Zlín – Slavia 2:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.)
Olomouc – Chomutov 3:4 (0:2 po s.n.) | Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 2:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 01.03.2014, 16:30DHL Extraliga juniorů

Vítkovice nakonec ze svého "zmrtvýchvstání" vytěžily dva body. Boleslavským zůstává jen jeden. Pro domácí to byl po Spartě další zápas s pokaženým koncem. Tentokrát to ale stálo Boleslav body. (19:08:42)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Jakub Frolík dává puk jen do betonů v bráně zalezlého Svobody. Střelcem rozhodující branky je tedy VOJTĚCH TOMI.

Jakub Illés u levé tyče neuspěl.

Ladislav Marek pokazil kličku a buď mu puk utekl z hole, nebo mu puk golman vypíchl.

Vojtěch Tomi prostřelil Růžičku mezi nohy.

Zdeněk Borovec blafákem neuspěl a nezvedl puk přes beton.

Rimmel jel první a nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

A konec, rozhodnou nájezdy.

Nutno pochválit vítkovický tým. V prodloužení i předtím ve třetí třetině byl hodně nebezpečný.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Ještě jedno vzepjetí domácích.

64:10
    Kotala získal puk a od mantinelu nahrával před bránu Markovi. Toho si ale brankář Svoboda pohlídal.

63:51
    Bailovo nahození po vhazování od modré Růžička chytá.

63:20
    Hosté nakonec ztratili po tlaku pásmo.

62:10
    Nejprve skvělá teč domácích, potom Toni ve výborném úniku. Nedokázal však pořádně nahrát dojíždějícímu spoluhráči a puk tečoval rovněž dojíždějící obránce Boleslavi.

61:39
    Charvát zabránil rozehrávce domácích, sebral Ďuračovi kotouč, ale pu pak skončil mimo kluziště.

60:57
    Růžička bez hokejky nakonec nějak situaci zvládnul!

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Ďurač (Frolík, Podsedníček), 21. Byakov (Marek, Kotala), 33. Marek (Kotala, Byakov) – 33. Rimmel (Tomi), 45. Tomi (Ollender, Slováček), 49. Ballner (Sysala, Bail), rozh. náj. Tomi

BK Mladá Boleslav: Růžička (Ašenbrenner) – Lobo, Souček, Kulhánek, Hes, Kurka, Adamík, Šťáva, Nedbal – Byakov, Ďurač, Marek, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Černín, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Kuťák, Ollender, Rimmel, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kajínek