Nitra – Košice 5:4 (2:1 po s.n.) | Poprad – Trenčín 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Piešťany 0:0 (odl.)
Žilina – Zvolen 1:4 (kon.) | Skalica – Martin 1:2 (kon.)
HK Skalica
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 19.09.2014, 18:00 • Hant aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dnes je pred nami už 4. kolo Tipsport extraligy, do ktorého zasiahnu i domáci HK 36 Hant Skalica a hosťujúci MHC Mountfield Martin.
    Záhoráci vstúpili do novej sezónysympatickými výkonmi, z ktorých sa im podarilo vyťažiť 4 body. V poslednom zápase proti Trenčínu prehrali až po samostatných nájazdoch.
    Hostia z Turca v doterajšom priebehu sezóny nazbierali taktiež 4 body. V poslednom zápase doma proti Banskej Bystrici prišli o body až 3 minúty pred koncom zápasu.
    Dnes teda môžeme čakať vyrovnaný zápas. Napriek tomu, že miernym favoritom sú hostia, domáci v úvodných zápasoch sezóny dokazujú, že hokej hrať vedia a dokážu držať krok s akýmkoľvek súperom. Teším sa na Vás pri online prenose, ktorý začína o 18 hodine.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Lipovský – Grundling, Nechala – Mikéska, Jankovič – Horváth, Krejčiřík – Popela – Méry, Školiak, Jabrocký – Stloukal, Mráz, Vaškovič – Chylo, Štumpf, Jurík J., – Bezúch, Dvonč, Bene

MHC Mountfield (Martin): Čech – Ďatelinka, Matejka – Kolba, Rusina – Smrek, Dvořák – Brcko, Tupý – Markovič, Galamboš, Varga – Themár, Fujerík, Klíma – Finsterle, Illo, Suja – Jokeľ, Dírer, Pokrivčák.

Hráči už vykorčuľovali na ľad.

V Hant aréne je všetko pripravené na úvodné vhadzovanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:33
    Hostia majú raketový vstup do zápasu! Najskôr sa Varga predral pred Lipovského a len tak tak, že nepretlačil puk za čiaru. Následne obkorčuľoval bránu a opäť nebezpečne zakončoval.

00:52
    Themár z bezprostrednej blízkosti trafil do Lipovského lapačky.

01:37
    Teraz v šanci domáci, ale Bezúchova strela od modrej končí v Čechovi.

02:27
    Lipovský musel opäť zasahovať. V úvode zápasu majú hostia prevahu.

02:36
    Finsterle (2 min. nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

04:02
    Hostia teraz aj v oslabení zaútočili.

04:42
    Hostia sa ubránili.

05:37
    V Hant aréne teraz vypadlo osvetlenie ľadovej plochy. Hra je prerušená.

05:37
    Na Skalickom zimnom štadióne sa stále nedarí opraviť poruchu na elektrickom vedení.

05:37
    Obe mužstvá odišli do šatní.

05:37
    Hráči sú už opäť na ľadovej ploche.

05:38
    V hre sa pokračuje vhadzovaním pred Čechom.

05:56
    Domácim zdá sa prerušenie hry pomohlo. V dobrej pozícii sa ocitol Jabrocký.

06:26
    Domáci stále nasťahovaný v útočnom pásme. Hostia sa oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

07:49
    V obrovskej príležitosti domáci Bene, ktorý dostal prihrávku spoza brány. Trafil len Čecha.

08:25
    Martin dal gól!

Hostia teraz predviedli učebnicovú akciu, keď rozohrávkou na jeden dotyk rozobrali domácich a MARKOVIČ otvára skóre.

09:02
    Domáci sa pokúsili o rýchlu odpoveď, Stloukal sa prekľučkoval až pred Čecha, ale nepodarilo sa mu usmerniť puk do bránky.

11:25
    Domáci teraz v dobrej príležitosti, od modrej napálil puk Mikéska a Školiak ešte tečoval puk.

12:30
    Na domácich je vidieť snaha o vyrovnanie, ale v hre je veľa nepresností.

13:19
    Ďalšia obrovská šanca domácich. Chylo delovkou z ľavého kruhu trafil Čecha, ktorý neudržal puk. K dorážke sa už domáci nedostali.

14:07
    Školiak teraz pekne potiahol puk do pásma. Jeho prihrávka nenašla adresáta.

14:43
    Záhoráci teraz majú viacej z hry!

15:30
    Markovič teraz z takej nenápadnej akcie sa dostal až k zakončeniu z otočky. Lipovský vyráža do rohu.

16:49
    Domáci opäť niekoľko šancí za sebou. Jurík to skúšal obkorčuľovaním bránky.

17:38
    Na opačnej strane Illo v šanci, Lipovský pozorný.

18:32
    Teraz má zápas dobré tempo. Šance sa striedajú na oboch stranách.

19:49
    V závere ešte Čech pre istotu prikryl puk. V hre je opäť viacero nepresností oboch mužstiev.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli zatiaľ jeden gól, ktorý strelil po ukážkovej kombinácii Markovič. Treba povedať, že hostia vedú zaslúžene. Od začiatku sa vrhli na domácich a mali viacej šancí. Domáci sa síce postupne dostali postupom času do tempa a podarilo sa im vypracovať viacero príležitostí, no ani jednu nedokázali zužitkovať na gól.

21:11
    V šanci teraz hostia. Lipovský neudržal puk v lapačke.

22:11
    Čech teraz zaváhal za bránkou a prišiel o puk! Domáci to nepotrestali.

22:42
    Domáci Chylo to skúsil teraz hneď po vhadzovaní, Čech pozorný.

23:20
    Teraz v pásme hostia, ale nedostali sa do zakončenia.

24:09
    Domáci teraz predviedli peknú kombináciu, po Školiakovom priťuknutí dobre strieľal Jabrocký, Čech predviedol perfektnú lapačku.

24:29
    V ďalšej výbornej šanci Stloukal, ktorý sa ocitol sám pred Čechom!

25:19
    Mráz teraz presnou zadovkou našiel Stloukala, Čech sa opäť predviedol.

26:09
    Chylo sa teraz sám predral pomedzi dvojicu brániacich hráčov. Jeho blafák medzi betóny Čech prečítal.

27:25
    Domáci si teraz nerozumeli v rozohrávke a Varga mohol pridať druhý gól hostí. Sám pred Lipovským nemieril presne.

28:00
    Domáci v tejto tretine majú navrch. Ďalšia šanca Méryho končí na Čechovej vyrážačke.

28:37
    Martinčania opäť nevyužili chybu domácej obrany, Themár nedosiahol na prihrávku.

30:12
    Nechala ( 2 min. krosček)

Hostia sa teraz na dlhšie usadili v útočnom pásme a domáci nechala pod tlakom fauloval. Hostia si zahrajú druhú presilovku v zápase.

31:10
    Záhoráci zatial nedovolili hosťom ohroziť Lipovského bránu.

32:20
    Domáci sa už ubránili.

33:15
    Ďatelinka to skúsil strelou od modrej. Lipovský pozorný.

34:28
    Markovič teraz ani na dvakrát neprekonal Lipovského!

35:17
    Domáci teraz dostali MHC pod tlak, nepresnoťou však prišli o pásmo.

35:53
    Chylo a Štumpf teraz boli blízko k vyrovnaniu.

36:42
    Hostia sa teraz pokúšali o prečíslenie, domáca obrana sa stihla vrátiť.

37:44
    Pokus o vysunutie Jabrockého končí postavením mimo hry.

38:08

Hostia teraz po jednoduchej akcii zvyšujú svôj náskok. Smrek nastrelil puk do bránkoviska a VARGA nemal problém skórovať.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine bola vidiet obrovská snaha domácich o vyrovnanie. Mali viacej z hry a vypracovali si i viacej šancí. Čech sa zatiaľ prezentuje výborným výkonom, vďaka ktorému Mountfiel zatiaľ vyhráva. Svoje vedenie i poistili v závere druhej tretiny, keď na rozdiel dvoch gólov zvíšil Varga. Tretia tretina pokračuje o 10 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:43
    Domáci od začiatku opäť v pásme. Nechala v ideálnej príležitosti trafil do obrancu.

41:19
    Školiak teraz mieril vysoko.

42:35
    Štumpf teraz spálil ďalšiu príležitosť. Puk sa obtrel o žŕďku.

43:46
    Ďatelinka ( 2 min. hákovanie)

Domáci si teraz svojou aktivitou získali vylúčenie.

44:24
    Grundling teraz pálil od modrej.

44:47
    Skalica dala gól!

Domáci využívajú presilovú hru. Jankovič vystrelil od modrej a MRÁZ úspešne dvihol puk ponad Čechovu vyrážačku a znižuje.

45:47
    Domáci stále pri chuti. Dvonč teraz poriadne vyzvŕtal obranu a poslal puk do bránkoviska. Len tak tak, že si ho Čech nezrazil do siete.

47:30
    Jabrocký teraz vybojoval za bránkou puk, Méry bol vytlačený z ideálnej streleckej pozície.

48:25
    Grundling opäť nastrelil puk do bránkoviska, domáci sa nedostali k dorážke.

48:57
    Hostia teraz zabránili prečísleniu troch na jedného.

49:29
    Domáci majú teraz obrovské strelecké príležitosti.

49:50
    Dvonč teraz sám pred Čechom, ten mu vypichol puk.

49:59
    Mikéska ( 2 + 2 min. hrubosť)

Illo ( 2 + 2 min. hrubosť)

Na ľade sa teraz strhla bitka medzi domácim Mikéskom a Illom. Obaja dostávajú trest na 2 + 2 min za hrubosť.

50:11
    Varga (2 min. hákovanie)

Na domácom ľade to teraz poriadne iskrí. Hostia cítia, že sa dostávajú pod tlak.

51:05
    Krejčiřík teraz nebezpečne pálil od modrej.