Jekatěrinburg – Barys 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Ufa 2:6 (kon.) | Čerepovec – Atlant 3:4 (po pr.)
Jaroslavl – Toljatti 2:4 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Omsk 4:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 4:2 (kon.) | Záhřeb – Jokerit 1:3 (kon.)
Medveščak Záhřeb
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Jokerit Helsinky
Sobota 22.11.2014, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Podruhé v sezoně se utkají Medveščak Záhřeb a nováček soutěže Jokerit Helsinky. V prvním byl hodně těsný a nakonec zvítězil chorvatský tým rozdílem jedné branky. Jokerit má tak šanci soupeři tuto prohru vrátit.

Fanoušci Medveščaku letos nemají moc důvodů k radosti. Záhřeb se momentálně nachází na spodku tabulky Západní konference a na playoff momentálně ztrácí 6 bodů. Pokud se chce do nadstavbové části dostat, musí začít pravidelně sbírat body. Medveščak k tomu potřebuje hlavně zlepšit hru v obraně, protože s devadesátišesti inkasovanými brankami je nejhorším týmem Západní konferenci.

Jokerit vstoupil do KHL jako velká voda a momentálně patří mezi nejlepší týmy v lize. 63 bodů jim zatím stačí na třetí místo v Západní konferenci. Fantastické výkony letos předvádí dvojice Steve Moses a Linus Omark, kteří dohromady nasbírali 59 kanadských bodů. Nezapomeňme ale, že v prvním vzájemném zápase útok Jokeritu dokázali domácí eliminovat.

Vzájemný zápas v této sezoně
    Jokerit Helsinky – Medveščak Záhřeb 2:3

Československá stopa v utkání
    Petr Koukal (JOK) – 28 záp., 7 gólů, 10 asistencí

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Medveščak Záhřeb: Owuya – Popovič, Martinovič, Flood, Carle, Morrisonn – Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Anderson, Wright, Trotter, Bjorkstrand, Perkovich, Katič, St. Pierre, Hedberg

Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Todd, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Moses, Maki, Ben-Amor, Wirtanen, Hahl, Kapanen, Koukal, Huhtala, Omark, Poysti, Harju

Rozhodčí: Kulakov Sergej, Odins Eduard – Misjur Sergej, Raming Stanislav.

Hráči obou celků jsou již na ledě. Nyní si vyslechnou státní hymny Finska a Chorvatska.

00:01

00:36
    První šanci si vypracovali hráči Jokeritu, ale střela s mezikruží nakonec končí v ochranné síti.

00:46
    Icing domácích.

01:11
    Po souboji za brankou zůstal na ledě chvíli jeden z domácích. Rozhodčí ale nevylučuje.

02:01
    Útok Jokeritu zastavuje ofsajd.

02:48
    Segal napřáhl až ke stropu, a tak měl hostující dostatek času vložit mu do střely hůl.

03:26
    Domácí se již radovali z branky, ale rozhodčí rozpažil a hra pokračuje dál.

04:31
    Konečně je hra prerušena a my se můžeme podívat nazáznam, který ukazuje, že se rozhodčí nemýlil. Domácí útočník totiž trefil tyč hostující branky.

05:05
    Střelu Mosese tečoval obránce vysoko nad.

06:04
    Hra má zatím vysoké tempo a oba celky nám předvádí útočný hokej.

06:31
    Hagman tečoval nahození od spoluhráče. Owuya byl pozorný a s tímto pokusem Jokeritu si poradil.

06:43
    Další nepříjemná střela od modré letěla na domácího brankáře. Ten je zatím bezchybný.

07:28
    Zakázané uvolnění Záhrebu.

Tak nakonec ne a vhazuje se ve středovém kruhu.

08:15
    Domácí s jedním vysunutým útočníkem narušují rozehrávku soupeře.

08:52
    Karlsson si připsal jednoduchý zákrok po střele z pravé strany.

09:20
    Tentokrát střela od modré ke Karlssonovi nedoletěla.

10:33
    Po delší době si na kotouč sáhl také Owuya. Zákrok to však byl z kategorie lehčích, když pouze zachytil přihrávku zpoza branky.

11:17
    Petr Koukal stál osamocen v právém kruhu, kde jej našla přihrávka od spoluhráče. Český útočník však trefuje pouze tyč.

12:31
    Líbivý, ofenzivní hokej z obou stran pokračuje. Teď jej na chvilku přeruší reklamní přestávka.

13:10
    Medveščak sevřel soupeře v jeho pásmu a ostřeloval branku soupeře ze všech stran. Hra je nakonec přerušena kvůli posunuté brance a rozhodčí nařizují vhazování ve středním pásmu.

13:28
    Další nahozený kotouč od modré chytá Karlsson.

14:00
    Z ničeho nic se před brankou ocitl osamocený hráč Helsink, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal kotouč dostat za záda Owuyi.

14:55
    Hra se zas přesunula před Karlssona, který betonem zastavil pokus domácího útočníka.

15:28
    Po dalším zákroku hostujícího brankáře se strhla menš´í mela u jeho branky.

15:42
    Ofsajd domácího týmu.

16:06
    Karlsson opět raději přikryl nahozený kotouč před najíždějícím protihráčem.

17:08
    Owuya nechtěl, aby se pískalo zakázané uvolnění a tak jel rozehrát kotouč.

17:34
    Jako malinu teď sebral kotouč ze vzduchu Karlsson.

18:20
    Domácím nechybí nápady ve hře směrem dopředu, Jokerit však umně brání a vytlačuje jejich hráče z ideálních střeleckých pozic.

19:18
    Tvrdá střela hostujícího obránce nemířila na branku Záhřebu. Owuya tak nemusel zasahovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme sice branku neviděli, ale to neznamená, že by se nebylo na co dívat. Oba celky předvedli pohledný útočný hokej a diváci v Záhřebu se rozhodně nenudili. Doufám, že hráči v nastoleném tempu budou pokračovat i v další třetině, která by měla začít v 18:54.

Střely na branku v 1. třetině: 10-13

20:01

20:36
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Jaakola svou střelou velké problémy domácím nenadělal.

21:25
    Hosté i nadále drží útočné pásmo.

22:05
    Medveščak má velké problémy vyrovnat se svému soupeři.

22:50
    Záhřeb poprvé v této třetině drží kotouč na svých holích. Bohužel pro ně pouze za svou brankou a střídá.

23:31
    Když už se konečně domácí dostali do útočné třetiny, pískají jim rozhodčí přílis mnoho hráču na ledě.

23:38
    Domácí vyhazují.

24:19
    Přechod do útočného pásma se Jokeritu nepovedl – ofsajd.

25:23
    Ale mohlo udeřit na druhé straně. Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, které nakonec končí nepřesnou střelou.

25:32

26:39

27:29
    Hosté jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.

27:42
    Jokerit právě vstřelil branku! Obrovský tlak hostům konečně přinesl branku. Niko Kapanen na opačné straně kluziště našel volného JAHANA HARJU a ten střelou k protější tyči otevírá skóre zápasu. Asistence: Niko Kapanen.
    HARJU - 0:1

29:15
    Jokerit opět nastěhovaný v obranném pásmu domácích.

30:25
    Jestli jsme v první třetině viděli vyrovnaný souboj, tak v téhle to říct nemůžeme. Jokerit má zatím jednoznačně navrch.

31:17
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Netrvalo dlouho a máem vyrovnáno. Domácí se snad poprvé v této třetině dostali před branku soupeře. Kotouč pouze nahodili na branku, kde se strhla mela, až jej MARK FLOOD dokázal došťouchnout za záda Karlssona.
    FLOOD - 1:1

33:06
    Vyrovnávající branka přinesla také vyrovnaní hry. Jokerit již nemá takovou převahu jak v první polovině druhé dvacetiminutovky.

34:15
    Domácí se poprvé v této části na delší dobu usadili v útočném pásmu.

34:54
    Jenže o kotouč přišli a dopředu se žene soupeř z Finska.

35:45
    Ben-Amor a Andersson odchází společně na trestnou lavici a my uvidíme hru 4 proti 4.

36:32
    Jokeritu je opět odpískán ofsajd.

37:01
    Karlsson musel zasahovat proti tvrdé střele od modré.

37:31
    Jokerit právě vstřelil branku!
    PETTERI WIRTANEN naskočil ze střídačky na led a okamžitě pelášil směrem na bránu. Linus Omark mu šikovně poslal přihrávku za obranu a prvně jmenovaný sám proti Owuyovi uspěl. Asistence: Linus Omark, Petr Koukal.

37:31
    Zřejmě za protesty dostává desetiminutový trest Pascal Pelletier.
    WIRTANEN - 1:2

38:18
    Domácí se snaží o odpověď, ale tentokrát se provinili ofsajdem.

39:00
    Na ledě to začíná jiskřit. Po vhazování se do sebe pustilo hned několik hráčů. Na tresty si budeme muset počkat.

Rozhodčí nakonec vylučují Perkoviče s Ben-Amorem.

Rozhodčí ještě rozmlouvají s oběma kapitány.

Diváci v hlediště se výborně baví. Vypadá to, že jim prozatimný stav vůbec nevadí.

39:30
    Karlsson opět v pozoru a chytá tečovanou střelu domácích.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jestli byla první třetina zajímavá, tak tahle byla ještě víc. Jokerit měl většinu času obrovský tlak, který nakonec vyústil v branku Harjua. Domácí dokázali odpovědět z ojedinělé akce, když puk doslova dotlačili do branky. Dvě minuty před sirénou však Wirtanen posílá hosty do zaslouženého vedení. Stále je to pouze o jeden gól a v poslední třetině tak bude o co hrát.

Další třetina začne přibližně v 19:54.

Střely na branku ve 2. třetině: 8-11

40:01

40:59
    Domácí sice mají kotouč na svých holích, ale aktivní presink soupeře jim nedovoluje opustit vlastní třetinu.

41:10
    Když už se to povede, tak jejich útok zastaví píšťalka čárového kvůli ofsajdu.

42:06
    Hosté velmi účinně brání střední pásmo a domácí se vůbec nedokážou dostat před Karlssona.

42:52
    Naopak šancu měli hráči Jokeritu. Owuya musel zasahovat proti tvrdé střele od modré čáry.

43:55
    Mezi kruhy stál osamocený domácí útočník. Také na něho mířila přihrávka, ale domácí hráč nedokázal kotouč trefit.

44:20
    Opět jsme viděli menší poštuchovanou za brankou Jokeritu.

44:46
    Zakázané uvolnění Záhřebu.

45:40
    Nahozený kotouč od modré tečuje jeden z obránců Helsinek do ochranné sítě.

46:41
    Domácí se hodně snaží střílet na branku soupeře a některé střely jsou pro Karlssona hodně nepříjemné.

47:53
    Domácí se sami vyhnali z útočného pásma. Musí tak zakládat další útok až z vlastní třetiny.

48:38
    Jen to tak zahučelo v hledišti. Tři nebezpečné střely letěli směrem na branku Jokeritu, ale Karlsson i se štěstím chytá.

50:23
    Jeden z domácích obránců si teď málem srazil nahozený kotouč do vlastní branky.

50:57
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení.

51:27
    Přerušuje se až teď po zákroku Owuyi. Zároveň následuje reklamní přestávka.

52:32
    Hosté drží kotouč hodně daleko od své branky.

53:06
    Záhřeb se teď nedokáže dostal ke střele na Karlssona.

53:36
    V brance Owuyi skončil útočící hráč. Rozhodčí hru přerušují a posílají do středního pásma.

54:11
    Domácí tým se opět provinil ofsajdem.

Dnešní utkání sleduje 6200 diváků.

55:05
    I když se domácí dostanou do útočného pásma, tak jejich snaha ztroskotá na pozonré obraně soupeře. Ve většině případů domácí ani nevystřelí na branku.

56:16
    Tak teď už jsme se střely dočkali. Zároveň přišel i zákrok Karlssona, kterého pak útočníci natlačili i spukem do branky. Taková branka samozřejmě nemůže být uznána.

56:31
    Karlsson v dalším zákroku vyrážečkou.

56:57
    Nakonec udeřilo na druhé straně. Petr Koukal přihrávkou našel rozjetého STEVEA MOSESE a ten střelou švihem nasadil teploměr Owuyovi. Asistence: Petr Koukal, Linus Omark.
    MOSES - 1:3

57:45
    Zdá se, že je po šanci domácích na zisk bodů. St. Pierre zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

57:55

58:28
    Jokerit je s kotoučem za vlastní brankou.

58:53
    Harju odchází odpykat týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí okamžitě odvolávají Owuyu z branky.

58:53
    Oddechový čas pro domácí.

59:31
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.

59:45

60:00

Ač se domácí snažili o vyrovnání, tak to byli nakonec hosté, kteří dokázali přidat třetí branku. Je však potřeba říct, že Jokerit vítězí úplně zaslouženě a Medveščaku tak vrátil porážku 2:3 z domácího ledu.

Děkuji Vám za pozornost. (20:30:45)

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 32. Flood – 28. Harju (Kapanen), 38. Wirtanen (Omark, Koukal), 57. Moses (Koukal, Omark)

Jokerit Helsinky: Karlsson – Todd, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Moses, Maki, Ben-Amor, Wirtanen, Hahl, Kapanen, Koukal, Huhtala, Omark, Poysti, Harju

Rozhodčí: Kulakov Sergej, Odins Eduard – Misjur Sergej, Raming Stanislav