Toronto – Columbus 1:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 3:2 (kon.)
Los Angeles – Montreal 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Montreal Canadiens
Úterý 04.03.2014, 04:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (07:08:32)

Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.

V dnešním utkání poráží Los Angeles Montreal těsně 2:1. Utkání se hrálo v opravdu vysokém tempu a bylo se na co dívat. Domácí však byli mírně lepším týmem, takže se dá říct, že vyhráli zaslouženě. Vítěznou branku utkání vstřelil Carter, který se dokázal prosadit ve druhé třetině, když Los Angeles hrálo přesilovou hru. Králové si tedy prodlužují vítěznou sérii, Montreal odchází z dnešního utkání s prázdnou.

Střely na branku: 22 – 18.

60:00

59:53
    Domácí dostali kotouč do středního pásma a už to nejspíše zvládnou udržet.

59:44
    Od modré čáry vystřelil Markov, ale Kopitar dokázal tento pokus obětavě zastavit.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Z mezikruží vystřelil Desharnais a Quick předvedl velmi důležitý zákrok. Kotouč udržel na své hrudi, hra je přerušena.

59:35
    Hosté se nemohou dostat do zakončení. Ovšem stále se drží v útočném pásmu.

59:02
    Budaj je na střídačce! Montreal hraje v šesti hráčích!

58:50
    Kotouč je v útočném pásmu Los Angeles. Montreal by se potřeboval co nejrychleji dostat dopředu.

58:18
    Do zakončení se dostal z velké blízkosti Galchenyuk, ale jeho střela byla sražena nad branku.

57:55
    Quick raději podržel nahozený kotouč ze středního pásma. Vhazovat se bude v útočném pásmu Montrealu.

57:24
    Bekhendová střela z pravého kruhu v podání Richardse končí v náruči Budaje, který hru přerušuje.

56:37
    Do zakončení z pravého kruhu se dostal Toffoli, který ale nedokázal překonat Budaje.

55:11
    Subban chyboval při rozehrávce a toho mohl využít Brown, jenž se dostal ke střele bekhendem. Budaj však svůj tým podržel.

54:41
    Od levého mantinelu nahodil kotouč na branku Carter a Budaj předvedl úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 2. Muzzin (Toffoli, Williams), 25. Carter (Kopitar, Martínez) – 15. Subban (Pacioretty, Desharnais)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Martínez, Mitchell – Williams, Kopitar, Toffoli – Carter, Richards, Pearson – Brown, Stoll, King – Lewis, Vey, Clifford
    Montreal Canadiens: Budaj (Tokarski) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Tinordi, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – White, Briere, Moen

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Gibbs, Racicot

Diváci: 18 118