. Vydali se hned dopředu, ale Ibrahimoviće zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

43
    Domácí jsou u míče a snaží se něco vymyslet. Jenže hosté stále velmi dobře napadají a hráči Monaca s tím mají obrovské problémy.

42
    Ale ani z tohoto rohu nic domácí nevytěžili. Vše nakonec vyřešil Sirigu, který si pro centrovaný míč došel.

41
    Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale nakonec je z toho pouze kop rohový.

40
    Jenže pařížský celek chyboval a dopředu se hnali domácí. Vše zastavil Verratti, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

39
    Hosté nyní skvěle napadali a vybojovali míč. Hraje se tedy na polovině Monaca.

38
    Tak Ibrahimoviće domácí hráči vůbec nešetří. Tentokrát ho doslova sestřelil Rodríguez, který také uviděl žlutou kartu.

37
    Ibrahimović to zkusil z velké dálky, ale Subašič si s jeho přízemním pokusem v pohodě poradil.

36
    Carvalho si nyní vyšlápl na Ibrahimoviće a za svůj ostrý zákrok uviděl žlutou kartu.

35
    Vzápětí si Ibrahimović rovnal míč na střelu, ale nakonec o kulatý nesmysl přišel.

34
    Maxwell nyní hledal rozeběhnutého Ibrahimoviće, ale přihrávka byla příliš dlouhá a míč skončil v zámezí.

34
    Nakonec z toho ale byla pouze nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Sirigu.

33
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se usadili na polovině PSG.

32
    Na trávníku se přiostřilo. K vidění nyní bylo několik tvrdých zákroků, ale rozhodčí zatím vše řeší domluvou.

31
    Tak nakonec z toho rohový kop není. Podle rozhodčího domácí brankář nezasahoval. Hosté se sice zlobí, ale od své branky rozehrává Subašič.

31
    Pastore se krásně uvolnil a prodral se do vápna Monaca, nakonec se dostal ke střele, ale výborně zasáhl Subašič, který míč vyrazil na rohový kop.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek. Sledujeme hodně zajímavý zápas, který zatím nabídl jednu branku. To vstřelil hostující Javier Pastore a PSG tedy vede 1:0.

29
    Jenže snaha Monaca skončila útočným faulem. Nutno ale dodat, že Pastore šel k zemi hodně ochotně.

28
    Nakonec se hosté vydali dopředu, ale o míč velmi rychle přišli. Na tahu jsou tedy domácí fotbalisté.

27
    Vzápětí byl faulován van der Wiel a u míče jsou tedy opět hosté, kteří v klidu kombinují na své polovině.

26
    Po další rychle akci přišel centr z pravé strany, ale u míče byl jako první Thiago Silva, který ho odhlavičkoval pryč z vápna PSG.

25
    Ze čtvrtého rohového kopu ale hostující hráči nic nevytěžili.

24
    Hosté zahrávali standardní situaci z 25-ti metrů. K míči se postavil sám Zlatan Ibrahimović a Subašič měl práci, nakonec si ale s přízemní střelou poradil. Je z toho rohový kop pro PSG.

23
    Na druhé straně musel zasahovat Subašič, který ale skvěle vyboxoval nebezpečný centr z pravé strany. Brankáři se zatím opravdu nenudí.

22
    Domácí poslali do vápna PSG několik centrů, ale ani jeden se neujal. K odraženému míči se nakonec dostal Moutinho, ale jeho dělovce scházela přesnost.

21
    Nádherně nyní hosté kombinovali na levé straně, ale finální kolmá přihrávka Pastoreho nebyla přesná a od své branky bude rozehrávat Subašič.

20
    Výborně tělem nyní zahrál Motta, který zastavil nebezpečnou akci Monaca. Hosté zatím velmi dobře brání a domácí hráče nečeká vůbec nic lehkého.

19
    Thiago Silva se snažil vysunout Verrattiho, ale přihrávka byla příliš dlouhá a míč nakonec skončil v zámezí.

18
    Ale Pastore tentokrát centr nezvládl a domácí se v pohodě ubránili.

18
    Je tu další rohový kop, tentokrát pro PSG.

17
    Po rychlé akci se do šance dostal Zlatan Ibrahimovič, ale z úhlu branku netrefil a stav zápasu se tedy nemění.

16
    Hosté drží míč a snaží se zklidnit hru, protože v posledních minutách na trávníku dominovali domácí hráči.

16
    Držení míče: 37% – 63%.

15
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Ve vápně PSG totiž kraloval Alex, který vyskočil nejvýše a míč odhlavičkoval pryč.

15
    Další rohový kop pro Monaco.

14
    A málem bylo vyrovnáno! Po chybě se dostal ke střele z vápna Ocampos, ale výborným zákrokem se prezentoval Sirigu, který míč vyrazil před sebe, kde byl Rivière, ale ten nedokázal trefit poloprázdnou branku!

13
    Ale i tentokrát se hostující borci v pohodě ubránili a stále tedy drží cenní vedení.

12
    Domácí jsou nyní lepším celkem a vybojovali další rohový kop.

11
    Domácí hráč se dostal k hlavičce, ale na malém vápně výborně zasáhl Maxwell, který kulatý nesmysl odkopl.

10
    Rohový kop bude tentokrát zahrávat Monaco.

10
    Nyní jsou aktivnější domácí fotbalisté, kteří se snaží rychle vyrovnat. Hosté ale velmi dobře brání.

9
    Domácí se hned vydali dopředu a nakonec se Moutinho dostal ke střele, ale tu zblokoval Alex.

8
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    A hostující celek jde do vedení. Na centrovaný míč si na zadní tyči počkal JAVIER PASTORE, který neměl problém překonat Subašiče a poslat svůj celek do vedení. To je výborný začátek pro hvězdný tým z Paříže.

8
    Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro PSG. Hosté sice reklamovali ruku, ale nakonec je z toho pouze roh.

7
    Hosté vybojovali první rohový kop.

7
    PSG kombinuje, ale domácí hráči velmi dobře napadají. Nyní se hraje na polovině Monaca.

6
    U míče jsou opět hráči z Paříže, kteří rozjeli přihrávkový kolotoč.

5
    Začátek zápasu je velmi opatrný. Ani jeden tým nechce udělat chybu, což je pochopitelné. Hosté to nyní zkusili dlouhým nákopem na Ibrahimoviće, ale ten míč na hrací ploše nezachytil.

4
    Ocampos se dostal k centru z levé strany, ale nic z něho nebylo.

4
    Až nyní si hostující hráč pomohl v souboji faulem a k míči se dostali domácí borci, kteří nikam nepospíchají.

3
    Hraje se třetí minuta a domácí hráči se ještě nedotkli míče. Hosté si zatím velmi dobře přihrávají, ale daleko od branky, kterou střeží Subašič.

2
    Hosté stále kombinují, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají najevo hlasitým pískotem.

2
    Celek z Paříže se vydal dopředu a nyní kombinuje na polovině Monaca.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině.

1

Úvodní oficiality jsou za námi a vše je připraveno, jdeme na to!

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Dlouho očekávané utkání začne za malý okamžik.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Carvalho, Abidal (C), Kurzawa – Ocampos, Moutinho, Toulalan, Rodríguez – Rivière, Germain.
    Náhradníci: Romero – Dirar, Raggi, Obbadi, Ferreira-Carrasco, Kondogbia, Berbatov.

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Silva (C), Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Lucas, Ibrahimović, Pastore.
    Náhradníci: Douchez – Marquinhos, Digne, Cabaye, Rabiot, Ménez, Lavezzi.

Rozhodčí: Lannoy – Ocak, Cano.

První vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně jednou narazily. Na podzim se hrálo v Paříži, kde byl k vidění velmi zajímavý a vyrovnaný duel. Do vedení se dostali domácí, když se v 5. minutě trefil Ibrahimovič. Jenže ve 20. minutě srovnal Falcao a začínalo se od začátku. Další branka už ale nepadla a zápas skončil nerozhodně 1:1.

Dnes se bude tedy hrát o velmi důležité body, které mohou rozhodnout o titulu. Zápas kole i celé sezony začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho!

Celek z Paříže táhne především hvězdný švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, který i v této sezoně prokazuje, že patří k nejlepším útočníkům na světě. Nutno dodat, že na jeho góly je radost koukat a i v této sezoně už předvedl několik parádiček.

Pařížský celek má na svém kontě 54 bodů, tedy o pět bodů více, jak druhé Monaco. PSG dokázalo zatím 16x vyhrát, 6x remizovalo a pouze jednou prohrálo, to vše při skóre 54:15.

Na hřištích soupeřů předvádí PSG skvělé výkony. Z jedenácti zápasů jich totiž hned sedm vyhrálo, třikrát remizovalo a pouze jednou prohrálo.

AS Monaco FC

Domácí celek je v soutěži nováčkem, ale vzhledem k tomu, že má velmi bohaté majitele a před sezonou poskládal velmi silný tým, tak rázem bojuje o titul. Největší hvězdou domácího výběru je ostrostřelec Falcao, kterého ale dnes neuvidíme, protože je zraněný.

Monaco má na svém kontě po 23 kolech 49 bodů a nachází se tedy na druhém místě. Monaco zatím dokázalo 14x vyhrát, 7x remizovalo a pouze 2x prohrálo, to vše při skóre 38:16.

Na domácím hřišti odehrálo Monaco jedenáct zápasů a osm jich dokázalo vyhrát, dvakrát remizovalo a pouze jednou prohrálo.

Lorient – Monaco 2:2
    Monaco – Marseille 2:0
    Toulouse – Monaco 0:2
    Montpellier – Monaco 1:1
    Monaco – Valenciennes 1:2

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Francouzská Ligue 1 má na programu už 24. kolo a my budeme sledovat šlágr kola a možná i zápas celé sezony, protože druhé Monaco vyzve vedoucí Paris Saint-Germain. Bude se hrát o veledůležité body, které možná rozhodnou o titulu. No, čeká nás opravdu velký zápas, na který se těší fanoušci na celém světě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.