Řisuty – Pelhřimov 7:5 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 5:2 (kon.) | Klatovy – Klášterec nO 2:3 (kon.)
Bílina – Mor. Budějovice 5:2 (kon.) | Děčín – Tábor 3:4 (0:1 po s.n.) | Jindř. Hradec – Vrchlabí 1:2 (1:2 po s.n.)
Jablonec n/N – Nymburk 4:5 (kon.) | Trutnov – Kobra 2:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 13.09.2014, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Vajgar sahal po třech bodech, nakonec bere jeden. V nájezdech to vyšlo hostům, kteří si do hor vezou dva body. S tím se s vámi loučím a pěkný večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:24:07)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Vrchlabí.
    DANIEL VLACH proměnil rozhodující nájezd a získal pro své barvy bod navíc.

Vlach bekendem dává.

Robert Procházka nenašel skulinku mezi betony 1:1.

Bláha jen do Gábovy lapačky. 1:1

Jan Trummer mířil nad.

Martin Filip puk nepropasíroval do brány. 1:1.

Ota Lazorišák nedal, ruský blafák nevyšel. 1:1

Na druhé straně Bláha udělal to samé 1:1.

Ota Lazorišák bekendem nad vyrážečku 1:0.

Jan Trummer trefuje švihem tyčku. 0:0

Martin Filip bekendem nepřekonal Gábův beton.

Luboš Voříšek Neužila na lapačku nepropálil 0:0.

Hostující Vlach nedal, Gába vyškrábl lapačkou.

Robert Procházka míchal až přemíchal – 0:0

Tomáš Šťastný nedal, Gába jeho pokus vytěsnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy zahájí hosté.

Pětiminutové prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo. Za chvíli budou následovat samostatné nájezdy.

62:34
    Skrumáž před Neužilem, Mazanec s Lazorišákem puk do brány nedotlačili.

61:46
    Icing Vajgaru.

60:54
    Bláha těsně vedle.

60:38
    Josef Mazanec nepropálil Neužila, puk končí v náručí vrchlabského brankáře.

60:01

Vajgar sahal po třech bodech, ale osm vteřin před koncem hosté vyrovnali. O majiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení a nebo až nájezdy?

60:00

59:52
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    V rohu kluziště sražen Voříšek, toho si sudí nevšimli a na druhé straně MARTIN FILIP po pasu Fořta propálil Gábu. Asistence Patrik Fořt.

59:24
    Dvě minuty za podražení pro domácího Popelku. Hosté využili oddechový čas.

59:00
    Hosté bez brankáře.

58:31
    Vajgar právě vstřelil branku!
    STANISLAV JASEČKO napřáhl na modré a s lehkou tečí se puk zastavil až v brance. Bez asistence.

56:40
    Oba týmy v pěti.

56:36
    Jakub Neužil uhájil svou pravou tyčku při pokusu Luboše Voříška.

56:17
    Fořt operoval před Gábou.

55:44
    Dělovka Iva Kotašky od modré končí u Neužila. Vhazuje se v obranné třetině hostů.

54:39
    Hamerský s Kotrlou na trestných lavicích, za vzájemné pošťuchování, oba za hrubost.

54:11
    Šperger nejprve slušně střílel, poté se stal obětí faulu, který zůstal nepotrestán.

52:57
    Trummer nahodil puk na Neužila, který přerušil hru. Vhazuje se v obranné třetině hostů z Vrchlabí.

50:08
    Lazorišák pas nestihl, icing Vajgaru.

49:40

49:15
    Puk u Neužila.

48:45
    Gába teď bravurně lapil tečovanou ránu Ondřeje Hamerského od modré.

48:07
    Šperger v oslabení golfem těsně vedle.

47:39
    Jan Trummer dvě minuty hákování, možná malinko přísný trest.

47:04

46:31
    Voříšek vyhazuje.

46:17
    Vrchlabí tlačí, Vajgar zuby nehty brání, Gába řešil několik zapeklitých situací, Fořt marně přehazoval jeho levý beton.

45:04
    Hosté měli slušný tlak v nabídnuté výhodě, Ivo Kotaška dvě minuty za podražení.

43:49
    Tomáš Bláha si nabruslil mezi kruhy, ale jeho rána končí sražena v ochranné síti.

42:02
    Vajgar kombinoval na modré až moc a je z toho ofsajd.

41:00
    Hosté jsou již kompletní.

40:20
    Voříšek před Neužilem neuspěl a stejně dopadla i rána Roberta Procházky.

40:01

Na gól u Vajgaru čekáme i po 40 minutách. Oba týmy měly hromadu šancí, ale zápasu zatím dominují brankáři. Do třetí třetiny vstoupí Vajgar přesilovkou pět na čtyři v trvání 43 vteřin. Třetí dějství začne cca v 19:32.

40:00

38:53
    Hosté vyhazují.

38:42
    Oba týmy v plném počtu, ale na na dlouho. Petr Hlaváč dvě minuty za držení protihráče.

37:35
    Půlpán po střele zchladil ledovou tříští Davida Gábu a to se nelíbilo Kořínkovi. Další lehká strknanice.

36:46
    Vrchlabí ve čtyřech.

36:40
    Šance je ta tam, Šperger dvě minuty za podražení hned po vhazování.

36:38
    Jan Trummer v tutovce faulován, hákování Jiřího Jakubce. Vajgar má před sebou 7 vteřin pět na tři.

36:12
    Kotrla vybojoval puk, dal na modrou, ale Kotaškovu ránu Neužil viděl a lapil.

35:54
    Kotrlovi bekend nesedl a puk skákal, ale do branky nedoskákal. Neužil byl na svém místě.

35:28
    Vajgar se sám připravil o pásmo.

34:45
    Faul na Kasalého, dvě minuty pro Patrika Fořta za hákování.

34:12
    Procházka udržel puk ve třetině, našel Kaselého, který z úhlu Neužila nezaskočil.

34:02
    Půlpán se dlouze zvedá z ledu, ale snad bude v pořádku.

33:14

32:47
    Vrchlabí tlačí jako hrom, puk po souboji končí mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.

31:55
    Trummer vyhazuje a hatí vrchlabské snažení.

31:18
    Vajgar vyhazuje.

31:13
    Hostující brankář Jakub Neužil si před střídačkou nechává opravit výstroj.

31:13
    Přesilovku si zahrají i hosté. Adam Popelka dvě minuty za krosček.

30:01
    Fořt se tlačil do šance, jeho bekendový pokus končí na boční konstrukci hradecké branky.

29:09
    Pohotová rána Daniela Vlacha a ještě pohotovější lapačka Davida Gáby.

27:51
    Teď měli šanci hosté, navíc jim byl upřena přesilovka po držení hole jednoho z domácích hráčů.

25:36
    Neužil raději přerušil hru před Lazorišákem a dotírajícím Michalem Milotinským.

24:19
    Hlaváčovu ránu Gába levým betonem vyrazil až do ochranné sítě.

24:14
    Icing Vajgaru. Hra se vrací před Davida Gábu.

23:36
    Skočovský pálil z druhé vlny, netrefil branku Vajgaru.

23:15
    Jasečko našel Lazorišáka, který z jízdy mířil na Neužilovu desítku.

22:43
    Další šance domácích z hole Milotinského.

22:28
    Brabec před Neužilem nezakončil, následná pumelice od modré z hole Kořínka také končí na brankáři Vrchlabí.

22:04
    Kotrla se nenechal připravit o puk, nabruslil si od mantinelu na pravý kruh a švihem prověřil Neužilovu pozornost.

20:23
    Fořt nebezpečně tečoval před Gábou.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli, ale rozhodně bylo na co koukat. Oba týmy hrají naplno, Vajgar má možná více šancí, ale skóre se v mistrovské sezóně 2014/2015 zatím nemění. Druhá třetina začne cca v 18:44.

20:00

19:58
    Puk v brankovišti Vrchlabí, Neužil ve spolupráci své pravé tyče a jednoho z obránců puk do brány nepustil.

18:58
    Patrik Lenoch po akci celé pětky pálil od modré do Gábovy lapačky.

17:12
    Malinko zbytečný icing Vajgaru, Jasečko byl krůček před červenou.

16:29
    Lazorišák do náruče Jakuba Neužila. Střety mezi soupeři jsou již o něco ostřejší.

15:20
    Hosté kompletní. Domácí sehráli velmi slušnou přesilovku, ale hosté z Krkonoš srdnatě bránili.

13:54
    Trummer v tutovce nad branku hostů.

13:13
    Martin Klement dvě minuty za zdržování, puk skončil trochu nešťastně po šermované mimo kluziště.

12:41
    Tržil od modré.

11:54
    Puk poskakoval před hradeckým brankovištěm, odrážel se od všeho možného, ale domácí beci vyhazují na zakázané uvolnění.

11:29
    Icing na straně Vajgaru.

11:12
    Voříšek z ostrého úhlu vedle.

10:40
    Vrchlabský icing, vhazuje se před Jakubem Neužilem.

10:07

09:33
    Lazorišák těsně vedle.

09:02
    Kotaška od modré, na druhé straně hosté v brejku dvou na jednoho bez úspěchu.

08:18
    Vrchlabí vyhazuje.

07:56
    Vajgar si zahraje přesilovou hru, Patrik Lenoch dvě minuty za držení Josefa Mazance.

07:23
    Hokej má velice slušné tempo.

06:29
    Šťastný jel sám na Gábu, ale neuspěl, Vajgar měl z protiútoku stejnou šanci, ale Trummer bekendem Neužila nepřehodil.

05:02
    Lazorišák před odkrytou bránou, bohužel pro domácí zády k puku.

04:26
    Hamerského povedená střela.

03:36
    Gába přerušil hru po prudkém nahození jednoho z hostů z rohu kluziště.

17:53
    Brabcovo nahození od modré malinko vylekalo Neužila, po jehož pravici se vhazuje.

18:53
    Rychlá akce hostů, Šťastný zpoza branky neuspěl.

19:08
    Šperger jedovkou našel Neužilovu lapačku.

19:30
    Mazanec z jízdy minul, Jasečko se musí vracet do obranné třetiny Vajgaru.

00:01

V brance domácích David Gába, v té vrchlabské Jakub Neužil.

Týmy již jsou nastoupeny na modrých čarách.

Dnešní utkání budou řídit Pokorný – Mertl J., Matějček.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Gába, Kubeš – Jasečko, Procházka, Kotaška, Zich, Kořínek, Chmel, Tržil, Popelka, Mazanec, Lazorišák, Kasalý, Kotrla, Šperger, Voříšek, Tomšík, Brabec, Dvořák, Milotinský, Trummer, Skokan.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil, Abrahám – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Jakubec, Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Vlach, Půlpán, Marks, Srnský..

Vajgar na první historické vítězství nad Vrchlabím stále čeká, i když v loňské sezóně byl opravdu blízko. Ve Vrchlabí Vajgar těsně před koncem třetí třetiny vedl těsně 2:1. Jenže Stadion vyrovnal a na nájezdy vyhrál. Odveta u Vajgaru měla zcela jasný průběh a hosté z Krkonoš vyhráli přesvědčivě 6:1. Celková bilance Vajgaru s dnešním soupeřem: 0 – 0 – 1 – 1 – 4 a skóre 7:28.

Domácí Vajgar taktéž sehrál šest přípravných utkání a poražen odešel z ledu jen v jednom případě, když v Pelhřimově prohrál 3:6. Zvítězit dokázal v Jihlavě v zápase s M. Budějovicemi, v domácí odvetě s Žihadly a Ledními Medvědy a vítězství přinesl i zápas s budějovickým David Servisem v Pouzar Aréně. Ani Vajgar neuzavřel přípravné utkání zcela ideálně, když na domácím ledě pouze remízoval s David Servisem, konkrétně 5:5.

Hosté z Krkonoš sehráli šest přípravných zápasů. V základní hrací době vyhrál Stadion v Jablonci, konkrétně 2:1 Tři zápasy musely rozhodnout samostatné nájezdy. Dvakrát se radovalo Vrchlabí, konkrétně v odvetě s Jabloncem a na domácím ledě v utkání s Kolínem. Nájezdy nevyšly hokejistům Vrchlabí v Nymburce. Ve dvou případech vyšel vrchlabský Stadion výsledkově naprázdno a to v Kolíně v posledním utkání na domácím ledě v zápase s Nymburkem, který Středočeši zvládli v poměru 4:2.

V prvním kole druholigové základní části na sebe narazí domácí Vajgar s hosty z Vrchlabí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.