Sparta – Hr. Králové 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 3:2 (1:0 po s.n.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
AZ Havířov
Úterý 14.10.2014, 18:00 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Utkání 7. kola RAKO extraligy staršího dorostu mezi Porubou a Havířovem bylo odloženo z důvodu nemoci domácího týmu. Duel se odehraje v náhradním termínu, konkrétně v úterý 14. října od 18 hodin.

Dobrý večer,

v netradiční den i hodinu bude dohráno utkání mezi HC RT TORAX Poruba a týmem, který obývá pátou příčku HC AZ Havířov 2010.

V úterý 14. října v 18 hodin se domácí pokusí, po čtyřech prohrách v řadě, získat body.

Ale nebudou to mít lehké. Nejlepší porubský střelec Dominik Csabala s třemi góly se nemůže měřit s havířovským snajprem Danielem Kurovským a jeho 13 brankám.

Ve statistikách asistencí jsou na tom nejlépe se čtyřmi nahrávkami Radim Šustala (POR) a v havířovském týmu Kamil Wróbel se sedmi asistencemi.

Srdečně Vás zveme na sledování textového přenosu a samozřejmě budeme rádi, když navštívíte utkání osobně.

Zítra 14. října v 17:30 napočtenou.

Opět vás zdravím a přeji dobrý úterní večer!

Právě skončilo rozbruslení a po úpravě ledové plochy v mrazivé druhé hale porubského stadionu bude vhozeno buly mezi první centry týmů Poruby a Havířova.

V kabinách budou trenéry uděleny ještě poslední pokyny a od 18 hodiny rozehrána dohrávka 7. kola RAKO extraligy staršího dorostu.

Zde přinášíme úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl, Skokan, Pažický – Nardelli, Horváth, Irgl – Csabala, Malát, Šustala – Holub, Stach, Žídek – Veselý, Konvička

AZ Havířov: Gerža (Sonnek) – Trombík, Frojda, Dudek, Hudeček, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář

Rozhodčí: Jeřábek J. – Ganger, Moravec.

00:01

00:13
    Škoda jako první čelí střelbě. Zahrozil Moravčík.

01:27
    Peterka poslal do šance Langera. Jeho střela zblokovaná Prepslem.

01:56
    Cihlář vyloučen za nedovolené bránění.

02:19
    Irgl střílí z pravé strany. Gerža chytá.

02:50
    Horváth střílí od kruhů a trefuje vzdálenější tyč.

03:12
    Opět Horváth, tentokrát z první po nahrávce Nardelliho. Gerža vyráží.

03:56

04:14
    Šustala vjel do pásma dřív než Malát s pukem. Ofsajd pro Porubu.

04:50
    Po nevydařeném havířovském útoku hru domácí otáčí. Holub se prokličkoval až do útočné třetiny, ale tam v souboji u mantinelu o kotouč přichází.

05:48
    Hraje se v útočné třetině Havířova. Ale domácí borci drží soupeře u mantinelu a nedovolují žádnou střelbu na Škodu.

06:18
    Stružík za nedovolené bránění poslán na dvě minuty. Poruba získává druhou přesilovku.

06:50
    Irglovu přihrávku přes pásmo zastavuje Wróbel.

07:08
    Havířov jde do tří. Za faul loktem vyloučen Spálovský.

07:46
    Poruba má ještě půl minuty přesilovky pěti proti třem a sama se vytěsňuje z pásma.

08:18
    Havířov ve čtyřech.

08:38
    Šustalova dělovka končí v gólmanově výstroji.

08:43
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

09:05
    Olšr pálí od modré těsně mimo tři tyče.

09:08

09:30
    Havířovský Kurovský zkusil štěstí, ale kotouč končí na zadním mantinelu.

10:25
    Domácí obránci Prepsl se Skokanem si nerozuměli a využít toho mohl Wróbel. Škoda puk ztečoval do ochranné sítě.

11:33
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:44
    Gerža jen tak tak zachytil puk do lapačky po střele Holuba.

12:01
    Na druhé straně bylo horko Škodovi, když se několikrát pokusili dostat kotouč do brány Hendrych a Peterka.

13:01
    Další přesilovka pro Porubu. Na trestnou lavici odchází Hendrych.

13:06
    Hned po buly vyhazuje puk nešťastně mimo plochu Spálovský. Havířov po druhé ve třech.

13:49
    Irgl s Nardellim kombinují za podpory kapitána Horvátha, ale nemohou dobře chytajícího gólmana Geržu prostřelit.

14:50
    Pořád chybí pořádná střela, která by prošla až do sítě. Havířov se osvobozuje.

15:01
    Hosté jsou ve čtyřech.

15:06

16:08
    RT TORAX se nadále drží v útočné třetině. Havířov se vymaňuje ze sevření jen díky icingu.

16:37
    Havířovský Peterka se pokouší o únik. Je natlačen Olšrem na mantinel.

17:09
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté špatně rozehráli a toho využil JAKUB STACH a otevřel v konci první třetiny skóre.

17:50
    Další dobrá příležitost pro domácí. Gerža betonem puk zastavuje po střele Horvátha.

18:56
    Peterka zastaven ještě na obranné modré Holubem, který otáčí hru.

19:07
    Havířov se dostal před Škodu, ale Kosina střílí jen do gólmana.

19:15
    První vyloučení na porubské straně. Za hákování si jde sednout Žídek.

19:40
    Hosté se rozestavili, ale ke střele se nedostávají.

20:00

Poruba si dvakrát zahrála přesilovku pěti proti třem, ale nedokázala ani jednu využít. Přesto po prvních dvaceti minutách vyhrává gólem Stacha, který využil zaváhání havířovského hráče.

Na konci třetiny dostali přesilovku i hosté, ale mají ji přerušenou přestávkou.

Druhá třetina začne cca v 18:47.

20:01

20:04
    Olšr zastavil pronikajícího Moravčíka, když mu puk vypíchl z hole.

20:40
    Další havířovský pokus, tentokrát z hole Wróbla.

21:07
    Poruba bude deset vteřin ve třech. Za zdržování hry vyloučen Olšr.

21:15
    Poruba ve čtyřech.

21:57
    Opět za zdržování hry vyloučen porubský hráč. Na trestnou lavici odchází Nardelli a Havířov má 1:10 přesilovku pěti proti třem.

22:20
    Havířovský Cihlář zkouší štěstí. Škoda na svém místě bezchybný.

22:50
    Skluz a pak lapačka v pádu zastavuje kotouč z hole Kurovského. Poruba se osvobozuje.

23:07

23:57

24:30
    Nyní se hraje nahoru dolů.

25:27
    Holub přichází v útočném pásmu o kotouč díky Dudkovi.

25:50
    Havířov se vystavil ofsajdu.

26:12
    Další ofsajd hostů.

26:25
    Wróbel se obloučkem zbavil obránce Prokeše a zápěstím vystřelil. Škoda puk drží v lapačce.

27:22
    Domácí jsou pod tlakem. U levé Škodovy tyče doráží Hendrych a je odstrčen Prepslem. Rozhodčí už přerušuje hru.

28:17
    Na druhé straně v šanci Nardelli. V rychlé jízdě stačil zpracovat nahrávku Irgla, ale gólman Gerža včas sklapl betony.

28:48
    Boháč zblokoval puk před Langrem a snaží se rozehrát.

29:29
    Ofsajd Poruby.

29:39
    Havířov buly vyhrál a pádí do útoku. Po křídle ujíždí Peterka a posílá puk na střed hřiště na Kosinu, kterému chyběl krok k zachycení a skórování do odkryté brány.

30:10
    Na druhé straně se sám prokličkoval až před havířovskou bránu Žídek. Gólman s menšími problémy kotouč chytá.

31:50
    Hra se zrychlila a není nouze o náhodné odrazy puků.

33:00
    Poruba pod tlakem. Snaží se udržet havířovské hráče u mantinelu a po získání puku rozehrát tak, aby nebylo zakázané uvolnění.

33:26
    V útočné třetině podrážel Žídek a domácí budou hrát oslabení.

34:28
    Škoda ustál dorážky Hendrycha i Wróbela. Csabala vyváží puk až do útočné třetiny.

35:01
    Havířov zahrál icing.

35:08
    Šustalovi se nepodařilo vyhrát buly, ale porubská čtveřice drží soupeře v jeho pásmu.

35:25
    Havířovský Němec zahákoval v útočné třetině a oslabuje svůj tým.

35:26

36:30
    Irgl s Nardellim a Horváthem hledají dobrou střeleckou pozici. Na modré čeká na přihrávku Olšr a dostává ji. Gólmanovi cloní Horváth, ale střelu instinktivně vytěsnil do rohu.

37:25

38:16
    Gerža přerušuje hru po střele Csabaly.

38:48
    Havířov právě vstřelil branku!
    Porubská pětice přestala bruslit a jen se dívala co hosté v jejich pásmu provedou. SVATOPLUK LANGER švihem poslal puk na bránu a Škodovi prošel mezi betony. Asistence: Filip Kiss a Adam Spálovský.

39:40
    Vzít si vedení zpět mohla Poruba při útoku Maláta s Csabalou. Gerža se včas přesunul.

40:00

I druhá třetina byla hektická. Hrálo se nahoru dolů, opět z mnoha vyloučeními. Oba týmy byly několikrát blízko k vstřelení branky, nakonec se to povedlo Havířovu v závěru prostřední části.

Do třetího dějství se bude vstupovat za nerozhodného stavu a bude záležet na tom, který tým bude trpělivější a bojovnější.

Začínáme cca v 19:32

40:01

41:20
    Porubský kapitán byl blízko k vedoucímu gólu. Gerža dokázal poskakující kotouč zkrotit.

42:03
    Stejně blízko byl na druhé straně Kosina. Škoda kotouč vytěsnil do rohu.

44:10
    Protiútok domácích. Csabala zadovkou poslal puk před branku, kde si sjížděl Malát, ale byl blokován a ani Šustala nestihl poslat touš do odkryté části havířovské brány.

44:40
    Porubský gólman přerušuje hru po střele Moravčíka.

45:02
    Havířovský gólman Gerža sklidil za fantastický zákrok potlesk celého publika. Zkrátka přišel Csabala.

46:13
    Nardelli zavezl puk do útočné třetiny, ale byl vytlačován obráncem Trombíkem až za branku, kde souboj porubský útočník prohrává.

46:52
    Wróbel vyloučen za sekání. Velká příležitost pro domácí dostat se v přesilovce do vedení.

48:00
    Havířov se osvobozuje.

48:20
    Obránce Boháč zaváží puk do třetiny a spoluhráči se staví do pozic. Nepřichází žádná přesná střela.

48:56

49:36
    V útoku Havířov. Ale ani ten neposílá na bránu žádnou vážnou pumelici. Hraje se jen po mantinelu.

50:00
    Čas nějak rychle utíká. Oba týmy to vědí a chtějí získat jednobrankový náskok. Stačí jedna malá chyba soupeře a využít ji.

51:35
    Gerža uklidňuje hru a schovává puk pod lapačkou.

52:20
    Csabala získává puk ve středním pásmu. Z druhé vlny najíždí Žídek, ale kotouč těsně míjí levou tyč.

53:00
    Cihlář donutil Škodu k přerušení hry. Svůj pokus si dojel a hodlal dorážet.

53:40
    Zachytil puk ještě ve třetině a souboj s brankářem vyhrál střelou pod horní tyč. Autorem branky je ONDŘEJ KOSINA.

54:27
    Hosté jsou při chuti a najíždí opět do třetiny.

54:50
    Horváth vyhrál buly v obranném pásmu zavezl kotouč do útočné třetiny, kde přihrával najíždějícímu Nardellimu, ale Gerža se včas přesunul.

55:58
    Za držení vyloučen Kiss.

Současně si domácí vybírají oddechový čas.

56:30
    Horváth podporovaný na brankovišti Širokým donutili Geržu přerušit hru.

57:11
    Havířov bude ve třech. Za vyhození kotouče mimo hrací plochu vyloučen Langer.

57:53
    Poruba využívá pět vteřin před návratem čtvrtého havířovského hráče na led přesilovku. LUKÁŠ HORVÁTH střílel skoro od modré čáry a propálil vše co stálo puku v cestě.. Asistence: Radim Šustala a David Nardelli.

58:33
    Havířov zatlačil domácí do třetiny, ale čas utíká opravdu rychle.

60:00

Po třech třetinách neznáme vítěze a utkání jde do prodloužení.

60:01

60:15
    Moravčík po střetu za domácí brankou odjíždí na střídačku otřesen.

60:30
    Škoda vyhrál souboj s Peterkou. Domácí bojují za brankou o kotouč.

60:55
    Šustala zaváží puk do třetiny a od zadního mantinelu posílá nahrávku před branku, kde z první střílí Csabala. Gerža včas sklapl betony.

61:30
    Havířov útočí. Hráči jsou ale blokovaní a nedostávají se ke střelbě.

62:28
    Nardelli převzal vybojovaný puk od Horvátha a střelou zápěstím zkusil havířovského gólmana překvapit.

63:34
    Škoda hokejkou vyráží nahození Spálovského.

64:25
    Tlak hostí a z toho pramenící střela Kosiny končí v gólmanově náručí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rolba až nyní upravuje středový pás ledové plochy.

Autorem branky je LUKÁŠ IRGL.

Porubští mladíci dovedli utkání do vítězného konce a získali cenné dva body.

Pro dnešní večer se s vámi loučíme.

Krásný večer a pohodovou noc. (21:25:09)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 18. Stach, 58. Horváth (Šustala, Nardelli), 65. Irgl – 39. Langer (Kiss, Spálovský), 54. Kosina