Marítimo – Arouca 1:0 (kon.) | Gil Vicente – Belenenses 0:1 (kon.) | Setúbal – Nacional 3:0 (kon.)
Porto – Coimbra 3:1 (kon.)
FC Porto
3:1 (3:0)
Academica de Coimbra
Neděle 06.04.2014, 20:15 • Estádio Do Dragão, Porto • Portugalská Primeira Liga

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne. (22:22:47)

A je hotovo. Domácí si ve druhé půli pohlídali vytvořený náskok. Jediným problémem byl gól, kterým Coimbra snížila na 3:1 z pohledu Porta. To bylo v 53. minutě, Hosté ještě měli dostatek času na další korekci. Několikrát sice Fabianu Freitasovi zatopili, ale ten již další branku neinkasoval a tak tři body zůstávají v Portu.

90+3
    Tak je tu poslední minuta nastavení, hostům se už nepovede ani ohrozit branku domácích, Ti hrají v bezpečné vzdálenosti.

90+2
    Fabiano Freitas pomohl obraně s rozehrávkou, když mu od půlící čáry přišla přihrávka. Dál s míčem pokračuje Ricardo Pereira.

90+1
    Ještě 3 minuty naděje pro Coimbru, ale zatím to vypadá, že si Porot připíše na své konto tři body.

90
    Pomalu začala poslední minuta druhé půle, hosté teď měli obrovské štěstí. Quinterovu ránu Ricardo vyrazil. Dorážet mohl Danilo, ale minul.

89
    Držení míče 60% – 40%.

88
    John Ogu vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.

87
    Academica hraje neustále s míčem,ale Porto se zatím brání dobře. Navíc teď byl poslán k zemi Ricardo Pereira.

86
    Tak to byla velká šance pro Rafaela Lopese,ale podle asistenta ani zakončovat nemusel, protože byl v ofsajdovém postavení. I tak se hostující hráč netrefil do sítě.

84
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Salvador Agra, přichází Diogo Valente.

83
    Makelele se dostal až do vápna, kde jej atakoval Josué, který hostujícímu hráči zavadil o patu, hlavní sudí klidně mohl písknout penaltu.

83
    Centr z pravé strany si Fabiano Freitas pohlídal. Další rozehrávka Porta na středovém kruhu končí u protihráčů.

82
    Hosté chystají další střídání.

80
    Hostům se opravdu krátí čas. Už se ale navíc nikam moc neženou.

79
    Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (Academica de Coimbra).

78
    Rychlé tempo hry svědčí domácím, kteří nenechávají Coimru dostat se před vlastní branku.

David Sochor

Branky: 4. Jackson Martínez, 24. Ghilas, 40. Jackson Martínez – 53. Marcos Paulo

Karty:   45+3. Abdoulaye (PRT) – 79. Marcelo Goiano (COI), 88. John Ogu (COI)

FC Porto: Fabiano Freitas – Ricardo Pereira, Diego Reyes, Abdoulaye, Alex Sandro (60. Danilo) – Herrera, Fernando, Quintero – Ghilas (68. Josué), Jackson Martínez, Varela (60. Ricardo Quaresma). Trenér: Luís Castro.
    Náhradníci: Kadú, Danilo, Josué, Carlos Eduardo, Ricardo Quaresma, Licá, Kelvin.

Academica de Coimbra: Ricardo – Marcelo Goiano, João Real, Halliche, Paulo Grilo (64. Marinho) – Fernando Alexandre, Makelele – Ivanildo, Marcos Paulo (71. John Ogu), Salvador Agra (84. Diogo Valente) – Rafael Lopes. Trenér: Sérgio Conceição.
    Náhradníci: Peiser, Aníbal Capela, Nuno Piloto, John Ogu, Marinho, Manoel, Diogo Valente.

Rozhodčí: Manuel Mota – Paulo Vieira, Jorge Oliveira