Dynamo – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Machačkala – Kazaň 1:0 (kon.) | Zenit – Tomsk 0:0 (kon.)
Dynamo Moskva
4:2 (0:2)
CSKA Moskva
Neděle 09.03.2014, 10:30 • Arena Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga

To je z tohoto velice pohledného utkání vše, já Vám přeji dobrou chuť k nedělnímu obědu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (12:27:31)

Je to tak, rozhodčí píská konec a domácí se mohou začít naplno radovat z tříbodového zisku. Po první půli by si na ně asi moc lidí nevsadilo, Dinamo prohrávalo 0:2, jenže už v 62. minuté bylo vše jinak a domácí vedli 3:2! Chvíli po návratu z kabin snížil hlavou Kuranyi a o deset minut později ho napodobil Samba. Vítězný gól si pŕipsal Žirkov, který také uzavřel skóre po obrovské hrubici gólmana Akinfejeva, po které mohl domácí hráč zakončovat do prázdné branky. CSKA už na tento vývoj nedokázalo zareagovat a body tak zůstávají domácím, kteří se tak v tabulce dotáhli na třetí Spartak Moskva, na který ztrácí pouhý bod.

90+4
    Jako poslední se míče zřejmě dotkl domácí gólman Gabulov, když vyrazil přímý kop z 25 metrů.

90+4
    Ještě jedna žlutá karta, dostal ji domácí Igor Denisov.

90+3
    Doumbia se snažil prostrčit míč na pokutové území, hráči v bílem však tento záměr prohlédli.

90+2
    Domácí fanoušci už oslavují povedený obrat a výhru, na trávníku se hosté ještě snaží o korekci skóre.

90
    Rozhodčí přidá tři minuty.

90
    Doumbia zahrál při své útočné činnosti rukou, rozhodčí tak otáčí hru opačným směrem.

88
    A hned se mohl zapsat do střelecké listiny! Po pravé straně potáhl Dzsudzsák, z úhlu se pokusil prostřelit Akinfejeva, ten vyrazil na hranici vápna, kde byl právě Jusupov, jenže jeho utěšená střela se o kousek nevešla mezi tři tyče.

87
    Za potlesku tribun odchází Kevin Kuranyi, zbývající minuty si zahraje Artur Jusupov.

86
    Domácí chystají závěrečné střídání.

85
    Centr dolétl až na zadní tyč, kde si naběhl Dzagojev, jenže už byl v nevýhodném úhlu a trefil pouze boční síť.

84
    Rohový kop pro CSKA.

84
    Za faul u půlky hřiště dostal žlutou kartu domácí Kevin Kuranyi.

84
    Dzsudzsák dvakrát vybojoval míč, aby jej vzápětí dvakrát ztratil...

83
    Kokorin byl faulován na vlastní polovině, Dinamo tak opět ušetří nějaký ten čas.

81
    Domácí gólman Vladimir Gabulov otálel s rozehrávkou tak dlouho, až rozhodčímu došla trpělivost a udělil mu žlutou kartu.

79
    Úvodní centr sice skončil tak, že domácí odvrátili na aut, po druhém centru na hranici vápna už střílel Fernandes. Zpracoval si míč na prsa a z otočky pálil nad.

Aleš Pur

Branky: 49. Kuranyi, 59. Samba, 62. Žirkov, 69. Žirkov – 12. Doumbia, 43. Doumbia

Karty:   81. Gabulov (DMO), 84. Kuranyi (DMO), 90+4. Denisov (DMO) – 55. Musa (CSK)

Dynamo Moskva: Gabulov – Kozlov (29. Wilkshire), Samba (61. Fernández), Granat, Lomić – Dzsudzsák, Denisov, Noboa, Žirkov – Kokorin, Kuranyi (87. Jusupov). Trenér: Dan Petrescu.
    Náhradníci: Šunin, Berezovskij – Douglas, Fernandez, Wilkshire, Rotenberg, Jusupov, Kasajev, Florescu, Ionov, Solomatin, Djadjun.

CSKA Moskva: Akinfejev – Fernandes, Berezuckij, Ignaševič, Ščennnikov – Tošić (75. Jefremov), Elm, Wernbloom (73. Vitinho), Musa – Dzagojev, Doumbia. Trenér: Leonid Sluckij.
    Náhradníci: Čepčugov – Vasin, A. Berezuckij, Nababkin, . Zuber, Jefremov, Rahimić, Vitinho, Bazeljuj.

Rozhodčí: Vladislav Beborodov – Nikolaj Golubjev, Nikolaj Bogač