Toronto – Columbus 1:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 3:2 (kon.)
Los Angeles – Montreal 2:1 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Calgary Flames
Úterý 04.03.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To už je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji, že jste spolu se mnou utkání sledovali, a u dalších online přenosů z NHL se opět těším na počtenou! (04:46:44)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:50
    Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:57

1. Jared Spurgeon (MNS) 1+0
    2. Mikael Granlund (MNS) 0+2
    3. Zach Parise (MNS) 1+0

Je konec! Minnesota udolává Calgary 3:2 a upevňuje si své postavení mezi elitní osmičkou tabulky západní konference. O osudu zápasu rozhodovala až třetí třetina. Ve 46. minutě poslal Wild do vedení 2:1 obránce Spurgeon a pět minut před koncem zvýšil Parise dokonce na rozdíl dvou branek. Flames ještě dokázali zdramatizovat závěr gólem Giordana, ale vyrovnat už ani v závěrečné power-play nestačili.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 27:23

60:00

59:55
    Tohle už hosté nestihnou.

59:48
    Parise posílal Pominvilla proti prázdné brance, ale jeden z obránců Calgary ještě stačil zachránit situaci.

58:55
    Hosté bez brankáře!

57:54
    Cooke se ocitl v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

57:29
    Hosté ještě cítí šanci a snaží se vytěžit alespoň prodloužení.

56:01
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté rychle snižují na rozdíl jediného gólu! Markus Granlund nahrál od zadního mantinelu MARKU GIORDANOVI a ten z mezikruží propálil Kuempera. Asistence: Markus Granlund a Joe Colborne.

54:44
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Elitní řada domácích soupeře přitlačila a je z toho třetí gól v síti Berry! Pominville z ostrého úhlu nahodil kotouč do ohně a ZACH PARISE ho nohou tečoval za záda bezmocného gólmana Calgary! Asistence: Jason Pominville a Mikael Granlund.

54:10
    Divočáci se už nikam neženou a soustředí se na obranu středního pásma.

53:18
    Další zákrok Kuempera, pálil mladší z bratrů Granlundů, Markus.

52:49
    Zápěstím střílel Stempniak, Kuemper vyráží.

51:58
    Butler od modré, Kuemper zasahovat nemusel.

51:11
    Galiardi hledal mezi kruhy najíždějícího Šmída, domácí k němu puk nepustili.

50:18
    Už běží poslední desetiminutovka třetí třetiny, Minnesota drží těsné vedení.

49:49
    Parise nahrával před branku Granlundovi, ten kotouč netrefil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Brodziak (Cooke), 46. Spurgeon (Suter, Mikael Granlund), 55. Parise (Pominville, Mikael Granlund) – 37. Cammalleri (Wideman), 57. Giordano (Markus Granlund, Colborne)

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Spurgeon, Suter, Prosser, Brodin, Scandella, Ballard – Pominville, Mikael Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Heatley – Niederreiter, Brodziak, Cooke – Fontaine, Haula, Mitchell. Trenér: Mike Yeo
    Calgary Flames: Berra (Ortio) – Brodie, Giordano, Butler, Russell, Wideman, Šmíd – Jones, Backlund, Cammalleri – Stempniak, Monahan, Hudler – Colborne, Markus Granlund, Galiardi – McGrattan, Byron, Bouma. Trenér: Bob Hartley

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Galloway, Nansen

Diváci: 18543