Buffalo – San Jose 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 1:2 (0:1 po s.n.)
Anaheim – St. Louis 1:0 (kon.) | Boston – Washington 2:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:6 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 4:2 (kon.) | Columbus – Florida 6:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.)
Dallas – Tampa 2:4 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:1 (kon.)

Československá stopa v utkání

Lubomír Višňovský odehrál přes 20 minut a i přes drtivou prohru má na kontě +1 bod v hodnocení účasti na ledě. Marek Židlický dal jednu branku a na další nahrál. Jaromír Jágr vstřelil svůj 700. gól v NHL, ke kterému přidal dvě asistence a Patrik Eliáš zakončil utkání se 2 asistencemi.

Je konec velmi špatného zápasu pro domácí. Naopak Devils si s chutí zastříleli a i díky příspěvku českých hráčů poráží Ostrovany na jejich ledě 6:1.

60:00

59:22
    Devils právě vstřelili branku!
    Přeci jen ještě gól v přesilovce 5 na 3. ERIC GELINAS prostřelil nejprve Cizikase a pak také brankáře Nilssona. Asistence: Marek Židlický, Patrik Eliáš.

59:12
    Jágr z hodně ostrého úhlu míří nad.

58:01
    Židlický napálil Cizikase.

58:25
    Eric Boulton (NYI) se snažil, ale dostává 2 minuty za krosček + 10minutový osobní trest.

58:25
    Chvíli to vypadalo na další bitku. Ale 32 trestných minut Travise Hamonica dnes nejspíš nikdo nepřekoná.

58:20
    Další výhoda pro Devils.

58:00
    Poslední dvě minuty dnešního zápasu.

57:15
    Zubrus došťouchal puk za Nilssona, ale hra už byla dávno přerušená.

56:53
    Bailey chtěl na modré urychlit hru, ale místo o mantinel poslal puk na střídačku.

56:28
    Nilsson kryje další pokus Marka Židlického.

56:01
    Hosté si tak ještě mohou nahnat pěkné skóre.

55:23
    Travis Hamonic (NYI) je evidentně při chuti. Teď se pustil do křížku s Ryanem Carterem. Domácí bek míří rovnou do kabiny, nicméně Devils by měli hrát přesilovku. Hamonic dostává 2+5+10 minut, takže je tu sedmiminutová přesilovka pro Devils.

55:10
    MacDonald málem namazal před branku Henriquemu. Domácí ještě stihli zažehnat nebezpečí.

54:46
    Nilsson vyrazil střelu Rydera do ochranné sítě.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 27. Okposo (Vanek, Bailey) – 5. Henrique (Clowe, Ryder), 24. Jágr (Zajac, Greene), 25. Clowe (Henrique, Gelinas), 29. Židlický (Jágr, Eliáš), 35. Fayne (Loktionov), 60. Gelinas (Židlický, Eliáš)

New York Islanders: Nabokov (41. Nilsson) – de Haan, Hamonic, Strait, MacDonald, Hickey, Višňovský – Vanek, Nelson, Okposo – Grabner, Bailey, Clutterbuck – Lee, Strome, McDonald – Boulton, Cizikas, Halmo.
    New Jersey Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Volčenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Bernier – Clowe, Loktionov, Ryder – Carter, Josefson, Gionta.

Rozhodčí: Kimmerly, Pochmara – Barton, Murray

Diváci: 15 512