Linköping – Bolzano 5:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 3:5 (kon.) | Nottingham – Luleå 1:10 (kon.)
TPS – Pardubice 2:1 (kon.) | Kuopio – Mannheim 1:0 (kon.) | JYP – Kloten 2:0 (kon.)
Växjö – Sparta 2:5 (kon.) | Zlín – Djurgården 3:1 (kon.) | Hamburg – Rauma 0:3 (kon.)
Nottingham Panthers
1:10 (1:2, 0:6, 0:2)
Luleå Hockey
Neděle 24.08.2014, 14:35 • National Ice Centre, Nottingham (kapacita 7500 míst) • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:04:27)

V dnešním zápase zákldní skupiny K hokejové Ligy mistrů jsme viděli jednoznačné vítězství Luleå v poměru 10:1! Hattrickem se blýskl Karl Fabricius, dvě branky přidal Cam Abbott a Stephen Dixon, o zbytek branek hostů se postarali Jan Sandstrom, Kristian Nakyva a Lennart Petrell.

Čestný úspěch domácích dosáhl na konci první třetiny v přesilové hře Brandon Benedict. Luleå se tak po výhře 4:1 v Hamburku a dnešním debaklu ujímá vedení ve skupině a je velmi blízko postupu, Nottingham to s 0 body a skóre 3:14 bude mít hodně těžké.

60:00

59:40
    V úplném závěru se ještě domácí hráči snaží skórovat.

59:13
    Luleå právě vstřelila branku!
    Nakonec desítka opravdu padá! V přesilovce se prosazuje LENART PETRELL, který využil perfektní přihrávky Cama Abbotta zpoza branky a následně opět teč o brusle jednoho z domácích obránců! Asistence: Cam Abbott a Stephen Dixon.

58:53
    Za hákování je ještě vyloučen ještě domácí útočník Boxill.

58:43
    Domácí Panteři se v útoku neprosadili, hrají opět hosté.

58:10
    Utkání se dostalo do posledních dvou minut, hosté nedokázali využít situaci 2 na 1, na puku jsou nyní domácí.

57:42
    V závěru se nakonec hosté odhodlali, že by dnešnímu zápasu kýžená deístka seděla, a snaží se přidat další branku.

57:25
    Další obrovská šance hostů zůstává neproměněna, ačkoliv už se Fabricius s Bryggmanem radovali!

56:51
    Hosté se ještě prosazují a přidávají tak devátou branku v zápase! Stephen Dixon předal puk za branku CAMU ABBOTTOVI, který chtěl svému spoluhráči puk vrátit, trefil ale pouze brusle jednoho z obránců, od kterýh se puk odráží za Raitumsova záda! Asistence: Stephen Dixon a Olov Lundqvist

56:16
    Lawrence je na ledě, hraje se opět 4 na 4.

55:52
    Raitums si připisuje úspěšný zákrok proti střele od modré čáry, domácí brankář si ještě musel poradit s clonícím Ledinem.

55:27
    Tak je z toho nakonec další vyloučení, hosté si tak zahrají přesilovku 4 na 3.

55:27
    Stejně tak si Larsson poradil s další střelou domácích, rozhodčí navíc píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

54:58
    Robinson se cpal do branky, Larsson si ale poradil.

54:25
    Síly na ledě se ale vyrovnají, Oskarsson si v souboji v rohu pomohl nedovoleně a rovněž míří na trestnou lavici.

54:16
    Další faul na domácí straně, opět přesilová hra pro Luleå Hockey za hákování Chrise Lawrence.

53:37
    Vypadá to, že dnes se desítky v podání Luleå nedočkáme.

52:45

52:29
    V oslabení se do samostatného úniku dostal Benedict, střelou ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

51:41
    Raitums likviduje tvrdou střelu Lundqvista od modré čáry!

51:13
    Domácím hokejistům se podačilo vyhodit.

50:45
    Přesilovku si nyní vyzkouší také hosté z Luleå.

50:42
    Larsson se nyní dostal pod palbu střel, všechny ale dokázal ustát. Mezitím se už vyloučený Nakyva vrátil na led.

50:10
    Hostům se nyní několikrát povedlo vyhodit puk do bezpečí.

49:34
    Pěkně sehraná akce domácích, jen lepší zakončení zhatilo domácím druhý gól v dnešním zápase.

49:03
    Domácí při přechodu do útočného pásma nachytáni v ofsajdovém postavení.

48:42
    Nottingham si ale zahraje přesilovku, za sekání je vyloučen Kristian Nakyva.

48:37
    Domácí nedokázali využít obrovské skrumáže před brankou.

48:11
    Larsson likviduje střelu Cohena od modré čáry.

47:31
    Hosté v postavení mimo hru.

47:06
    Zajímavá akce domácích opět skončila na připravené defenzivě Luleå.

46:19
    Cam Abbott se pokusil prokličkovat celé kluziště sám, narazil až na posledním hráči Panthers.

45:48

45:22
    Sandstrom střílel z vrcholu levého kruhu, branku minul.

45:10
    Domácí se osvobozují vyhozením až k Larssonově brance.

44:33
    Hosté si už v početní výhodě zkouší různé herní varianty, jejich prioritním úkolem už není vstřelit v přesilovce branku.

43:48
    Na druhé straně v rychlém brejku přišel faul jednoho z domácích hráčů, který dostává trest za hákování.

43:36
    Americký obránce Evan Mosey se s pukem na hokejce prohnal až do šance, Larsson ale je pozorný!

42:49
    Zcela volný Johan Forsberg před brankou zkoušel kličku, na Raitumse si tentokrát nepřišel.

42:05
    Cíl domácích do třetí třetiny je podle mě jasný – neinkasovat potupnou desítku, kte které Luleå chybí dva zásahy.

41:31
    Raitums likviduje nahození od modréčáry, na dorážku čekal Per Ledin, lotyšský brankář v barvách Nottinghamu ale puk nepustil.

41:09
    Chris Abbott nabízel puk před branku pro Mannebrga, ten dnes už poněkolikáté odmítl skórovat.

40:48
    Třetí část hry začala hodně vlažně.

40:01

Nottingham má za sebou druhou třetinu hrůzy, kterou domácí hráči nezvládli šíleným poměrem 0:6. Na začátku druhé části hry přišly tři branky v rychlém sledu z hokejek Cama Abbotta, Karla Fabriciuse a Stephena Dixona. Dixon pak ještě přidal další branku, v závěru třetiny pak zkompletoval hattrick Fabricius a zatím poslední branku přidal Kristian Nakyva. Po dvou třetinách tak Luleå vede na ledě Nottinghamu 8:1!

Třetí třetina začne přibližně v 18:22.

40:00

39:30
    Další šance hostů, Chris Abbott ale nedokázal ve vzduchu zkrotit neposedný kotouč.

39:03
    Ofsajd domácích.

38:37
    Další branka v domácí síti! KRISTIAN NAKYVA, který pykal na trestné lavici, se rychle vrátil do hry, dostal ideální přihrávku a svůj samostatný nájezd zvládl na výbornou! Asistence: Lucas Wallmark a Per Ledin.

38:27

37:23
    Hosté se v oslabení dostali do brejku 2 na 1. Oskarsson z levé strany přihrál před branku na KARLA FABRICIUSE, kterému se sice střela nepovedla a puk pouze posunul směrem na brankáře, Raitums ale nepochopitelně puk nechytil a dopomohl tak Fabriciusovi zkompletovat hattrick! Asistence: Niklas Fogstrom.

37:02
    Domácí se mohli radovat, v přesilové hře pálil Lachowicz, ani z dorážky ale Panteři nedokázali překonat Larssona v brance Luleå.

36:27
    Zbytečný zákrok Nakyvaho, který posílá hostujícího hráče na trestnou lavici za nedovolené bránění.

36:20
    Raitums opět úspěšně zasahuje, tentokrát proti střele Petera Cehlárika.

35:52
    Domácí hráči v ofsajdu.

35:31
    Raitums nyní dobře zasáhl proti pokusu Chrise Abbotta.

34:58
    Domácí hráči v postavení mimo hru, musí tak vyklidit útočné pásmo.

34:10
    Domácí hokejisté se nyní musí sebrat, sice hrají druhou třetinu hrůzy, do konce této části hry ale stále zbývá více jak 5 minut!

33:21
    Na další akci hostů už byl ale i Raitums krátký! Po střele Cama Abbotta se v předbrankovém prostoru uvolnil STEPHEN DIXON a krátkou kličkou do bekhendu zasunul kotouč za Raitumsova záda! Asistence: Cam Abbott.

32:47
    Raitums teď zachránil svůj tým od dalšího inkasovaného gólu, tygřím skokem se vrhl proti střelci hostů a zabránil puku v cestě do sítě!

32:39
    Hosté si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici míří Maxime Langerier-Parent.

32:12
    Zaar navezl kotouč do útočného pásma, přihrávkou na střed pak vybídl Ledina, jehož pokus Raitums vyráží.

31:29
    Tvrdá rána z pravého křídla zaměstnala Raitumse, ten ale nemusel zasahovat, protože puk šel stejně vedle branky.

30:23
    Bryggman zkusil štěstí z velké dálky, hosté hrají ve velké pohodě, ocž je znát i na jejich pohybu na ledě.

29:32
    Střelu hostů od modré čáry dokázali domácí obránci zablokovat.

28:58
    Raitums kryje puk před odjíždějícími protihráči, vhazovat se bude po jeho pravici.

28:30
    Domácí hráči se snaží s výsledkem něco udělat, jejich snažení v útočném pásmu probudilo také ve druhé třetině zamlklé fanoušky.

27:48
    Hra se v posledních minutách trochu otevřela. Přeci jen hosté už mají dost nahráno, a tak už nemusí hrát tolik nadoraz.

27:00
    Oskarsson se vrací na led, Luleå hraje v plném počtu.

26:06
    Domácím se ale v početní převaze zatím nedaří, už potřetí se musí vracet pro puk do vlastního pásma.

25:21
    Greg Jacina vyslal střelu z levého kruhu, branku ale netrefil, navíc se puk po mantinelu svezl až do středního pásma.

25:00
    Přesilová hra pro domácí, za podražení je vyloučen Oskarsson.

24:34
    Raitums si připisuje první úspěšný zákrok proti střele od modré čáry.

24:05
    Puk v ochranné síti za Raitumsovou brankou, vhazování v obranném pásmu Nottinghamu.

23:45
    Drtivý nástup hostů do druhé třetiny trochu zastavil i domácí fanoušky, kteří jinak neúnavně podporují svůj tým.

22:46
    To nám to tam padá! Raitums se v brance Panthers ještě nestihl rozkoukat a už musí lovit puk z branky! Petrell zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej před branku předložil STEPHENU DIXONOVI. Ten si puk ještě přikopl a lehkou kličkou překonává Raitumse! Asistence: Lennart Petrell a Peter Cehlárik.

22:19
    Čtvrtá inkasovaná branka je také konečnou pro Kowalskiho, který v brance uvolňuje prostor lotyšskému brankáři Raitumsovi.

22:19
    Máme tu další branku v podání Luleå! Po další chybě v rozehrávce domácích zachytil puk na útočné modré čáře Johan Forsberg, rychlou přihrávkou přenesl hru na druhou stranu, kde volný KARL FABRICIUS trefil přesně prostor nad Kowalskiho ramenem! Asistence: Johan Forsberg.

21:48
    Mannberg mohl po další akci bratří Abbottů přidat čtvrtou branku, tváří tvář Kowalskimu ale neuspěl!

20:42
    V závěru početní výhody se ale švédskému týmu povedlo vstřelit branku! CAM ABBOTT přebruslil s pukem celé kluziště, v útočném pásmu si jej narazil s Petrellem, ten ho pak opět našel volného před brankou a kanadský útočník už neměl problém skórovat! Asistence: Lenart Petrell a Marcus Fagerudd.

20:21
    Hosté pokračují v přesilové hře z první třetiny, domácím se už ale podařilo vyhodit.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:27.

První třetina vyzněla lépe pro hostující Luleå, která se brzy ujala dvoubrankového vedení zásluhou Jana Sandstroma a Karla Fabriciuse. Domácí hráči se postupem času trochu více otřepali a v 17. minutě v přesilové hře snížil Brandon Benedict. Po první dvacetiminutovce tak Luleå vede na ledě Nottinghamu 2:1!

20:00

19:20
    Akce hostů končí nepřesnou přihrávkou, domácí hráči pak vyhazují do bezpečí.

18:58
    Zbytečný útočný faul v podání Bruce Grahama, který zbytečně podrazil Fagerudda.

18:21
    Hráči švédského týmu se snaží držet puk na svých hokejkách. Rozhodně by nebylo příjemné do konce první třetiny inkasovat ještě jednu branku.

17:46
    Hosté se inkasovaným gólem nenechali nijak rozhodit a opět jsou nastěhování před Kowalskim.

17:17
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Luleå.

16:33
    Nottingham Panthers právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné branky! BRANDON BENEDICT si sjel před branku, Larsson vyrazil Grahamovu střelu betonem pouze před sebe, kde stál právě britský útočník elitní domácí formace! Asistence: Robert Lachowicz a Colby Cohen.

15:35
    Pohledná kombinace domácích v přesilové hře končí špatnou finální přihrávkou, kterou zachytil jeden z obránců před brankou, který pak dokázal i vyhodit.

14:48
    První přesilovka pro domácí tým, Dean Kukan je vyloučen za držení protihráče.

13:55
    Nyní to na ledě vypadá, jako by hrála Luleå v početní výhodě. Hraje se ale ve stejném počtu hráčů na obou stranách.

13:21
    Po výborné přihrávce Hjelma se do velké šance řítil Mannberg, v úniku ale branku přestřelil!

12:50
    Nottinghamští v posledních minutách přidali na důrazu, s čímž hostující hráči mají hned problémy.

11:57

11:35
    Panthers se ale v prvním oslabení zatím brání slušně, nepouští svého soupeře do nějakých šancí.

10:59
    Hosté se špatnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.

10:33
    Dixon nabídl dobrou pozici pro Cehlárika, ten nedokázal přesně zamířit.

09:57
    První přesilovka v dnešním zápase, za sekání je vyloučen jeden z domácích hráčů.

09:38
    Při domácích hráčích stálo nyní opět štěstí, Kowalski podle mě ani neví, jak zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti.

09:03
    Další mezery v defenzivě Panthers mohl využít Lennart Petrell, který ještě nedávno oblékal dresu Edmontonu, sám před brankářem ale nedokázal zkrotit puk na své hokejce.

08:39
    Icing domácích.

07:56
    Další akci hostů tentokrát dokázali zneškodnit obránci Nottinghamu.

07:21
    Hosté prochází do útočného pásma jako nůž máslem, obrana domácích není dobrá.

06:17
    Domácí hokejisté si při přechodu modré čáry nepohlídali postavení mimo hru.

05:46
    Domácí hokejisté nechávají ve vlastním obranném pásmu protihráčům velký prostor, kterého hosté dokáží využít! KARL FABRICIUS se zmocnil puku na levém kruhu, snažil se hledat svého spoluhráče před brankou, puk se ale za Kowalskiho záda odrazil od brusle jednoho z obránců! Asistence: Johan Forsberg.

05:19
    Zakázané uvolnění Luleå.

05:02
    Mike Berube si sjel před branku do obrovské šance, svou střelou ale nastřelil pouze Larssona!

04:32
    Puk v ochranné síti za Kowalskiho zády, vhazovat se bude před jeho brankou.

04:17
    Domácí zahrozili z pravé strany, Lawrencův pokus ale Larsson pokryl.

03:33
    Hosté v dalším ofsajdu.

03:20
    Hosté se ujímají vedení, po chybě v obranném pásmu zachytil puk na modré čáře obránce JAN SANDSTROM, který lehkým obloučkem poslal puk za Kowalskiho záda! Bez asistence.

02:49

02:18
    Zápas zatím provází velice slušná atmosféra z velké části zaplněného National Ice Centra.

01:37
    Larsson v brance Luleå mohl zůstat v klidu, první útočná akce domácího týmu skončila na jednom z obránců.

01:11
    Nyní už Kowalski musel předvést lepší zákrok proti střele z levého křídla.

00:26
    Hosté začali zápas hodně aktivně, Abbottové se hned dostali před branku, střelu Chrise Abbotta ale Kowalski dokázal vyrazit.

00:01
    photo

Nottingham Panthers: Kowalski (Raitums) – Mosey, Berube, Lee, Cohen, Schmidt, Landry, Oakford – Graham, Benedict (C), Higgins – Lawrence, Farmer, Robinson – Lachowicz, Parent, Jacina – Betteridge, Podlešák, Boxill

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti) – Kukan, Nakyva, Fagerudd, Sandstrom, Oskarsson, Hjelm, Lundqvist – Mannberg, Cam Abbott, Chris Abbott (C) – Dixon, Cehlarik, Petrell – Wallmark, Zaar, Ledin – Fogstrom, Bryggman, Fabricius, Forsberg

Rozhodčí: Warshaw (AUT), Hicks (GBR) – Young (GBR), Dalton (GBR).
    "Většinou fandím švédským týmům, ale dnes udělám výjimku," prozrazuje jeden z fanoušků.

LULEÅ HOCKEY

Luleå je v posledních letech jeden z nejúspěšnějších švédských hokejových klubů, a to především na evropské scéně v rámci European Trophy, předchůdce aktuální Ligy mistrů. V historii má klub ze severovýchodu Švédska na svém kontě jediný švédský mistrovský titul z roku 1996.

V současném kádru Luleå najdeme mnoho známých hráčů. V útoku řadí kanadští bratři Abbottové, v týmu působí také řada švédských reperezentantů jako Johan Fransson, Karl Fabricius nebo Per Ledin. Jediným krajánekm je slovenský útočník Peter Cehlárik.

NOTTINGHAM PANTHERS

Nottingham je zřejmě nejexotičtější tým, který se letos účastní hokejové Ligy mistrů. Pětinásobný britský mistr působí v britské nejvyšší hokejové soutěži, která nese název Elite Ice Hockey League, ve které loni získal titul tým Sheffield Steelers.

V současném kádru Panthers působí mimo jiné český útočník Martin Podlešák, který naposledy hrál za Mountfield HK. Jinak je tým Nottinghamu složen především ze zámořských hráčů.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího evropského hokeje! Ve čtvrtek odstartovala dlouho očekávaná Liga mistrů, která hned nabrala rychlý sled. Dnešní dnem již končí druhé kolo, v rámci skupiny K se střetnou Nottingham Panthers a Luleå Hockey, zápas začíná v 14:35!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:35.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 17. Benedict (Lachowicz, Cohen) – 4. Sandstrom, 6. Fabricius (Forsberg), 21. Cam Abbott (Petrell, Fagerudd), 23. Fabricius (Forsberg), 23. Dixon (Petrell, Cehlárik), 34. Dixon (Cam Abbott), 38. Fabricius (Fogstrom), 39. Nakyva (Wallmark, Ledin), 57. Cam Abbott (Dixon, Lundqvist), 60. Petrell (Cam Abbott, Dixon)

Nottingham Panthers: Kowalski (od 23. Raitums) – Mosey, Berube, Lee, Cohen, Schmidt, Landry, Oakford – Graham, Benedict (C), Higgins – Lawrence, Farmer, Robinson – Lachowicz, Parent, Jacina – Betteridge, Podlešák, Boxill

Rozhodčí: Warshaw (AUT), Hicks (GBR) – Young (GBR), Dalton (GBR)