Frölunda – Villach 5:2 (kon.) | Eisbären – Djurgården 4:3 (2:0 po s.n.) | Luleå – Nottingham 9:1 (kon.)
Rauma – Hamburg 5:0 (kon.) | Kloten – JYP 2:3 (po pr.) | Pardubice – TPS 2:3 (1:2 po s.n.)
Kölner Haie – Kärpät 3:2 (kon.) | Salzburg – HV71 3:1 (kon.) | Bolzano – Linköping 1:2 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
HV71
Neděle 07.09.2014, 17:45 • Eisarena Salzburg • Hokejová Liga mistrů

A máme dobojováno! Po dvou velmi vyrovnaných třetinách přišla třetí, od hostů velmi neukázněná, třetina a v té se rozhodlo. Po dvou krásných přesilovkových kombinacích se domácí dostali do dvoubrankového vedení a místo aby se hosté sebrali a poprali se o výsledek, začali zbytečně faulovat a zápas v podstatě dohráli v oslabení. Domácí tak berou všechny 3 body a hosté budou muset začít hrát do příště více ukázněně. (20:15:59)

60:00

59:57
    Ještě si sjel do výborné pozice Kutlák, ale Wesslau si s jeho pokusem se štěstím poradil.

59:12
    Hosté ve čtyřech.

59:02
    Hosté si berou oddechový čas.

59:02
    M.Karlsson (H71) dostává hodně přísné 2 minuty za hákování.

58:34
    Nilson málem sklepl puk za Gracnarova záda. Nakonec ale puk ze vzduchu nezasáhl.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty 3.třetiny.

58:01

57:12
    Hosté jsou ve čtyřech.

56:02
    Riddderwall (H71) posílá svůj tým do tří. Odsedí si 2+10 za naražení na hrazení. Spolu s ním je vyloučen Berglund (H71) na 2 minuty za krosček.

55:52
    Raffl se vytáčel před branku, ale jeho střela nebyla dostatečně prudká.

55:11
    A další vyloučení pro hosty. Eidstedt (H71) dostává menší dvouminuový trest za krosček.

54:49
    Domácí ale drží hosty stále pod tlakem.

54:33

54:03
    Od modré se napřáhl Kutlák, ale Wesslau si s jeho prudkým pokusem poradil.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 5. Raffl (Latusa), 48. Fahey (Hughes), 52. Sterling (Hughes) – 29. M.Karlsson (Melin, Brithen)

EC Red Bull Salzburg: Gracnar (Brückler) – Heinrich, Trattnig, Milam, Fahey, Kutlák, Pallestrang, Mühlstein – Walter, Sterling, Hughes, Raffl, Latusa, Komarek, Meckler, Duncan, Welser, Rauchenwald, Cijan, Brucker, Beach
    HV71: Wesslau (Ersberg) – Berglund, Eidstedt, Petrasek, Karlsson M., Campoli, Johansson, Williamsson – Ridderwall, Christensen, Brithen, Nilson, Karlsson P., Jamtin, Holzapfel, Tedenby, Torngren, Sandberg, Andersson, Melin, Strandberg

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Nikolic (AUT) – Johnstone (AUT), Smeibidlo (SUI)