Slavia – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.) | Jihlava – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.) | Rosenheim – Slavia 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Jihlava 2:4 (kon.) | Liberec – Rosenheim 3:5 (kon.)
HC Litvínov
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 16.08.2014, 17:00 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov (spodní plocha) • O pohár města Litvínova

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Litvínov: Kovařík – Balázs, Brejžek, Brzek, Březák, Macháč, Šíp, Urbánek – Bárdoš, Bečvář, Drašar, Helt, Chmelař, Myšák, Klika, Leitner, Vébr.

HC Dukla Jihlava: Šťastný – Klofáč, Dörrer, Pražák, Váňa, Smutný, Krtek, Huňáček, Srnský – Kousal, Vala, Šlapáček, Peschout, Mejzlík, Kolouch, Oščádal, Zayml, Čermák, Branský, Chylík, Berka, Mareček.

00:01

00:01
    Bárdoš vyhrál úvodní buly utkání.

00:22
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava se dostává z kraje utkání do vedení! Kolouchovu střelu dokázal ještě Kovařík vyrazit, ale TOMÁŠOVU MEJZLÍKA dorážku již ne. Asistence: Daniel Kolouch, Richard Peschout.

03:00
    Litvínov má puk na čepelích.

03:44
    Litvínovští se snaží vyrovnat, jejich snaha je zatím ale zbytečná.

04:27
    Domácí se drží v útočném pásmu, hostující obrana zatím odolává.

04:54
    Pražák vyvezl puk, Jihlava se osvobozuje.

05:38
    Myšák z mezikruží bránu netrefil. Škoda pro domácí.

06:22
    Leitner slabou střelou hostující bránu neohrozil.

06:30
    Jihlavští uklidňují hru a rozehrávají zpoza své brány.

07:06
    Chmelař zabojoval u mantinelu, nahrával pře bránu, bohužel ani jednoho svého spoluhráče nenašel.

07:39
    Litvínovské obdržený gól nakopl a teď doslova svírají Jihlavu.

08:24
    Helt svou tvrdou střelou trefil pouze Šťastného do výstroje.

08:30
    Myšák to zkoušel hned po buly, Šťastného ale nenačapal.

09:00
    Teď si připsal zákrok i Kovařík po střele jednoho z hostujících útočníků.

09:42
    Peschout dostal dobrou nahrávku na mezikruží, chumel který měl před sebou ale nepropálil.

10:29
    I Jihlava teď začala šlapat a hra se vyrovnala.

11:04
    Vala dostal přihrávku před Kovaříka, ten ale jeho záměr vystihl a puk mu vypíchl.

11:31
    Bečvář jel sám na Šťastného, udělal kličku dotěrnému obránci, následnou střelu ale poslal do lapačky hostujícího gólmana!

12:07
    Klika zabojoval za hostující bránou, vyhrál puk v souboji, ale následnou přihrávkou nikoho nenašel.

13:00
    Vébr nahrál volnému Šípovi na modrou čáru, ten ale hostující bránu netrefil.

13:27
    Helt chtěl objet hostující bránu, o puk ho ale obral jihlavský obránce a puk mají hosté.

14:11
    Leitner se snažil uvolnit dobrou přihrávkou Myšák, ten ale puk nezachytil. Škoda pro domácí.

14:41
    Jihlava má kotouč za sovu bránou a žene se do útoku.

15:25
    Huňáček střílel od modré, jeho střela byla několikrát tečovaná, nakonec ale skončila v Kovaříkovo lapačce.

15:49
    Čermák se hnal do útoku, jeho snažení ale zastavil Brzek dobrým hitem.

16:28
    Bečvář pokazil rozehrávku a Kolouch mohl jet sám na Kovaříka, neměl ale rychlost, domácí obránci ho dojeli a připravili ho o puk.

17:10
    Ke konci třetiny se snaží něco vymyslet Jihlava, když uzamkla Litvínov v obranném pásmu.

18:00
    Domácí rozehrávají rychlý protiútok.

18:24
    Březák svou nahrávkou nikoho nenašel a puk mají zase hosté.

18:57
    Krtek vyloučen na dvě minuty za hákování.

19:00
    Peschout vyhodil puk z pásma ihned po buly, domácí musí rozehrávat od své brány.

19:25
    Peschout vystihl rozehrávku domácích, jel sám na Kovaříka, ten si ho ale vychutnal a lapil jeho pokus do lapačky!

20:00

V první třetině jsem viděli vyrovnaný hokej a jednu branku. Jedinou branku zatím vstřelil hostující Tomáš Mejzlík, když dorazil Kolouchovu střelu. Litvínov se s tímto výsledkem snažil něco udělat, tlačil se do zakončení, ale všechny jejich pokusy zatím Šťastný zlikvidoval.

Druhá třetina začne pravděpodobně v 17:40.

20:01

20:03
    Domácí se ihned ujali puku a zatlačili Jihlavu.

20:15
    Ta si ale poradila a vyhazuje až za Kovaříkovu bránu.

20:57

21:01
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov vyrovnává na 1:1! DAVID DRAŠAR se dostal se štěstím k puku a dotlačil ho do brány. Asistence: Jakub Březák.

21:47
    Jihlava jde ale opět do vedení! Mareček se přihrál volnému VLADIMÍRU OŠČÁDALOVI, který neměl problém přesně zakončit do horní poloviny brány. Asistence: Jan Mareček.

23:39
    Jihlava pokračuje v obrovském tlaku. Kovařík si teď připsal dobrých 5 zákroků v krátkém časovém sledu.

24:29
    Litvínovští tento tlak obstáli a valí do útoku.

24:57
    Bečvář se provinil faulem – krosček a jde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

25:11
    Helt vyváží puk z pásma.

25:45
    Vébr nedokázal vyhodit a jihlavští se drží v útočném pásmu.

26:10
    Hostům se zatím v přesilové hře příliš nedaří.

26:57

27:03
    Kovařík raději podržel puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

27:21
    Oščádal teď natřikrát nedokázal překonat Kovařík, který fantasticky podržel svůj tým!

28:05
    Litvínovští vyhazují, icing z toho ale není. Jihlavští mají puk za svojí bránou.

28:40
    Jihlavští odskakují na rozdíl dvou branek! Krtek přihrál volnému TOMÁŠI MEJZLÍKOVI, který od modré zamířil přesně do horního rohu domácí brány. Asistence: Aleš Krtek.

29:04
    Vhazování před Kovaříkem.

29:18
    Peschout nedokázal trefit puk, který mu jel přímo na čepel, přitom stál metr před Kovaříkem.

30:03
    Leitner se chopil puku po chybě jednoho z hostujících obránců, jel sám na Šťastného, ten ho ale dokázal vychytat!

30:47
    Mareček v pádu dokázal zakončit, ale ne přesně mezi tři tyče. Kovařík si může oddychnout.

31:19
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Vébr nahrál volnému JANU CHMELAŘI, který trefil přesně k tyči! Asistence: Zdeněk Vébr, Jan Bárdoš.

31:37
    Helt spěchal za pukem, Šťastný k němu měl ale blíž a schoval ho pod svou lapačku.

32:10
    Litvínovští ožili a tlačí Jihlavu.

32:36
    Peschout se dostal opět k puku, ale Kovaříka z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.

32:58
    Myšák našel volného Kliku, který byl ale tísněn a nedokázal přesně zamířit.

33:42
    Litvínov měl několik šancí, tu poslední ale Bárdoš, který trefil břevno hostující brány!

34:27
    Litvínov pokračuje v tlaku, hostující hráči leží v brankovišti a snaží se "chytat". Obrovský nápor domácích!!!

34:59
    Až teď se hosté osvobozují "pouze" za cenu zakázaného uvolnění.

35:55
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, tlak už ale není tak veliký.

36:30
    Mejzlík vyloučen za podražení.

36:52
    Domácím se nepovedla rozehrávka a hosté vyhazují.

37:08
    Kolouch vyloučen za hákování. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 3.

39:03
    Oščádal se dostal do úniku, Kovaříka ale nepřekonal.

39:08

39:50
    Čermák se dostal až před Kovaříka, trefil ale pouze tyč domácí brány!

40:00

Ve druhé třetině se odehrálo mnoho věcí, padli v ní hned čtyři branky. Nejprve vyrovnal ve 22. minutě na 1:1 Drašar. V té stejné minutě ještě poslal Jihlavu do vedení Oščádal. Na 3:1 pak zvýšil ve 29. minutě opět Mejzlík. Na rozdíl jediné branky snížil ve 32. minutě Chmelař.

Poslední třetina začne pravděpodobně v 18:25.

40:01

40:22
    Bárdošova střela z mezikruží byla tečovaná nad bránu Šťastného.

41:00
    Kolouch svou přihrávkou před bránu nikoho nenašel.

41:40
    Litvínovští pokračují v tlaku, který měl na konci druhé třetiny.

42:10
    Váňa dobře zastavil pronikajícího Myšáka.

42:44
    Bárdošovu nahrávku zachytil jeden z jihlavských obránců.

43:00
    Chylík vyloučen za hákování.

43:31
    Brejžek ztratil puk na útočné modré a Kolouch se hnal sám na Kovaříka, Brzek ho ale dojel a rybičkou mu puk vypíchl!

44:34
    Vébr si našel volný puk před Šťastným, jenže ho nedokázal usměrnit do brány a trefil pouze tyč.

45:00

45:16
    Vébrovi sjel puk z čepele, škoda pro domácí.

45:46
    Litvínov se snaží vyrovnat, zatím se mu ale nedaří.

46:05
    Chylík se dostal před Kovaříka, který jeho střelu vyrazil nad bránu.

46:24
    Bečvář se snažil z úhlu zaskočit Šťastného, ten ale byl v pozoru.

46:55
    Brejžek prověřil hostujícího brankáře, který jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

47:31
    Bárdoš trefil pouze boční sít hostující brány.

47:50
    Hráči zaklínili puk v rohu kluziště. Vhazovat se bude před Kovaříkem.

48:16
    Klika dostal dobrou přihrávku na mezikruží, vystřelil tahákem ale bez úspěchu.

48:55
    Hráči "se perou" o puk ve středním pásmu. Rozhodčí to vyřešili tak, že se bude vhazovat ve středovém kruhu.

49:10
    Drašarův projektil zachytil hostující brankář do lapačky.

49:50
    Litvínov ze svého náporu před Šťastným nic nevytěžil.

50:15
    Jihlava se snažila něco vymyslet, ale o puk rychle přišla.

50:36
    Leitner odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

51:01
    Šťastný podržel Drašarovo nahození ve výzbroji.

51:11
    A znovu Šťastný! Ten dnes opravdu drží svůj tým.

51:31
    Brejžek byl agresivní na brankovišti a schytal za to pár ran od jihlavských obránců.

52:48
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:00
    Jihlava vyhazuje až na zakázané uvolnění.

53:14
    A další zakázané uvolnění a opět od Jihlavy.

53:45
    Bečvář se natlačil před Šťastného, v zakončení byl ale tísněn a bránu netrefil.

54:30
    Litvínov má opět obrovský tlak. Chmelař ze skvělé pozice netrefuje bránu.

55:13
    Březák teď přitvrdil a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

55:25
    Leitner uháněl sám na hostujícího brankaře, puk mu ale v zakončení sjel z čepele.

55:55
    Oščádal vyloučen na dvě minuty za sekání.

56:25
    Ve hře 4 na 4 se lépe zatím daří domácím.

57:09
    Šípovu střelu lapil hostující brankář do lapačky.

57:13

57:27
    Jihlava dává zřejmě rozhodující gól. RICHARD PESCHOUT dorazil Valovu střelu do odkryté brány. Asistence: Lukáš Vala.

58:22
    Litvínov už hraje jenom dopředu.

59:00
    Litvínov nemůže ani odvolat gólmana, jelikož na puku jsou hosté.

59:43
    Šťastný si připsal ještě jeden zákrok po střele jednoho z domácích útočníků.

60:00

Jihlava dokázal vstřelit ještě jednu branku a vyhrála 2:4. (18:58:41)

Martin Stříbrný

Branky a nahrávky: 22. Drašar (Březák), 32. Chmelař (Vébr, Bárdoš) – 1. Mejzlík (Kolouch, Peschout), 22. Oščádal (Mareček), 29. Mejzlík (Krtek), 58. Peschout (Vala)