Sparta – Hr. Králové 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 3:2 (1:0 po s.n.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
AZ Havířov
Úterý 14.10.2014, 18:00 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Pro dnešní večer se s vámi loučíme.

Krásný večer a pohodovou noc. (21:25:09)

Porubští mladíci dovedli utkání do vítězného konce a získali cenné dva body.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba až nyní upravuje středový pás ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Tlak hostí a z toho pramenící střela Kosiny končí v gólmanově náručí.

63:34
    Škoda hokejkou vyráží nahození Spálovského.

62:28
    Nardelli převzal vybojovaný puk od Horvátha a střelou zápěstím zkusil havířovského gólmana překvapit.

61:30
    Havířov útočí. Hráči jsou ale blokovaní a nedostávají se ke střelbě.

60:55
    Šustala zaváží puk do třetiny a od zadního mantinelu posílá nahrávku před branku, kde z první střílí Csabala. Gerža včas sklapl betony.

60:30
    Škoda vyhrál souboj s Peterkou. Domácí bojují za brankou o kotouč.

60:15
    Moravčík po střetu za domácí brankou odjíždí na střídačku otřesen.

60:01

Po třech třetinách neznáme vítěze a utkání jde do prodloužení.

60:00

58:33
    Havířov zatlačil domácí do třetiny, ale čas utíká opravdu rychle.

57:53
    Poruba využívá pět vteřin před návratem čtvrtého havířovského hráče na led přesilovku. LUKÁŠ HORVÁTH střílel skoro od modré čáry a propálil vše co stálo puku v cestě.. Asistence: Radim Šustala a David Nardelli.

57:11
    Havířov bude ve třech. Za vyhození kotouče mimo hrací plochu vyloučen Langer.

56:30
    Horváth podporovaný na brankovišti Širokým donutili Geržu přerušit hru.

Současně si domácí vybírají oddechový čas.

55:58
    Za držení vyloučen Kiss.

54:50
    Horváth vyhrál buly v obranném pásmu zavezl kotouč do útočné třetiny, kde přihrával najíždějícímu Nardellimu, ale Gerža se včas přesunul.

54:27
    Hosté jsou při chuti a najíždí opět do třetiny.

53:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    Zachytil puk ještě ve třetině a souboj s brankářem vyhrál střelou pod horní tyč. Autorem branky je ONDŘEJ KOSINA.

53:00
    Cihlář donutil Škodu k přerušení hry. Svůj pokus si dojel a hodlal dorážet.

52:20
    Csabala získává puk ve středním pásmu. Z druhé vlny najíždí Žídek, ale kotouč těsně míjí levou tyč.

51:35
    Gerža uklidňuje hru a schovává puk pod lapačkou.

50:00
    Čas nějak rychle utíká. Oba týmy to vědí a chtějí získat jednobrankový náskok. Stačí jedna malá chyba soupeře a využít ji.

49:36
    V útoku Havířov. Ale ani ten neposílá na bránu žádnou vážnou pumelici. Hraje se jen po mantinelu.

48:56

48:20
    Obránce Boháč zaváží puk do třetiny a spoluhráči se staví do pozic. Nepřichází žádná přesná střela.

48:00
    Havířov se osvobozuje.

46:52
    Wróbel vyloučen za sekání. Velká příležitost pro domácí dostat se v přesilovce do vedení.

46:13
    Nardelli zavezl puk do útočné třetiny, ale byl vytlačován obráncem Trombíkem až za branku, kde souboj porubský útočník prohrává.

45:02
    Havířovský gólman Gerža sklidil za fantastický zákrok potlesk celého publika. Zkrátka přišel Csabala.

44:40
    Porubský gólman přerušuje hru po střele Moravčíka.

44:10
    Protiútok domácích. Csabala zadovkou poslal puk před branku, kde si sjížděl Malát, ale byl blokován a ani Šustala nestihl poslat touš do odkryté části havířovské brány.

42:03
    Stejně blízko byl na druhé straně Kosina. Škoda kotouč vytěsnil do rohu.

41:20
    Porubský kapitán byl blízko k vedoucímu gólu. Gerža dokázal poskakující kotouč zkrotit.

40:01

I druhá třetina byla hektická. Hrálo se nahoru dolů, opět z mnoha vyloučeními. Oba týmy byly několikrát blízko k vstřelení branky, nakonec se to povedlo Havířovu v závěru prostřední části.

Do třetího dějství se bude vstupovat za nerozhodného stavu a bude záležet na tom, který tým bude trpělivější a bojovnější.

Začínáme cca v 19:32

40:00

39:40
    Vzít si vedení zpět mohla Poruba při útoku Maláta s Csabalou. Gerža se včas přesunul.

38:48
    Porubská pětice přestala bruslit a jen se dívala co hosté v jejich pásmu provedou. SVATOPLUK LANGER švihem poslal puk na bránu a Škodovi prošel mezi betony. Asistence: Filip Kiss a Adam Spálovský.

38:16
    Gerža přerušuje hru po střele Csabaly.

37:25

36:30
    Irgl s Nardellim a Horváthem hledají dobrou střeleckou pozici. Na modré čeká na přihrávku Olšr a dostává ji. Gólmanovi cloní Horváth, ale střelu instinktivně vytěsnil do rohu.

35:26

35:25
    Havířovský Němec zahákoval v útočné třetině a oslabuje svůj tým.

35:08
    Šustalovi se nepodařilo vyhrát buly, ale porubská čtveřice drží soupeře v jeho pásmu.

35:01
    Havířov zahrál icing.

34:28
    Škoda ustál dorážky Hendrycha i Wróbela. Csabala vyváží puk až do útočné třetiny.

33:26
    V útočné třetině podrážel Žídek a domácí budou hrát oslabení.

33:00
    Poruba pod tlakem. Snaží se udržet havířovské hráče u mantinelu a po získání puku rozehrát tak, aby nebylo zakázané uvolnění.

31:50
    Hra se zrychlila a není nouze o náhodné odrazy puků.

30:10
    Na druhé straně se sám prokličkoval až před havířovskou bránu Žídek. Gólman s menšími problémy kotouč chytá.

29:39
    Havířov buly vyhrál a pádí do útoku. Po křídle ujíždí Peterka a posílá puk na střed hřiště na Kosinu, kterému chyběl krok k zachycení a skórování do odkryté brány.

29:29
    Ofsajd Poruby.

28:48
    Boháč zblokoval puk před Langrem a snaží se rozehrát.

28:17
    Na druhé straně v šanci Nardelli. V rychlé jízdě stačil zpracovat nahrávku Irgla, ale gólman Gerža včas sklapl betony.

27:22
    Domácí jsou pod tlakem. U levé Škodovy tyče doráží Hendrych a je odstrčen Prepslem. Rozhodčí už přerušuje hru.

26:25
    Wróbel se obloučkem zbavil obránce Prokeše a zápěstím vystřelil. Škoda puk drží v lapačce.

26:12
    Další ofsajd hostů.

25:50
    Havířov se vystavil ofsajdu.

25:27
    Holub přichází v útočném pásmu o kotouč díky Dudkovi.

24:30
    Nyní se hraje nahoru dolů.

23:57

23:07
    Poruba ve čtyřech.

22:50
    Skluz a pak lapačka v pádu zastavuje kotouč z hole Kurovského. Poruba se osvobozuje.

22:20
    Havířovský Cihlář zkouší štěstí. Škoda na svém místě bezchybný.

21:57
    Opět za zdržování hry vyloučen porubský hráč. Na trestnou lavici odchází Nardelli a Havířov má 1:10 přesilovku pěti proti třem.

21:15

21:07
    Poruba bude deset vteřin ve třech. Za zdržování hry vyloučen Olšr.

20:40
    Další havířovský pokus, tentokrát z hole Wróbla.

20:04
    Olšr zastavil pronikajícího Moravčíka, když mu puk vypíchl z hole.

20:01

Poruba si dvakrát zahrála přesilovku pěti proti třem, ale nedokázala ani jednu využít. Přesto po prvních dvaceti minutách vyhrává gólem Stacha, který využil zaváhání havířovského hráče.

Na konci třetiny dostali přesilovku i hosté, ale mají ji přerušenou přestávkou.

Druhá třetina začne cca v 18:47.

20:00

19:40
    Hosté se rozestavili, ale ke střele se nedostávají.

19:15
    První vyloučení na porubské straně. Za hákování si jde sednout Žídek.

19:07
    Havířov se dostal před Škodu, ale Kosina střílí jen do gólmana.

18:56
    Peterka zastaven ještě na obranné modré Holubem, který otáčí hru.

17:50
    Další dobrá příležitost pro domácí. Gerža betonem puk zastavuje po střele Horvátha.

17:09
    Hosté špatně rozehráli a toho využil JAKUB STACH a otevřel v konci první třetiny skóre.

16:37
    Havířovský Peterka se pokouší o únik. Je natlačen Olšrem na mantinel.

16:08
    RT TORAX se nadále drží v útočné třetině. Havířov se vymaňuje ze sevření jen díky icingu.

15:06

15:01
    Hosté jsou ve čtyřech.

14:50
    Pořád chybí pořádná střela, která by prošla až do sítě. Havířov se osvobozuje.

13:49
    Irgl s Nardellim kombinují za podpory kapitána Horvátha, ale nemohou dobře chytajícího gólmana Geržu prostřelit.

13:06
    Hned po buly vyhazuje puk nešťastně mimo plochu Spálovský. Havířov po druhé ve třech.

13:01
    Další přesilovka pro Porubu. Na trestnou lavici odchází Hendrych.

12:01
    Na druhé straně bylo horko Škodovi, když se několikrát pokusili dostat kotouč do brány Hendrych a Peterka.

11:44
    Gerža jen tak tak zachytil puk do lapačky po střele Holuba.

11:33
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

10:25
    Domácí obránci Prepsl se Skokanem si nerozuměli a využít toho mohl Wróbel. Škoda puk ztečoval do ochranné sítě.

09:30
    Havířovský Kurovský zkusil štěstí, ale kotouč končí na zadním mantinelu.

09:08

09:05
    Olšr pálí od modré těsně mimo tři tyče.

08:43
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

08:38
    Šustalova dělovka končí v gólmanově výstroji.

08:18
    Havířov ve čtyřech.

07:46
    Poruba má ještě půl minuty přesilovky pěti proti třem a sama se vytěsňuje z pásma.

07:08
    Havířov jde do tří. Za faul loktem vyloučen Spálovský.

06:50
    Irglovu přihrávku přes pásmo zastavuje Wróbel.

06:18
    Stružík za nedovolené bránění poslán na dvě minuty. Poruba získává druhou přesilovku.

05:48
    Hraje se v útočné třetině Havířova. Ale domácí borci drží soupeře u mantinelu a nedovolují žádnou střelbu na Škodu.

04:50
    Po nevydařeném havířovském útoku hru domácí otáčí. Holub se prokličkoval až do útočné třetiny, ale tam v souboji u mantinelu o kotouč přichází.

04:14
    Šustala vjel do pásma dřív než Malát s pukem. Ofsajd pro Porubu.

03:56

03:12
    Opět Horváth, tentokrát z první po nahrávce Nardelliho. Gerža vyráží.

02:50
    Horváth střílí od kruhů a trefuje vzdálenější tyč.

02:19
    Irgl střílí z pravé strany. Gerža chytá.

01:56
    Cihlář vyloučen za nedovolené bránění.

01:27
    Peterka poslal do šance Langera. Jeho střela zblokovaná Prepslem.

00:13
    Škoda jako první čelí střelbě. Zahrozil Moravčík.

00:01

Zde přinášíme úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl, Skokan, Pažický – Nardelli, Horváth, Irgl – Csabala, Malát, Šustala – Holub, Stach, Žídek – Veselý, Konvička

AZ Havířov: Gerža (Sonnek) – Trombík, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

Rozhodčí: Jeřábek J. – Ganger, Moravec.

Opět vás zdravím a přeji dobrý úterní večer!

Právě skončilo rozbruslení a po úpravě ledové plochy v mrazivé druhé hale porubského stadionu bude vhozeno buly mezi první centry týmů Poruby a Havířova.

V kabinách budou trenéry uděleny ještě poslední pokyny a od 18 hodiny rozehrána dohrávka 7. kola RAKO extraligy staršího dorostu.

Dobrý večer,

v netradiční den i hodinu bude dohráno utkání mezi HC RT TORAX Poruba a týmem, který obývá pátou příčku HC AZ Havířov 2010.

V úterý 14. října v 18 hodin se domácí pokusí, po čtyřech prohrách v řadě, získat body.

Ale nebudou to mít lehké. Nejlepší porubský střelec Dominik Csabala s třemi góly se nemůže měřit s havířovským snajprem Danielem Kurovským a jeho 13 brankám.

Ve statistikách asistencí jsou na tom nejlépe se čtyřmi nahrávkami Radim Šustala (POR) a v havířovském týmu Kamil Wróbel se sedmi asistencemi.

Srdečně Vás zveme na sledování textového přenosu a samozřejmě budeme rádi, když navštívíte utkání osobně.

Zítra 14. října v 17:30 napočtenou.

Utkání 7. kola RAKO extraligy staršího dorostu mezi Porubou a Havířovem bylo odloženo z důvodu nemoci domácího týmu. Duel se odehraje v náhradním termínu, konkrétně v úterý 14. října od 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 18. Stach, 58. Horváth (Šustala, Nardelli), 65. Irgl – 39. Langer (Kiss, Spálovský), 54. Kosina