Buffalo – Columbus 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:4 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (2:3 po s.n.)
Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Detroit – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Nashville – Ottawa 3:2 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 2:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Minnesota – Colorado 5:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:5 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:6 (kon.)
Buffalo Sabres
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Pátek 10.10.2014, 01:10 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets v prvním utkání nové sezony bere dva body, když vítězí na ledě Buffala, se s Vámi loučí a ze soboty na neděli se opět při textovém onlajnu z nejprestižnější hokejové soutěže světa bude těšit Tomáš Lysý. (03:54:04)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Meszároš (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:25.
    Marko Daňo (CBJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 14:33.

V oslabení: 0-0.
    Brian Gionta: Columbus má dobrý tým. Je zřejmé, že když jim dáte tolik šancí, tak na tom soupeř vydělá

První zápas nové sezony nepřinesl Buffalu na jeho domovské aréně příliš radosti. Domácí byli po celý zápas o malý kousek pozadu a dalo by se říct, že tahali za kratší konec, což je vidět i na téměř dvojnásobně vyšším počtu střel Columbusu. Hosté nejprve v první třetině po ráně Hartnella trefili horní tyčku, ale ve druhé části je už poslal do vedení v čtyřiatřicáté minutě přesnou ranou do vinglu Jack Skille, aby o jednaosmdesát vteřin vyrovnal Zemgus Girgensons po hezké individuální akci. O osudu zápasu rozhodla třetí perioda. Cam Atkinson nejprve po pěkné kombinaci zavěsil nad lapačku Enrotha a dvě a půl minuty před koncem stvrdil zisk tří bodů pro Modrokabátníky šťastnou trefou Arťom Anisimov.
    Ani sedmatřicet zásahů Jhonase Enrotha nedovedlo Sabres k výhře

60:00

58:58
    Columbus kontroluje hru a bezpečně hlídá obrannou modrou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
    ARŤOM ANISIMOV - 1:3

57:34
    Columbus právě vstřelil branku!
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto, i když Blue Jackets loni ztratili i jasnější vedení, a to krátce před koncem. Scott Hartnell si připisuje první bod v novém působišti, když mezi kruhy našel přesným pasem ARŤOMA ANISIMOVA, jehož zblokovaná střela zaplula za záda překvapeného Enrotha. Asistence: Scott Hartnell, Alexander Wennberg.

56:58
    Znovu zahrozili také hosté. Tjutinovu střelu zneškodnil Enroth.

56:23
    Domácí fanoušci se možná trošku zlobí, že nyní hráči Buffala nebudou hrát přesilovku. Girgensons si při průniku do útočného pásma vyměnil puk se Stewartem a během své střely byl možná lehce podražen. Hraje se ale dále.

56:03
    Hra se v posledních okamžicích hodně kouskuje, nyní opět vidíme zakázané uvolnění Columbusu.

55:38
    Johansen vyhrál buly, poslal puk na Foligna který si objel pravý kruh a poté vystřelil. Jeho pokus z úhlu však Enroth bezpečně lapí.

55:36
    A zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce Hodgsona je i na druhé straně.

55:19
    Hra se znovu stěhuje před Enrotha, a to po zakázaném uvolnění Columbusu.

55:07
    Buffalo opět v tlaku, Bobrovskij raději u své pravé tyče kryje puk.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 35. Girgensons (Foligno) – 34. Skille (Boll, Chaput), 53. Atkinson (Johansen, Foligno), 58. Anisimov (Hartnell, Wennberg)

Buffalo Sabres: Enroth (Neuwirth) – Gorges, Myers, Benoit, Meszároš, Weber, Ristolainen – Moulson, Ennis, Stafford – Foligno, Girgensons, Stewart – Hodgson, Reinhart, Gionta – Deslauriers, McCormick, Mitchell. Trenér: Ted Nolan.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Erixon, Wisniewski, Tjutin, Prout – Hartnell, Anisimov, Daňo – Foligno, Johansen, Atkinson – Calvert, Letestu, Wennberg – Skille, Chaput, Boll. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 6 Francis Charron, 32 Tom Kowal – 91 Don Henderson, 54 Greg Devorski

Diváci: 18215