Frölunda – Villach 5:2 (kon.) | Eisbären – Djurgården 4:3 (2:0 po s.n.) | Luleå – Nottingham 9:1 (kon.)
Rauma – Hamburg 5:0 (kon.) | Kloten – JYP 2:3 (po pr.) | Pardubice – TPS 2:3 (1:2 po s.n.)
Kölner Haie – Kärpät 3:2 (kon.) | Salzburg – HV71 3:1 (kon.) | Bolzano – Linköping 1:2 (kon.)
Lukko Rauma
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Hamburg Freezers
Neděle 07.09.2014, 15:00Hokejová Liga mistrů

Je dobojováno. Po nevýrazné úvodní třetině přišla část druhá. V ní se domácí prosadili hned třikrát, trefili se Henrik Koivisto, Teemu Nurmi a Harri Tikkanen. V závěrečné periodě pak Lukko přidalo další dvě branky, čímž pečetilo finální brankový účet duelu. Autory branek byly Toni Koivisto a opět Teemu Nurmi. Rauma tak zdolala Hamburg Freezers jednoznačně 5:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou! (17:25:40)

60:00

59:26
    Hamburg se nadále pohybuje v útočném pásmu, kde si ale neví rady s aktivním přístupem domácích borců.

58:43
    Domácí vyhazují až ke Kotschnewovi, čímž našetřili cenné vteřiny.

58:14
    A další trest, na lavici hanby tentokráte putuje hostující borec, a to Martin Sertich (HAM).

58:03
    A další vyloučení, dnes je k vidění přehlídka dvouminutových trestů. Janne Lahti (RAU) obdržel dvě minuty za sekání.

57:49
    Tvrdá rána od modré přistála v rukavici připraveného Zapolského, který nezaváhal. Poté raději ponechal kotouč v rukavici.

57:17
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, oslabení jim nečiní žádné potíže.

56:59
    Hamburg si zahraje přesilovou hru. Držením se provinil domácí kapitán Ilkaa Mikkola (RAU). Jedna z posledních příležitostí pro Hamburg.

56:15
    Hamburg se usadil v blízkosti branky Lukka, kde ale nikterak závažněji nehrozí.

55:44
    Na hracé ploše zůstal ležet Kotschnew, který je zřejmě zraněn. Nakonec je ale vše v pořádku, hostující brankář bude schopen pokračovat ve hře. Následuje komerční přestávka.

54:54
    Utkání se již spíše dohrává, Lukko drží kotouč a nikam se příliš nežene. Hamburgu se nedaří nikterak prosadit.

53:31
    Hamburg je v plném počtu. Hosté mohou být rádi, že dnes Rauma nemá v početních výhodách svůj den.

52:35
    Až nyní Freezers uklidňují hru a vyhazují přes všechny čáry.

52:08
    Lehký švih od modré Kotschnew vytěsňuje, domácí však nadále pokračují v útočném pásmu.

51:31
    Zatím to tak nevypadá, Hamburg straví další dvě minuty na trestné lavici. Sam Klassen (HAM) je potrestán za podražení.

50:30
    Hamburg je v plném počtu, Rauma příliš nezahrozila. Uvidíme, co přinesou následující minuty. Podaří se hostujícímu celku vsítit alespoň čestný zásah?

50:16
    Puk míří přes všechny čáry, Freezers se zatím brání velmi úspěšně. Útok Lukka navíc zastavuje psotavení mimo hru.

Libor Kucza

Branky a nahrávky: 30. Koivisto (Koivisto), 31. Nurmi (Gagnon, Vahalahti), 39. Tikkanen (Lahti, Koivisto), 46. Koivisto, 46. Nurmi

Lukko Rauma: Zapolski (Setänen) – Mikkola, Kousa, Niskala, Tikkanen, Jaatinen, Forsberg, Sevänen – Vahalahti, Gagnon, Nurmi –T. Koivisto, H. Koivisto, Lahti – Ahtola, Koski, Piitulainen – Sipiläinen, Jo. Virtanen, Riska
    Hamburg Freezers: Kotschnew (Caron) – Schmidt, Westcott, B. Festerling, Pettinger, Klassen, Mitchell – Cabana – G. Festerling, Flaake – Pohl, Sertich, Clark – Kraemmer, Dupuis, Oppenheimer – Verelst, Jakobsen, Kloepper

Rozhodčí: Hodek (CZE), Hakkarainen (FIN) – Hägerström (FIN), Österholm (FIN)