Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)
HK Soči
2:6 (0:2, 1:0, 1:4)
CSKA Moskva
Úterý 14.10.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Pro dnešek se s vámi loučím a přeji krásný zbytek úterního večera. (19:19:11)

O osudu zápasu nakonec rozhodla třetí třetina, která skončila v poměru 1:4 pro hosty z Mosky. CSKA si tedy připisuje další výhru.

60:00
    SAPRYKIN - 2:6

59:25
    Soči právě vstřelilo branku!
    Nakonec malá útecha pro domácí publikum. Střelcem je OLEG SAPRYKIN.
    Asistence: Alexej Krutov, Andrej Pervyšin

58:05
    Achmetov a Billins vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

57:41
    CSKA v druhé třetině zahájila exhibici a pro Soči to začíná zavánět debaklem. Rozdíl je obrovský.
    GRIGORENKO - 1:6

55:35
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Další branku přidává IGOR GRIGORENKO a to po přihrávkách Alexandera Radulova a Stephanneho Da Costy.
    Asistence: Alexander Radulov, Stephanne Da Costa

53:14
    Dnešní utkání sleduje 8212 diváků!
    MURŠAK - 1:5

52:22
    JAN MURŠAK trestné střílení rychlou ranou proměnuje a dává pátou branku CSKA!

52:22
    Andrej Plechanov fauloval a je nařízeno trestné střílení!

50:00
    Utkání se přehouplo do posledních deseti minut.

48:01
    Nyní to domácí celek přežil.

46:01
    Navíc je vyloučen Oleg Saprykin (SOC).

43:10
    Dvě slepené branky na začátku třetí třetiny berou veškerou naději domácího celku na vyrovnání.
    VOLKOV - 1:4

41:39
    Další puk musí ze své svatyně lovit Gavrilov, zdá se být rozhodnuto. Georgy Mišarin nahodil puk před branku, kde si ho převzal IGOR VOLKOV a bekhendem poslal puk do odkryté klece!
    Asistence: Vladimir Žarkov, Geory Misharin
    ZAJCEV - 1:3

40:44
    Hosté využívají svou druhou početní výhodu! Před bránu si najel NIKITA ZAJCEV a se štěstím prostřelil Gavrilova!
    Asistence: Igor Grigorenko

40:01

V druhé třetině zkorigovali domácí stav utkání a ve třetí třetině budou útočit na vyrovnání.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Alexej Petrov (COS) vyloučen na dvě minuty.

39:47
    Menší šarvátka u branky hostů. Nic většího se nestalo a vše se obejde beztrestně.

39:07

39:05
    Snaha se domácím nedá upřít. Hokejisty z hlavního města Ruska tlačí.

38:48
    Soči hrají dnes hodně přesilových her, ale zatím se jim v nich vůbec nedaří.

37:09
    Alexander Nikulin (MOS) vyloučen na dvě minuty za sekání

36:49

34:49
    Vladimir Žarkov (MOS) vyloučen na dvě minuty.

34:21
    Nikita Zajcev se vydal dopředu, ale nepovedlo se mu zakončit.

30:41
    Domácí tým tlačí, ale nedaří se jim dát vyrovnávací branku.
    IGNATUŠKIN - 1:2

28:50
    Domácí celek snižuje na jednobrankový rozdíl! Ilja Krikunov přihrál IGORU IGNATUŠKINOVI na první gól HK Soči. Skvělá akce!
    Asistence: Ilja Krikunov

24:22

22:22
    Vzápětí je vyloučen Alexej Petrov (SOC)

22:18

20:18
    Alexander Radulov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

20:01
    V brance domácího celku došlo ke střídání. Brankoviště opustil Tomáš Pöpperle, nahradil ho Andrej Gavrilov.

20:01

Střely v první třetině: 6:14

První třetina dnešního duelu je u konce.
    Tato část utkání nenabídlo moc pohledného hokeje do doby, než se role snipera ujal Alexander Radulov, který dal dvě branky a díky němu CSKA vede 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    RADULOV - 0:2

17:48
    A je tu druhá branka z hole Radulova, nyní se trefuje v první přesilové hře CSKA nad beton českého brankáře, skvěle si nyní ruský ostrostřelec počkal a v pravou chvíli umístil puk!
    Asistence: Jan Muršak, Stephanne Da Costa

16:30

16:04
    Krjukov (SOC) je vyloučen a hraje se čtyři na čtyři.

14:30
    Za sekání je vyloučen Ljubimov (CSKA)
    RADULOV - 0:1

13:52
    A hosté jdou do vedení 0:1! Brankáře Pöpperleho dokázal po přihrávce od Grigorenka a Billinse překonat z bezprostřední blízkosti ALEXANDR RADULOV!
    Asistence: Igor Grigorenko, Chad Billins

12:43
    Akce po ose Saprykin – Wilson – Saprykin končí v lapačce Galimova.

11:26
    Radulov nebezpečně pronikal do útočného pásma, ale neudržel rovnováhu a spadl.

10:35
    Tvrdá střela Alexeje Krutova končí v lapačce Galimova.

07:51
    CSKA se pokouší útočit, ale zatím se jim nedaří.

05:16
    Andrej Plechanov se pokusil překvapit hostující celek, ale nebyl úspěšný.

03:31
    Oba týmy svádějí zajímavé souboje o puk, hra je v těchto minutách vyrovnaná.

02:24

00:24
    Denis Denisov (CSKA) úmyslně posunul branku a odpyká si dvouminutový trest.

00:01

Na stadioně již zní ruská hymna. Utkání začne za pár chvilek.

CSKA Moskva zachvíli rozehraje utkání proti Soči. Jedná se o zápas týmů s třicetipěti bodovým rozdílem. Bude zajímavé sledovat domácí celek proti favoritovi soutěže.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Pöpperle – Pervyšin, Koledov, Ščitov, Pautov, Wilson, Petrov, Plechanov – Ljudučin, Anisin, Emmerton. Krikunov, Ignatuškin, Petersson, Krjukov, Krutov, Saprykin, Warn, Achmetov, Lapenkov, Ščerbina

CSKA Moskva: Galimov – Denisov, Zajcev, Kiselevič, Panin, Bondarev, Mišarin, Billins – Grigorenko, Radulov, Da Costa, Andronov, Muršak, Prochorkin, Ljubimov, Žarkov, Nikulin, Žafjarov, Mamin, Kvartalnov

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Gordenko, Tomilov.

Vzájemný zápas
    Není tomu tak dávno co hokejisté těchto celků zkřížili hokejky. Bylo to 9. října a favorit CSKA si došel pro jasnou výhru 6:2.

V 10. minutě se po trefách Da Costy a Žarkova dostal do vedení 2:0, poté se ve 37. minutě trefil Grigorenko a minutu po něm Andronov. Ve 44. minutě snižoval Emmerton, v 50. na 5:1 upravil Andronov. O chvíli později přidal šestou branku Da Costa a v závěru už pouze kosmeticky upravil skóre Cory Emmerton.

CSKA Moskva 6:2 HK Soči
    10. a 52. Da Costa, 10. Žarkov, 37. Grigorenko, 38. a 50. Andronov – 44. a 59. Emmerton

CSKA Moskva
    To CSKA je na tom úplně obráceně. Se ziskem 45 bodů z 48 možných je společně s Petrohradem nejlepším týmem celé soutěže.

Jedinou prohru zažili hokejisté CSKA Moskva 14. září, kdy podlehli Minsku. Po 21 minutách a 30 vteřinách tohoto zápasu prohrávali 0:3, přesto dokázali utkání ještě zdramatizovat a snížit na konečných 2:3.

Klubovou produktivitu vede francouzský útočník Stéphane Da Costa, který má 23 bodů (14+9) z 16 odehraných utkání. Stejný počet bodů má Alexander Radulov, jenž vsítil 8 branek.

Žádní Češi ani Slováci v dresu CSKA momentálně nepůsobí. Naopak zde najdeme kromě Francouze i jednoho Slovince – Jana Muršaka.

HK Soči
    Soči je aktuálně předposlední tým celé KHL, poslední tým Západní konference. Po 12 odehraných zápasech má na svém kontě pouze 10 bodů.

Tým vedený trenérem Bucajevem zvítězil 7. října v zápase s Viťjazem 4:2. Toto utkání řídil i český rozhodčí Antonín Jeřábek. Dvě branky Soči střílel Andre Petersson.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Cory Emmerton a Ilja Krikunov, kteří ve 12 utkáních zaznamenali 7 bodů za 3 góly a 4 asistence.

Brankářskou jedničkou klubu je český gólman Tomáš Pöpperle.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 29. Ignatuškin (Krikunov), 60. Saprykin (Krutov, Pervyšin) – 14. Radulov (Grigorenko, Billins), 18. Radulov (Costa, Muršak), 41. Zajcev (Grigorenko), 42. Volkov (Žarkov, Misharin), 53. Muršak (TS), 56. Grigorenko (Radulov, Costa)

HK Soči: Pöpperle (21' Gavrilov) – Pervyšin, Koledov, Ščitov, Pautov, Wilson, Petrov, Plechanov – Ljudučin, Anisin, Emmerton. Krikunov, Ignatuškin, Petersson, Krjukov, Krutov, Saprykin, Warn, Achmetov, Lapenkov, Ščerbina

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Gordenko, Tomilov