Ath. Bilbao – Real Sociedad 1:1 (kon.) | Atlético – Malaga 1:1 (kon.) | Elche – Barcelona 0:0 (kon.)
Getafe – Sevilla 1:0 (kon.) | Granada – Almería 0:2 (kon.) | Real Betis – Valladolid 4:3 (kon.)
Espanyol – Osasuna 1:1 (kon.) | Celta Vigo – Real Madrid 2:0 (kon.)
Real Betis
4:3 (1:1)
Real Valladolid
Neděle 11.05.2014, 19:00 • Estadio Benito Villamarín, Sevilla • Španělská LaLiga

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u Primera División napočtenou. (21:06:53)

Byli jsme svědky velmi zajímavé podívané, ve které padlo sedm branek. Hned v první minutě otevřel skóre Guerra a zdálo se, že hosté by se záchranou nemuseli mít problémy. Jenže již za dalších 5 minut bylo srovnáno, když si hosté srazili rozehraný rohový kop do vlastní branky. Druhou půli začali opět lépe hráči Valladolidu. Peňa napravil své zaváhání z první půle. Jenže již za 3 minuty bylo opět srovnáno. Uplynuly další 3 minuty a po faulu brankáře Adána kopali hosté pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Guerra. To se zdálo být na dlouhou dobu vše. Jenže v 76. minutě neuhlídali hosté vystřídavšíhio Juanfrana, který poslal nezištnou přihrávku Castrovi, jenž vyrovnal brankový účet i potřetí. Když už se zdálo, že by se oba týmy mohly rozejít smírně, tak si míč 40 metrů od branky postavil Juanfran a překvapil Jiméneze přímou střelou na branku a rozhodl o tom, že v Seville na Betisu zůstanou všechny body. Hosté v dalších 4 nastavených minutách nenašli na domácí recept. Smutné je pro hosty rovněž to, že tabulkou klesli na devatenácté místo, který zaručuje sestup. Pokud budou chtít zachovat příslušnost k Primera División i pro příští ročník musí v posledním kole doma porazit Granadu. Remíza i prohra je automaticky posunují o soutěž níže.

90+5
    Bergdich rukama postrčil Rodrígueze, který na něm vybojoval míč.

90+5
    Již běží pátá minuta nastavení. To by měla být poslední minuta, která bude nastavena.

90+3
    Valladolidu se krátí čas. Vypadá to, že v posledním kole bude muset zabojovat v zápase s Granadou, která doma prohrává s Almérií.

90+3
    Hosté mimo brankáře nastěhovaní před vápnem Betisu, ale ten dokáže zatím vše ubránit a vyrážet k rychlým brejkům.

90+2
    Guerra a jeho ofsajd, hosté vsází na jednu kartu.

90+1
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné. JUANFRAN MORENO se postavil k přímému kopu asi ze 40 metrů a překvapil Jiméneze, když jej dokázal přehodit.

90
    Štefan Mitrović vyskočil kolenem do zad Molinovi a vidí žlutou kartu.

90
    Za minut skončí druhá půle.

89
    Rychlý brejk chtěl zakončit Rubio, ale nenašel přesně Osoria.

89
    Rubio vypíchl míč Matillovi, ale podle sudího hostující hráč fauloval.

88
    Bergdichův ofsajd.

88
    Utkání nabírá na dramatičnosti. Padne ještě jedna branka, anebo utkání skončí remízou? Řešení budeme znát za několik minut.

87
    Perquisův centr se snesl k Molinovi, který prodloužil na Castra, jemu do střely skočil jeden z hráčů Valladolidu.

86
    Javi Guerra dostal míč do běhu za obranu. Na hranici vápna jej doběhl Perquis. Hostující hráč však vystřelil technicky, takže přehazoval Lópeze, jenže branku nakonec netrefil.

84
    Antonio Adána musí střídat Pedro López. Domácí jedničku v dnešním utkání zřejmě ještě nepřestala bolet hlava po srážce s Rubiem, po které následoval pokutový kop.

David Sochor

Branky: 6. Peña (vla.), 54. Molina (R. Castro), 76. R. Castro (Moreno Juanfran), 90+1. Moreno Juanfran – 1. Guerra (Rukavina), 51. Peña (Valiente), 59. Guerra (pen.)

Karty:   56. Adán (RBE), 56. Molina (RBE), 65. Paulão (RBE), 81. Matilla (RBE) – 48. Valiente (RVL), 90. Mitrović (RVL)

Real Betis: Adán (84. López) – Chica, Perquis, Paulão, J. Carlos (70. Moreno Juanfran) – Matilla, L. Reyes (70. Cedrick), Sevilla – Molina, B. Rodríguez, R. Castro.
    Náhradníci: López – Verdú, Cedrick, D. Ceballos, Moreno Juanfran, Baptistão, Pozo.

Real Valladolid: Jaime Jiménez – Rukavina, Valiente (82. Pérez), Mitrović, Peña – Jeffrén (61. Rueda), Rubio, D. Larsson (65. Osorio), Rossi, Bergdich – Guerra.
    Náhradníci: Mariño – Omar, Rueda, Baraja, Pérez, Osorio, Ó. González.

Rozhodčí: Alfonso Álvarez – José Gallego, Juan Barranco