Kladno – Prostějov 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 1:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 5:2 (kon.) | Chomutov – Třebíč 7:1 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 4:5 (0:1 po s.n.)
Most – Havířov 1:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 06.12.2014, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

HC Stadion Litoměřice – Zdeněk Doležal
    Salith Šumperk – Tomáš Prokop (19:18:35)

Domácí tým nedovolil Litoměřicím ve třetí třetině vyrovnat a dalšími dvěmi góly si pojistil své vítězství.

Zajímavost: Marek Bail si dnes připsal svůj vůbec první gól v seniorském hokeji.

60:00
    Marek BAIL - 5:2

59:00
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí tým pečetí své vítězství! MAREK BAIL ze středního pásma trefuje odkrytou klec hostujícího týmu. Bez Asistence.

58:40
    Přikryl zůstává na střídačce !!!

58:40
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Brunec vyloučen za držení protihráče.

58:16
    Lukáš Špelda vyfasoval dvě minuty za držení protihráče.

58:02
    Brunec s Pláškem se hnali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný poslal puk právě na Pláška, proti kterému se skvěle přemístil Přikryl.

57:41
    Radimu Haasovi odskočil puk od hokejky ke kterému se tak dostali hosté.

57:09
    Puk ve skrumáži těl u mantinelu, rozhodčí nakonec přerušil hru. Vhazuje se před Koutským.

56:55
    Švagrovský to zkusil z otočky, puk skončil na prvním bránícím hráči.

55:51

55:18
    Šulcovu střelu z modré vyrazil Koutský před sebe, tam stál Tomáš Sedlák, který puk ihned odpravil do středního pásma.

54:45
    Hrbasovu střelu tahem vyrazil Koutský nad svou svatyni.

54:18
    Ofsajd Litoměřic.

53:46
    Dvě minuty za zdržování hry si vyfasoval domácí hráč Tomáš Drtil. Ten byl ovšem tvrdě sražen k ledu a zůstává na střídačce kde je ošetřován. Trest za něj odpykává Filip Kužílek.

53:40
    Střelu Vítězslava Bílka srazil Tomáš Drtil do rohu kluziště.

53:21
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

52:56
    Střelu Ondřeje Starého zblokoval Dominik Bílek.
    Lukáš ŽÁLČÍK - 4:2

51:03
    LUKÁŠ ŽÁLČÍK nejdříve posílal puk zpoza branky na Starého který svou střelou orazítkoval betony Přikryla, následně se k puku dostal opět Žálčík, ten svou střelu umístil do horní části branky a poslal tak domácí do vedení 4.2. Asistence: Ondřej Starý, Daniel Vachutka.

50:33
    Brunec vyhodil puk do středního pásma, domácí odjíždí střídat.

49:44
    Sedlák na ledě, domácí jsou kompletní.

49:03
    Dvořáčkova nepřesná rozehrávka na modrou vyhání Litoměřice z útočného pásma.

48:35
    Zdeněk Doležal si hledal místo ke střele, to nakonec našel na modré čáře, jeho dělovka letěla nad Koutského bránu.

47:58
    Puk na střídačce Litoměřic, vhazuje se ve středním pásmu.

47:55
    Vrdlovec z buly ihned vyhodil puk přes všechny čáry.

47:43
    Tomáš Sedlák vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:13
    Do rozehrávky Litoměřic obětavě skočil Aleš Holík a vybojoval tak puk pro domácí tým.

46:41
    Pláškovu kličku vystihl Dvořáček, ten se s pukem rychle vydal do útočného pásma.

45:51
    Ale i oni kazí přihrávku, ta ovšem končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Koutského.

45:45
    Nepřesná rozehra domácích, u puku jsou domácí hráči.

45:35
    Holík si s Plášek si párkrát vyměnili puk, prvně jmenovaný poté dostal nabito na modrou, jeho střela skončila ve výstroji Přikryla.

44:46
    Prokopovo nahození ze středního pásma chytl Přikryl do lapačky, puk ale rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.

43:47
    Vítězslav Bílek obral o puk Vachutku, následně poslal pas na Davida Dvořáčka, který ujížděl sám na Koutského. Jeho bekhendovou kličku domácí gólman vystihl a vykopl ji svým levým betonem.

42:21
    Ze středního pásma prověřil pozornost Koutského Martin Procházka.

42:02
    Radim Haas ujížděl do šance, tu nakonec zastavuje ofsajd.

41:18

41:11
    Draci dlouho kombinovali na útočné modré, nakonec puk přeskočil Holíkovi hokejku a domácí tým tak musí opustit útočné pásmo.

40:03
    Litoměřice posílají puk za branku Koutského, Šumperk dohrává přesilovou hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.

Ve druhé třetině vyslal Šumperk na Přikryla deset střel, na Vladislava Koutského letělo dvanáct střel.

Hosté dokázali ve druhé třetině zásluhou Zdeňka Doležala a Martina Procházky snížit stav utkání na 3:2. V první třetině neměl Šumperk vyloučeného ani jednoho hráče, za to v druhé třetině jich bylo hned pět a hosté jednu z naskytnutých přesilových her dokázali využít.

40:00

39:51
    Novák vyhodil puk přes všechny čáry.

39:40
    Ofsajd domácího celku.

39:19
    Sedlákovo nahození se dostalo na hůl Aleše Staňka, ten následně těsně minul Přikrylovu klec.

39:06
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Lukáš Špelda odjíždí na trestnou lavici za vysokou hůl.

38:35
    Po buly se k puku dostal Kolář, jeho pokus skončil na hrudi domácího gólmana.

38:31
    Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, hra se stěhuje zpět před Vladislava Koutského.

38:09
    Ondráček se natlačil před domácí svatyni, následné zakončení skončilo na Koutského betonech.
    Martin PROCHÁZKA - 3:2

36:39
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice snižují stav utkání na rozdíl jednoho gólu. Střela MARTINA PROCHÁZKY z pravého kruhu propadla Vladislavu Koutskému pod jeho rukou. Asistence: Lukáš Špelda.

36:04
    Šumperský útok zastavuje ofsajd.

35:44
    Tomáš Doležal po odpískání dohrával ještě souboj, rozhodčí toto ještě ponechal bez trestu, ale hostující hráč poté ještě o něčem diskutoval s rozhodčím za což si vysloužil desetiminutový osobní trest.

35:34
    Šumperk šel do přečíslení, Vrdlovec poslal puk před bránu na Veleckého, jeho střela následně skončila na betonech Přikryla.

35:08
    Dvořáčkova střela tahem končí na betonech domácího gólmana.

34:41
    Nahozený puk ze středního pásma si ponechává Přikryl v lapačce.

34:00
    Ondráčkova střela z mezikruží končí vedle pravé tyčky Koutského brány.

33:47
    Obě mužstva jsou kompletní.

33:36
    Dělovka v podání Tomáše Sedláka orazítkovala betony Přikryla.

33:25
    Kolářovu Střelu zastavil svým tělem Tomáš Sedlák.

33:06
    Aleš Staněk s Radkem Míkou si teď něco vyříkávají, rozhodčí přerušuje hru a následně oba posílá na trestnou lavici za hrubost.

32:49
    Moskal přihrál puk Staňkovi, ten zakončoval bekhendem do Přikrylových betonů.

31:44
    Tomáš Doležal si jede odpykat dvě minuty za sekání. Ve stejném čase vyloučen i domácí hráč Tomáš Drtil za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
    Zdeněk DOLEŽAL - 3:1

30:15
    I hosté v dnešním utkání využívají přesilovou hru. Souhra Litoměřic na jejímž konci stál ZDENĚK DOLEŽAL končí za zády domácího gólmana. Hosté tak snižují stav utkání na 3:1. Asistence: Jiří Černoch, Martin Procházka.

30:05
    Vyloučen Tomáš Drtil za držení protihráče.

29:31
    Tvrdá střela Plášila z modré končí nad Koutského bránou.

29:02
    Rimmel posílal puk před branku kde byl Staněk, tomu jeden z hostujících hráčů nadzvedl hokejku a znemožnil mu tak zakončit.

28:49
    Patrik Rimmel na ledě, domácí jsou kompletní.

28:02
    Po buly pálil Sedlák, jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

28:00
    Nepřesná rozehrávka Litoměřic končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po levici Přikryla.

27:49
    Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.

27:24
    Hrbasova střela končí na betonech Koutského.

26:49
    Vyloučen domácí hráč Patrik Rimmel na dvě minuty za sekání.

26:40
    Černochovu tvrdou střelu schoval Koutský do lapačky.

26:31
    Černochovo nahození ze středního pásma končí v lapačce Koutského, ten puk rychle vyklepal a rozehrál na hole svých spoluhráčů.

25:35

25:32
    Staňkova střela z levého kruhu mířila vysoko nad bránu Přikryla.

25:21
    Moskal nabil puk Sedlákovi na modrou, ten pálil z první rovnou do betonů hostujícího gólmana.

24:58
    Holíkova střela končí v lapačce Přikryla.

24:40
    Vrdlovec posílal přihrávku napříč pásmem na Veleckého, ten následně nedokázal puk ideálně trefit.

23:58
    Vrdlovcovu nahrávku vystihl Bílek, ten následně puk vyvezl do středního pásma.

23:35
    Vyloučen hráč Litoměřic Lukáš Špelda na dvě minuty za sekání.

23:03
    Střelu Prokopa vyrazil Přikryl na hůl Karla Pláška, ten mohl skórovat do prázdné klece, jenže ho puk neposlech na hokejce.

22:34
    Koutský zasahoval vyrážečkou proti střele jednoho z hostujících hráčů.

22:25
    Domácí v plném počtu, hosté si v přesilové hře nedokázali vyvinout žádný tlak na domácí bránu.

22:11
    Radim Haas obral o pul Švagrovského.

21:48
    Útočnou akci Litoměřic zastavuje ofsajd.

21:35
    Draci opět vyhazují puk a odjíždí rychle střídat.

21:21
    Šulcova střela zblokovaná, Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.

20:57
    Vítězslav Bílek se snažil zpoza branky poslat puk před Koutského, kus černé gumy ale skončil na boční síti, hra je přerušena.

20:22
    Hostům se naskytá první přesilová hra. Marek Bail dostává dvě minuty za podražení.

20:01
    V brance hostů nastává změna. Místo Tomáše Krále se mezi tři tyče postavil Petr Přikryl.

20:01

Petr Gewise byl v první třetině nastřelen pukem do nohy a poté zamířil rovnou do nemocnice na vyšetření.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Střely v první třetině hovoří jasně pro Šumperk, ten dokázal na Tomáše Krále vyslat 15 střel, Vladislav Koutský měl podstatně méně práce, na puk si sáhl pouze třikrát.

Domácím skvěle vyšla první třetina ve které se díky gólům Moskala, Rimmela a Veleckého dostali do tříbrankového vedení. Hosté v první třetině byli již třikrát vyloučeni, domácí jejich nedisciplinovanost dokázali potrestat dvěma góly.

20:00

19:43
    Z mezikruží pálil Vachutka, hostující gólman zasahoval svým levým betonem.
    Michal VELECKÝ - 3:0

18:49
    Holík poslal puk na hůl MICHALA VELECKÉHO a jeho střela si to namířila o tyčku rovnou do brány Tomáše Krále. Asistence: Aleš Holík.

18:43
    Střelu Tomáše Sedláka vyrazil Král před sebe a poté musel čelit několika dalším dorážkám.

18:18
    Šumperk roztáčí kolotoč v obraném pásmu hostů.

17:44
    Dvořáček s Bílkem jeli v oslabení do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný přihrával před domácí bránou nepřesně.

17:13
    Další hostující vyloučení. Jiří Černoch dostává dvě minuty za krosček.

17:04
    Koutský odjíždí na střídačku, domácím je ponechaná výhoda.

16:23

16:13
    V oslabení ohrozil domácí bránu Tomáš Doležal.

16:01
    Střela Patrika Moskala minula Královu klec.

15:54
    Z ostrého úhlu to zkusil Staněk, mířil vedle.

15:19
    Sedlák nepřesně přihrával zpoza branky, domácí musí opustit útočné pásmo..

14:23
    Dvě minuty za hrubost si jede odpykat Daniel Schwamberger.

13:43
    Z levého kruhu tvrdě pálil Tomáš Brunec, branku ovšem netrefil.

12:54
    Střela v podání Švagrovského minula domácí svatyni o pár centimetrů.

12:21
    Hrbasova tvrdá střela končí nad Koutského bránou.
    Mikuláš RIMMEL - 2:0

10:55
    MIKULÁŠ RIMMEL střílí svou premiérovou branku v dresu Šumperka, poté co se dostal k odražené střele . Asistence: Lukáš Žálčík, Daniel Vachutka.

10:42
    Střelu Starého vyrazil Král betony.

10:23
    Sedlákovo nahození ze středního pásma končí v Králově lapačce.

09:58
    Míkova střela tahem z modré končí na Koutského betonech.

08:39
    Hosté se drží v obraném pásmu Šumperka, domácí branku ovšem zatím neohrozili.

08:00
    Procházka nahodil puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, u puku jsou tak domácí.
    Patrik MOSKAL - 1:0

05:55
    Domácí využívají přesilovou hru. PATRIK MOSKAL si s pukem vybruslil na modrou čáru, poté se opřel do střely, která skončila až za zády hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Sedlák, Radim Haas

05:38
    Daniel Vrdlovec poslal puk Tomáši Sedlákovi na modrou čáru, ten tvrdou střelou našel lapačku hostujícího gólmana.

05:28
    Po střele Moskala si Tomáš Král ponechal puk ve své lapačce.

04:58
    Hosté po buly ihned vyhazují puk až za Koutského bránu.

04:55
    Radim Haas byl faulovaný a domácí si tak zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět Tomáš Doležal.

04:24
    Vrdlovcova přihrávka mířila na hůl Marka Haase, ten kdyby ji dobře zpracoval tak se mohl řítit sám na bránu.

03:51
    Míka za brankou Krále, obě mužstva střídají.

03:15
    Hráči bojují o puk u mantinelu, vítězně z něj vyšli hosté.

02:36
    Nepřesná rozehrávka Dominika Bílka končí na domácích hokejkách.

02:08
    Další zákrok Tomáše Krále, tentokrát po střele Tomáše Brunce, který pálil z pravého kruhu.

01:54
    Tomáš Král si připisuje první zákrok. Proti střele Staňka zasahoval lapačkou.

00:55
    Hosté se dostali do útočného pásma, ke střele je ale domácí obrana nepustila.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – Haas M., Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Haas R. – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík – Kužílek

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, Bílek D., Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, Bílek V. – Doležal T., Švagrovský, Novák – Černoch, Doležal Z., Procházka – Ondráček, Schwamberger

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Novák.

Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

Salith Šumperk – HC Stadion Litoměřice 7:3
    HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 6:2

Salith Šumperk se v tabulce nachází na deváté pozici, se ztrátou osmi bodů na osmou Jihlavu. Draci čelí pěti porážkám v řadě, naposledy podlehli v krajském derby Prostějovu 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha se tak tuto sérii budou snažit utnout již dnes proti Litoměřicím.
    Nejaktivnějším drakem je Patrik Moskal s šestatřiceti body (13+23) a zároveň se dělí i o pozici nejlepšího střelce týmu s Lukášem Žálčíkem, oba mají po třinácti gólech.
    Jedničkou v šumperském brankovišti je Vladislav Koutský, ten v sezóně odchytal již 29 zápasů, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 90,17%. Záda mu kryje jeho mladší kolega Daniel Zelenka , ten odchytal 5 zápasů s úspěšností 89,58%.

HC Stadion Litoměřice má v posledních pěti utkáních střídavou úspěšnost. Po vysoké výhře proti Prostějovu následovala vysoká prohra proti Chomutovu. Následně doma Litoměřice dokázaly udolat Jihlavu 4:3 po samostatných nájezdech. Ke třicátému kolu první ligy zajížděli Kališníci na led Třebíče, které následně podlehli 3:1. Prozatím k poslednímu zápasu nastoupily Litoměřice doma proti poslednímu Havlíčkovu Brodu, který dokázaly porazit 4:1.
    Nejproduktivnějším mužem Kališníků je Jaroslav Kalla, ten již v sezóně nastřádal plných dvaačtyřicet bodů (5+37). Nejlepším střelcem týmu se pak pyšní Vítězslav Bílek, ten již dokázal vsítit svým soupeřům čtyřiadvacet branek.
    Jedničkou mezi třemi tyčemi je Tomáš Král, ten v sezóně odchytal 24 zápasů s úspěšností 93,14%. Záda mu kryje jeho kolega Petr Přikryl, ten odchytal 9 utkání ve kterých má úspěšnost 90,8%

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 6. Moskal (Sedlák, Haas R.), 11. Rimmel (Žálčík, Vachutka), 19. Velecký (Holík), 52. Žálčík (Starý, Vachutka), 59. Bail – 31. Doležal Z. (Černoch, Procházka), 37. Procházka (Špelda)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – Haas M., Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Haas R. – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík – Kužílek
    HC Stadion Litoměřice: Král (21. Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, Bílek D., Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, Bílek V. – Doležal T., Švagrovský, Novák – Černoch, Doležal Z., Procházka – Ondráček, Schwamberger

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Novák