Lipt. Mikuláš – Detva 2:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 6:4 (kon.) | Prievidza – Trnava 3:1 (kon.)
Prešov – Pov. Bystrica 5:0 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 2:4 (kon.) | Senica – SR 18 6:0 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:5 (0:2, 1:3, 1:0)
HK Detva
sk Pátek 19.09.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Ďakujeme za pozornosť a želáme pekný zvyšok piatkového večera a vydarený víkend. (19:02:23)

Z Liptovského Mikuláša hlásime pre dnešok "hotovo", stretnutie štvrtého kola sa končí výsledkom 2:5.

Záverečná tretina priemerného zápasu priniesla len jeden gól, jeho autorom bol v samom závere kapitán Kuric.

Mikulášania v dnešnom zápase tvrdo pykali za vylúčenia, Detva v presilovkách strelila až tri góly.

60:00

59:56
    Kapitán domácich JURAJ KURIC v samom závere znižuje, keď puk z jeho hokejky doslova "doskackal" do bránky.

59:47
    Pačovi puk nesadol podľa predstáv a strela z toho nebola.

59:01
    Domáci Fanklub aktívny aj za nepriaznivého stavu pre Liptovský Mikuláš.

58:22
    Za podrazenie si posedí Říha.

58:11
    Domáci budú hrať presilovku.

57:47
    Domáci v pásme Detvy, zatiaľ bez zakončenia.

56:31
    Detva už hrá s piatimi hráčmi, oslabenie prežila bez gólovej ujmy.

56:16
    Nitriansky od modrej a opäť práca pre betóny detvianskeho brankára.

55:37
    Brankár hostí prikryl puk pred Roháčom, ktorý by určite chcel zakončiť.

55:11
    Strela Poliačeka, Korytár ju vyrazil betónmi.

54:25
    Vylúčenie na strane hostí, Kanaet dostal dve minúty za hákovanie.

54:01
    Bachan teraz pohotovo vyrazil strelu Žilku z pravej strany.

51:04
    Macík sa uvoľnil a zakončil, prácu mali betóny brankára Korytára.

50:40
    Uvidíme, ako domáci tím naloží s presilovkou.

49:55
    Za zovretie puku dostal trest Metcalfe.

49:47
    Pred Pačom, ktorý zakončoval zblízka, pekne zasiahol Bachan v bránke MHK 32.

48:51
    Puk po strele končí v lapačke domáceho gólmana.

48:08
    Prvé vylúčenie v záverečnej časti hry je na domácej strane. Kadlubiak inkasoval dve minúty za hákovanie.

47:38
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.

46:47
    Marcinko z blízka nemieril presne a brankár Detvy nemusel zasahovať.

45:53
    Roháč zachytil puk v strednom pásme, nahral Uhríkovi, no jeho pokus Korytár bez väčších problémov kryl.

44:37
    Na ľade Buda v drese Detvy, faul to ale nebol.

44:15
    Buly v pásme hostí.

41:01
    Macík zblízka míňa bránku.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V bránke Liptovského Mikuláša bude v záverečnej časti hry Bachan.

Hoci v druhej tretine znížil na 1:2 domáci Macík, potom tri góly strelili hostia. Dva z nich padli počas početnej výhody,

Zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth – Ivan Droppa budú mať v záverečnej tretine čo robiť, aby niečo urobili s nepriaznivým stavom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:31
    Na strane hostí inkasuje Mahdalík trest za držanie.

39:24
    Hioliga udržal pásmo pre domáci mančaft.

38:59
    Parkouse vystrelil z väčšej vzdialenosti, Hollý puk radšej podržal v lapačke.

37:13
    Rýchlu akciu pred brankárom hostí ukončuje VIKTOR FEKIAČ, ktorý puk umiestňuje do bránky.

35:28
    JAKUB ŽILKA využíva už tretiu presilovku hostí, Pred brankárom Hollým puk umiestňuje do ľavého horného rohu jeho bránky.

34:58
    Detva na ľade v plnom počte, domáci sa budú musieť brániť.

34:07
    Kuric sa dostal až pred brankára, no jeho bekhend ho rovno triafa.

33:50
    Sily na ľade sa vyrovnajú. V drese domáceho celku dostal trest Kadlubiak, taktiež za podrazenie.

32:53
    Presilovku si zahrajú domáci. Kanaet dostal trest za podrazenie.

31:55
    Ukážková strela, ktorej autorom je NICOLAS METCALFE končí počas presilovky v sieti. Detva opäť vedie o dva góly.

30:18
    Skúsený útočník domácich Trochta inkasuje menší trest za nedovolené bránenie.

29:11
    Macík potiahol puk po pravej strane, rýchlo ho posunul Bartíkovi, ten kapitánovi Kuricovi, no zakončením táto akcia nekončí.

28:19
    Domáci sú už v plnom počte.

27:29
    Liptovský Mikuláš vyhadzuje puk cez všetky čiary.

26:33
    "Chlapci bojovať!," odkazuje domácim hráčom Fanklub.

26:17
    Bartík mieri na trestnú lavicu, trest inkasuje za hákovanie.

25:26
    Fekiač pohotovo vystrelil z prvej, no strela išla vedľa bránky.

24:17
    Poliaček pohotovo zakončil, no puk sa cez hradbu tiel k brankárovi nedostal.

23:46
    Domáci strelec RADO MACÍK znižuje na 1:2. Po individuálnom v prieniku v pásme súpera už vedel čo s pukom a umiestnil ho za chrbát brankára Detvy Korytára.

22:05
    Uhrík zblízka mieri tesne vedľa!

21:51
    Mezovského strela (alebo strieľaná prihrávka), bola nepresná.

20:37
    Domáci pokračujú v presilovke, keď bol v závere úvodnej tretiny vylúčený Róth.

20:02
    Na buly opäť úspešnejší domáci kapitán Kuric.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina sa začala vlažne, vzruch priniesla až 6. minúta, v ktorej sa hostia zásluhou Rotha dostali do vedenia.

Druhý gól pridali počas presilovky, keď bol vylúčený Uhrík v domácom drese. Strelecky sa presadil Mahdalík.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Dvojminútový trest na strane Detvy inkasuje Roth.

19:48
    Faul na domáceho útočníka Macíka v strede hracej plochy.

18:35
    Hostia vyhadzujú puk len za cenu zakázaného uvoľnenia.

18:00

17:49
    Bartík na Klimčíka, ten zblízka do brankára,

17:01
    Domáci v pásme hostí, zatiaľ bez zakončenia.

15:57
    Fekiač na strane hostí inkasuje trest za bránenie.

15:30
    Hostia využívajú presilovku! Priihrávku dostal KAMIL MAHDALÍK a využil ju najlepšie ako mohol – zblízka trafil odkrytú časť bránky.

14:22
    Domáci sa bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

13:52
    Uhrík v domácom drese si posedí dve minúty za podrazenie.

13:38
    Obranca Kadlubiak sa dostal až pred Korytára, jeho zakončenie ale nebolo gólové.

13:01
    Domáci sa pokúsia rozohrať z vlastnej tretiny.

10:27
    Hostia pred domácou bránkou, no Liptáci sa ubránili a hneď podnikli protiútok.

09:45
    Kuric získal pásmo, no prihrávku zachytil detviansky obranca.

08:11
    Veľký fanúšik mikulášskeho hokeja "Jojo" Machaj sleduje náš prenos v Anglicku, srdečne pozdravujeme.

07:07
    Kuric to skúšal bekhendom z pravej strany, no míňa bránku.

05:55
    JAKUB ŽILKA otvára skóre dnešného zápasu, keď v sieti končí jeho strela z ľavého kruhu.

05:37
    Říha zblízka netrafil odkrytú časť bránky.

04:39
    Zblízka to skúšal Bartík, no neuspel.

04:12
    Kadlubiak čisto zastavil Říhu, ktorý chcel ísť pred Hollého.

03:59
    Trochta to skúšal strelou z pravej strany, no puk má v moci gólman Detvy Korytár.

03:22
    Dorážku Budu Hollý vyráža bez problémov.

02:39
    Kuric na Bartíka, no ten sa dostal len kúsok za modrú čiaru.

01:27
    Roháč sa dostal do pásma hostí, no tí puk zachytili.

00:50
    Domáci Fanklub je aktívny od úvodného buly, ženie svoje farby vpred.

00:02
    Úvodné buly v prospech kapitána domáceho celku Kurica.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nitriansky, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Mezovský, Duriš, Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Roháč, Piatka, Uhrík, Klimčík, Divok, Marcinko.

HC 07 Orin Detva: Korytár – Hataš, Pač, Metcalfe, Mačkovič, Németh, Gachulinec, Nociar, Kucej – Srnka, Říha, Žilka, Kanaet, Graham, Parkhouse, Mahdalík, Zuzin, Róth, V. Fekiač, P. Fekiač, Buda.

Rozhodca: Snášel – Ľ. Šoltés, R. Šoltés..

Príjemné piatkové popoludnie z Enel arény v Liptovskom Mikuláši.

Enel aréna v Liptovskom Mikuláši bude dejiskom duelu štvrtého kola našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Domáci celok MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta HC 07 Detva.

Pôjde o duel dvoch tabuľkových susedov – šiesteho a piateho tímu súťaže. Liptovský Mikuláš hral v strede tohto týždňa na ľade Bardejova, no z východu republiky sa vrátil naprázdno.

Hoci po Klimčíkovom góle z 11. minúty Liptáci viedli, domáci bleskovo vyrovnali. Bardejovu vyšla druhá tretina, po dvoch góloch viedol, no Kadlubiak a Poliaček svojimi gólmi vyrovnali na 3:3 v tretej časti hry. Domáci ale ešte dvoma zásahmi rozhodli o výhre 5:3.

Detva v uplynulom kole na domácom ľade privítala Prešov. Po výsledku 3:2 sa mohla tešiť z plného bodového zisku. Detvancov do vedenia poslal v prvej tretine Graham. Druhý gól zaznamenal Srnka, no Prešovu sa podarilo vyrovnať.

Domáci hráči o výhre rozhodli 27 sekúnd pred tretím klaksónom. V Liptovskom Mikuláši môžeme byť svedkami zaujímavého duelu.

Michal Paška

Branky a nahrávky: 24. Macík (Nitriansky), 60. Kuric (Mezovský, Macík) – 6. Žilka (Hataš, Srnka), 16. Mahdalík (Zuzin, Róth), 32. Metcalfe (Mačkovič, Páč), 36. Žilka (Říha), 38. Fekiač (Buda, Gachulinec)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (41. Bachan) – Nitriansky, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Mezovský, Duriš, Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Roháč, Piatka, Uhrík, Klimčík, Divok, Marcinko.
    HK Detva: Korytár – Hataš, Pač, Metcalfe, Mačkovič, Németh, Gachulinec, Nociar, Kucej – Srnka, Říha, Žilka, Kanaet, Graham, Parkhouse, Mahdalík, Zuzin, Róth, V. Fekiač, P. Fekiač, Buda.

Rozhodčí: Snášel – Ľ. Šoltés, R. Šoltés.