Frölunda – Villach 5:2 (kon.) | Eisbären – Djurgården 4:3 (2:0 po s.n.) | Luleå – Nottingham 9:1 (kon.)
Rauma – Hamburg 5:0 (kon.) | Kloten – JYP 2:3 (po pr.) | Pardubice – TPS 2:3 (1:2 po s.n.)
Kölner Haie – Kärpät 3:2 (kon.) | Salzburg – HV71 3:1 (kon.) | Bolzano – Linköping 1:2 (kon.)
Kölner Haie
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Kärpät Oulu
Neděle 07.09.2014, 17:45 • Lanxess Arena • Hokejová Liga mistrů

S konstatováním, že Kärpät Oulu poznává poprvé v letošní Lize mistrů hořkost porážky, se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (20:07:05)
    V Kolíně se radují ze skalpu finského mistra.

Je dobojováno! Domácí předvedli ve třetí třetině skvělý obrat a svým výkonem v posledních 40 minutách si řekli o vítězství, kterého nakonec dosáhli. Kärpätu se vydařil vstup do utkání, ale od druhé třetiny přepustil iniciativu soupeři, což se mu nakonec vymstilo. O obrat se ve 3. třetině postaral dvěma přesilovkovými trefami Chris Minard.

60:00

59:11
    Kärpät opět útočí, Pyörälä měl nabito, ale minul branku.

58:51
    Domácí teď přežili velký zmatek před svým brankářem. Puk je pryč z pásma.

58:25
    Karhunen zůstává na střídačce! Hosté to zkouší s šesti hráči v poli!

58:25
    Kärpät si bere oddechový čas.

58:00
    Skvělý zákrok domácího gólmana, po němž ještě hrozilo, že přijde dorážka, ale hostující hráč se nakonec k puku nedostal.

57:24
    Nyní už se však hosté usadili v útočné třetině a Aus den Birken má o práci postaráno.

56:31
    Kölnu se daří dostávat puk pryč ze svého pásma a nepouštět soupeře do tlaku.

55:00
    Domácím se podařil skvělý obrat zápasu. Zvládnou posledních pět minut třetí třetiny?
    Christopher MINARD - 3:2

53:55
    Kolín právě vstřelil branku!
    Další využitá přesilovka a domácí jdou do vedení! Střelcem je opět CHRISTOPHER MINARD, který dostal perfektní přihrávku do mezikruží, odkud z první trefil přesně růžek Karhunenovy branky. Asistence: Jamie Johnson.

53:43
    Kärpät je opět pod velkým tlakem domácích.

52:49
    Patrick Davis (OUL) si odsedí dvě minuty za držení hole a je tu další přesilovka pro Žraloky.

51:42
    Tribuny Lanxess Areny v tuto chvíli bouří nadšením a domácí fandové vytvářejí opravdu skvělou kulisu tomuto napínavému střetnutí.
    Christopher MINARD - 2:2

50:21
    Charles Stephens přihrál před branku Johnsonovi, který zblízka Karhunena ještě nepřekonal, ale finský brankář vyrazil puk jen k CHRISTOPHERU MINARDOVI, pro něhož už nebylo těžké doklepnout kotouč do odkryté branky. Asistence: Jamie Johnson, Charles Stephens.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 30. Riefers (Stephens, Tripp), 51. Minard (Johnson, Stephens), 54. Minard (Johnson) – 3. Pyörälä (Huml, Deschamps), 11. Donskoi (Junttila, Komulainen)

Kölner Haie: Aus den Birken (Stefaniszin) – Müller (A), Riefers – Tjärnqvist, Krupp – Lüdemann, Ankert – Zerressen – Minard, Johnson, Gogulla – Tripp (C), Stephens, Pfohl – Ohmann, Falk (A), Schmölz – Iggulden
    Kärpät Oulu: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen (C), Masuhr – Glenn, Spang – Vallin, Nutivaara – Alikoski, Eminger – Davis, Deschamps, Pyörälä (A) – Aho, Komulainen, Huml (A) – Donskoi, Kemppainen, Junttila – Suoranta, Keränen, Mäenalanen

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Brill (GER) – Berger (GER), Kowert (GER)