Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:0 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:3 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhřeb – HC Slovan 1:0 (kon.)
HK Soči
2:6 (0:2, 1:0, 1:4)
CSKA Moskva
Úterý 14.10.2014, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HK Soči
    Soči je aktuálně předposlední tým celé KHL, poslední tým Západní konference. Po 12 odehraných zápasech má na svém kontě pouze 10 bodů.

Tým vedený trenérem Bucajevem zvítězil 7. října v zápase s Viťjazem 4:2. Toto utkání řídil i český rozhodčí Antonín Jeřábek. Dvě branky Soči střílel Andre Petersson.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Cory Emmerton a Ilja Krikunov, kteří ve 12 utkáních zaznamenali 7 bodů za 3 góly a 4 asistence.

Brankářskou jedničkou klubu je český gólman Tomáš Pöpperle.

CSKA Moskva
    To CSKA je na tom úplně obráceně. Se ziskem 45 bodů z 48 možných je společně s Petrohradem nejlepším týmem celé soutěže.

Jedinou prohru zažili hokejisté CSKA Moskva 14. září, kdy podlehli Minsku. Po 21 minutách a 30 vteřinách tohoto zápasu prohrávali 0:3, přesto dokázali utkání ještě zdramatizovat a snížit na konečných 2:3.

Klubovou produktivitu vede francouzský útočník Stéphane Da Costa, který má 23 bodů (14+9) z 16 odehraných utkání. Stejný počet bodů má Alexander Radulov, jenž vsítil 8 branek.

Žádní Češi ani Slováci v dresu CSKA momentálně nepůsobí. Naopak zde najdeme kromě Francouze i jednoho Slovince – Jana Muršaka.

Vzájemný zápas
    Není tomu tak dávno co hokejisté těchto celků zkřížili hokejky. Bylo to 9. října a favorit CSKA si došel pro jasnou výhru 6:2.

V 10. minutě se po trefách Da Costy a Žarkova dostal do vedení 2:0, poté se ve 37. minutě trefil Grigorenko a minutu po něm Andronov. Ve 44. minutě snižoval Emmerton, v 50. na 5:1 upravil Andronov. O chvíli později přidal šestou branku Da Costa a v závěru už pouze kosmeticky upravil skóre Cory Emmerton.

CSKA Moskva 6:2 HK Soči
    10. a 52. Da Costa, 10. Žarkov, 37. Grigorenko, 38. a 50. Andronov – 44. a 59. Emmerton

HK Soči: Pöpperle – Pervyšin, Koledov, Ščitov, Pautov, Wilson, Petrov, Plechanov – Ljudučin, Anisin, Emmerton. Krikunov, Ignatuškin, Petersson, Krjukov, Krutov, Saprykin, Warn, Achmetov, Lapenkov, Ščerbina

CSKA Moskva: Galimov – Denisov, Zajcev, Kiselevič, Panin, Bondarev, Mišarin, Billins – Grigorenko, Radulov, Da Costa, Andronov, Muršak, Prochorkin, Ljubimov, Žarkov, Nikulin, Žafjarov, Mamin, Kvartalnov

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Gordenko, Tomilov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva zachvíli rozehraje utkání proti Soči. Jedná se o zápas týmů s třicetipěti bodovým rozdílem. Bude zajímavé sledovat domácí celek proti favoritovi soutěže.

Na stadioně již zní ruská hymna. Utkání začne za pár chvilek.

00:01

00:24
    Denis Denisov (CSKA) úmyslně posunul branku a odpyká si dvouminutový trest.

02:24

03:31
    Oba týmy svádějí zajímavé souboje o puk, hra je v těchto minutách vyrovnaná.

05:16
    Andrej Plechanov se pokusil překvapit hostující celek, ale nebyl úspěšný.

07:51
    CSKA se pokouší útočit, ale zatím se jim nedaří.

10:35
    Tvrdá střela Alexeje Krutova končí v lapačce Galimova.

11:26
    Radulov nebezpečně pronikal do útočného pásma, ale neudržel rovnováhu a spadl.

12:43
    Akce po ose Saprykin – Wilson – Saprykin končí v lapačce Galimova.

13:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A hosté jdou do vedení 0:1! Brankáře Pöpperleho dokázal po přihrávce od Grigorenka a Billinse překonat z bezprostřední blízkosti ALEXANDR RADULOV!
    Asistence: Igor Grigorenko, Chad Billins
    RADULOV - 0:1

14:30
    Za sekání je vyloučen Ljubimov (CSKA)

16:04
    Krjukov (SOC) je vyloučen a hraje se čtyři na čtyři.

16:30

17:48
    A je tu druhá branka z hole Radulova, nyní se trefuje v první přesilové hře CSKA nad beton českého brankáře, skvěle si nyní ruský ostrostřelec počkal a v pravou chvíli umístil puk!
    Asistence: Jan Muršak, Stephanne Da Costa
    RADULOV - 0:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina dnešního duelu je u konce.
    Tato část utkání nenabídlo moc pohledného hokeje do doby, než se role snipera ujal Alexander Radulov, který dal dvě branky a díky němu CSKA vede 2:0.

Střely v první třetině: 6:14

20:01

20:01
    V brance domácího celku došlo ke střídání. Brankoviště opustil Tomáš Pöpperle, nahradil ho Andrej Gavrilov.

20:18
    Alexander Radulov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

22:18

22:22
    Vzápětí je vyloučen Alexej Petrov (SOC)

24:22

28:50
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí celek snižuje na jednobrankový rozdíl! Ilja Krikunov přihrál IGORU IGNATUŠKINOVI na první gól HK Soči. Skvělá akce!
    Asistence: Ilja Krikunov
    IGNATUŠKIN - 1:2

30:41
    Domácí tým tlačí, ale nedaří se jim dát vyrovnávací branku.

34:21
    Nikita Zajcev se vydal dopředu, ale nepovedlo se mu zakončit.

34:49
    Vladimir Žarkov (MOS) vyloučen na dvě minuty.

36:49

37:09
    Alexander Nikulin (MOS) vyloučen na dvě minuty za sekání

38:48
    Soči hrají dnes hodně přesilových her, ale zatím se jim v nich vůbec nedaří.

39:05
    Snaha se domácím nedá upřít. Hokejisty z hlavního města Ruska tlačí.

39:07

39:47
    Menší šarvátka u branky hostů. Nic většího se nestalo a vše se obejde beztrestně.

39:59
    Alexej Petrov (COS) vyloučen na dvě minuty.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V druhé třetině zkorigovali domácí stav utkání a ve třetí třetině budou útočit na vyrovnání.

40:01

40:44
    Hosté využívají svou druhou početní výhodu! Před bránu si najel NIKITA ZAJCEV a se štěstím prostřelil Gavrilova!
    Asistence: Igor Grigorenko
    ZAJCEV - 1:3

41:39
    Další puk musí ze své svatyně lovit Gavrilov, zdá se být rozhodnuto. Georgy Mišarin nahodil puk před branku, kde si ho převzal IGOR VOLKOV a bekhendem poslal puk do odkryté klece!
    Asistence: Vladimir Žarkov, Geory Misharin
    VOLKOV - 1:4

43:10
    Dvě slepené branky na začátku třetí třetiny berou veškerou naději domácího celku na vyrovnání.

46:01
    Navíc je vyloučen Oleg Saprykin (SOC).

48:01
    Nyní to domácí celek přežil.

50:00
    Utkání se přehouplo do posledních deseti minut.

52:22
    Andrej Plechanov fauloval a je nařízeno trestné střílení!

52:22
    JAN MURŠAK trestné střílení rychlou ranou proměnuje a dává pátou branku CSKA!
    MURŠAK - 1:5

53:14
    Dnešní utkání sleduje 8212 diváků!

55:35
    Další branku přidává IGOR GRIGORENKO a to po přihrávkách Alexandera Radulova a Stephanneho Da Costy.
    Asistence: Alexander Radulov, Stephanne Da Costa
    GRIGORENKO - 1:6

57:41
    CSKA v druhé třetině zahájila exhibici a pro Soči to začíná zavánět debaklem. Rozdíl je obrovský.

58:05
    Achmetov a Billins vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

59:25
    Nakonec malá útecha pro domácí publikum. Střelcem je OLEG SAPRYKIN.
    Asistence: Alexej Krutov, Andrej Pervyšin
    SAPRYKIN - 2:6

60:00

O osudu zápasu nakonec rozhodla třetí třetina, která skončila v poměru 1:4 pro hosty z Mosky. CSKA si tedy připisuje další výhru.

Pro dnešek se s vámi loučím a přeji krásný zbytek úterního večera. (19:19:11)

David Panuška

Branky a nahrávky: 29. Ignatuškin (Krikunov), 60. Saprykin (Krutov, Pervyšin) – 14. Radulov (Grigorenko, Billins), 18. Radulov (Costa, Muršak), 41. Zajcev (Grigorenko), 42. Volkov (Žarkov, Misharin), 53. Muršak (TS), 56. Grigorenko (Radulov, Costa)

HK Soči: Pöpperle (21' Gavrilov) – Pervyšin, Koledov, Ščitov, Pautov, Wilson, Petrov, Plechanov – Ljudučin, Anisin, Emmerton. Krikunov, Ignatuškin, Petersson, Krjukov, Krutov, Saprykin, Warn, Achmetov, Lapenkov, Ščerbina

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov – Gordenko, Tomilov