Kladno – Prostějov 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 1:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 5:2 (kon.) | Chomutov – Třebíč 7:1 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 4:5 (0:1 po s.n.)
Most – Havířov 1:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 06.12.2014, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Stadion Litoměřice má v posledních pěti utkáních střídavou úspěšnost. Po vysoké výhře proti Prostějovu následovala vysoká prohra proti Chomutovu. Následně doma Litoměřice dokázaly udolat Jihlavu 4:3 po samostatných nájezdech. Ke třicátému kolu první ligy zajížděli Kališníci na led Třebíče, které následně podlehli 3:1. Prozatím k poslednímu zápasu nastoupily Litoměřice doma proti poslednímu Havlíčkovu Brodu, který dokázaly porazit 4:1.
    Nejproduktivnějším mužem Kališníků je Jaroslav Kalla, ten již v sezóně nastřádal plných dvaačtyřicet bodů (5+37). Nejlepším střelcem týmu se pak pyšní Vítězslav Bílek, ten již dokázal vsítit svým soupeřům čtyřiadvacet branek.
    Jedničkou mezi třemi tyčemi je Tomáš Král, ten v sezóně odchytal 24 zápasů s úspěšností 93,14%. Záda mu kryje jeho kolega Petr Přikryl, ten odchytal 9 utkání ve kterých má úspěšnost 90,8%

Salith Šumperk se v tabulce nachází na deváté pozici, se ztrátou osmi bodů na osmou Jihlavu. Draci čelí pěti porážkám v řadě, naposledy podlehli v krajském derby Prostějovu 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha se tak tuto sérii budou snažit utnout již dnes proti Litoměřicím.
    Nejaktivnějším drakem je Patrik Moskal s šestatřiceti body (13+23) a zároveň se dělí i o pozici nejlepšího střelce týmu s Lukášem Žálčíkem, oba mají po třinácti gólech.
    Jedničkou v šumperském brankovišti je Vladislav Koutský, ten v sezóně odchytal již 29 zápasů, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 90,17%. Záda mu kryje jeho mladší kolega Daniel Zelenka , ten odchytal 5 zápasů s úspěšností 89,58%.

Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

Salith Šumperk – HC Stadion Litoměřice 7:3
    HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 6:2

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – Haas M., Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Haas R. – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík – Kužílek

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, Bílek D., Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, Bílek V. – Doležal T., Švagrovský, Novák – Černoch, Doležal Z., Procházka – Ondráček, Schwamberger

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Novák.

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:55
    Hosté se dostali do útočného pásma, ke střele je ale domácí obrana nepustila.

01:54
    Tomáš Král si připisuje první zákrok. Proti střele Staňka zasahoval lapačkou.

02:08
    Další zákrok Tomáše Krále, tentokrát po střele Tomáše Brunce, který pálil z pravého kruhu.

02:36
    Nepřesná rozehrávka Dominika Bílka končí na domácích hokejkách.

03:15
    Hráči bojují o puk u mantinelu, vítězně z něj vyšli hosté.

03:51
    Míka za brankou Krále, obě mužstva střídají.

04:24
    Vrdlovcova přihrávka mířila na hůl Marka Haase, ten kdyby ji dobře zpracoval tak se mohl řítit sám na bránu.

04:55
    Radim Haas byl faulovaný a domácí si tak zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět Tomáš Doležal.

04:58
    Hosté po buly ihned vyhazují puk až za Koutského bránu.

05:28
    Po střele Moskala si Tomáš Král ponechal puk ve své lapačce.

05:38
    Daniel Vrdlovec poslal puk Tomáši Sedlákovi na modrou čáru, ten tvrdou střelou našel lapačku hostujícího gólmana.

05:55
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. PATRIK MOSKAL si s pukem vybruslil na modrou čáru, poté se opřel do střely, která skončila až za zády hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Sedlák, Radim Haas
    Patrik MOSKAL - 1:0

08:00
    Procházka nahodil puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, u puku jsou tak domácí.

08:39
    Hosté se drží v obraném pásmu Šumperka, domácí branku ovšem zatím neohrozili.

09:58
    Míkova střela tahem z modré končí na Koutského betonech.

10:23
    Sedlákovo nahození ze středního pásma končí v Králově lapačce.

10:42
    Střelu Starého vyrazil Král betony.

10:55
    MIKULÁŠ RIMMEL střílí svou premiérovou branku v dresu Šumperka, poté co se dostal k odražené střele . Asistence: Lukáš Žálčík, Daniel Vachutka.
    Mikuláš RIMMEL - 2:0

12:21
    Hrbasova tvrdá střela končí nad Koutského bránou.

12:54
    Střela v podání Švagrovského minula domácí svatyni o pár centimetrů.

13:43
    Z levého kruhu tvrdě pálil Tomáš Brunec, branku ovšem netrefil.

14:23
    Dvě minuty za hrubost si jede odpykat Daniel Schwamberger.

15:19
    Sedlák nepřesně přihrával zpoza branky, domácí musí opustit útočné pásmo..

15:54
    Z ostrého úhlu to zkusil Staněk, mířil vedle.

16:01
    Střela Patrika Moskala minula Královu klec.

16:13
    V oslabení ohrozil domácí bránu Tomáš Doležal.

16:23

17:04
    Koutský odjíždí na střídačku, domácím je ponechaná výhoda.

17:13
    Další hostující vyloučení. Jiří Černoch dostává dvě minuty za krosček.

17:44
    Dvořáček s Bílkem jeli v oslabení do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný přihrával před domácí bránou nepřesně.

18:18
    Šumperk roztáčí kolotoč v obraném pásmu hostů.

18:43
    Střelu Tomáše Sedláka vyrazil Král před sebe a poté musel čelit několika dalším dorážkám.

18:49
    Holík poslal puk na hůl MICHALA VELECKÉHO a jeho střela si to namířila o tyčku rovnou do brány Tomáše Krále. Asistence: Aleš Holík.
    Michal VELECKÝ - 3:0

19:43
    Z mezikruží pálil Vachutka, hostující gólman zasahoval svým levým betonem.

20:00

Domácím skvěle vyšla první třetina ve které se díky gólům Moskala, Rimmela a Veleckého dostali do tříbrankového vedení. Hosté v první třetině byli již třikrát vyloučeni, domácí jejich nedisciplinovanost dokázali potrestat dvěma góly.

Střely v první třetině hovoří jasně pro Šumperk, ten dokázal na Tomáše Krále vyslat 15 střel, Vladislav Koutský měl podstatně méně práce, na puk si sáhl pouze třikrát.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Petr Gewise byl v první třetině nastřelen pukem do nohy a poté zamířil rovnou do nemocnice na vyšetření.

20:01

20:01
    V brance hostů nastává změna. Místo Tomáše Krále se mezi tři tyče postavil Petr Přikryl.

20:22
    Hostům se naskytá první přesilová hra. Marek Bail dostává dvě minuty za podražení.

20:57
    Vítězslav Bílek se snažil zpoza branky poslat puk před Koutského, kus černé gumy ale skončil na boční síti, hra je přerušena.

21:21
    Šulcova střela zblokovaná, Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.

21:35
    Draci opět vyhazují puk a odjíždí rychle střídat.

21:48
    Útočnou akci Litoměřic zastavuje ofsajd.

22:11
    Radim Haas obral o pul Švagrovského.

22:25
    Domácí v plném počtu, hosté si v přesilové hře nedokázali vyvinout žádný tlak na domácí bránu.

22:34
    Koutský zasahoval vyrážečkou proti střele jednoho z hostujících hráčů.

23:03
    Střelu Prokopa vyrazil Přikryl na hůl Karla Pláška, ten mohl skórovat do prázdné klece, jenže ho puk neposlech na hokejce.

23:35
    Vyloučen hráč Litoměřic Lukáš Špelda na dvě minuty za sekání.

23:58
    Vrdlovcovu nahrávku vystihl Bílek, ten následně puk vyvezl do středního pásma.

24:40
    Vrdlovec posílal přihrávku napříč pásmem na Veleckého, ten následně nedokázal puk ideálně trefit.

24:58
    Holíkova střela končí v lapačce Přikryla.

25:21
    Moskal nabil puk Sedlákovi na modrou, ten pálil z první rovnou do betonů hostujícího gólmana.

25:32
    Staňkova střela z levého kruhu mířila vysoko nad bránu Přikryla.

25:35

26:31
    Černochovo nahození ze středního pásma končí v lapačce Koutského, ten puk rychle vyklepal a rozehrál na hole svých spoluhráčů.

26:40
    Černochovu tvrdou střelu schoval Koutský do lapačky.

26:49
    Vyloučen domácí hráč Patrik Rimmel na dvě minuty za sekání.

27:24
    Hrbasova střela končí na betonech Koutského.

27:49
    Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.

28:00
    Nepřesná rozehrávka Litoměřic končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po levici Přikryla.

28:02
    Po buly pálil Sedlák, jeho střela byla sražena do rohu kluziště.

28:49
    Patrik Rimmel na ledě, domácí jsou kompletní.

29:02
    Rimmel posílal puk před branku kde byl Staněk, tomu jeden z hostujících hráčů nadzvedl hokejku a znemožnil mu tak zakončit.

29:31
    Tvrdá střela Plášila z modré končí nad Koutského bránou.

30:05
    Vyloučen Tomáš Drtil za držení protihráče.

30:15
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    I hosté v dnešním utkání využívají přesilovou hru. Souhra Litoměřic na jejímž konci stál ZDENĚK DOLEŽAL končí za zády domácího gólmana. Hosté tak snižují stav utkání na 3:1. Asistence: Jiří Černoch, Martin Procházka.
    Zdeněk DOLEŽAL - 3:1

31:44
    Tomáš Doležal si jede odpykat dvě minuty za sekání. Ve stejném čase vyloučen i domácí hráč Tomáš Drtil za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

32:49
    Moskal přihrál puk Staňkovi, ten zakončoval bekhendem do Přikrylových betonů.

33:06
    Aleš Staněk s Radkem Míkou si teď něco vyříkávají, rozhodčí přerušuje hru a následně oba posílá na trestnou lavici za hrubost.

33:25
    Kolářovu Střelu zastavil svým tělem Tomáš Sedlák.

33:36
    Dělovka v podání Tomáše Sedláka orazítkovala betony Přikryla.

33:47
    Obě mužstva jsou kompletní.

34:00
    Ondráčkova střela z mezikruží končí vedle pravé tyčky Koutského brány.

34:41
    Nahozený puk ze středního pásma si ponechává Přikryl v lapačce.

35:08
    Dvořáčkova střela tahem končí na betonech domácího gólmana.

35:34
    Šumperk šel do přečíslení, Vrdlovec poslal puk před bránu na Veleckého, jeho střela následně skončila na betonech Přikryla.

35:44
    Tomáš Doležal po odpískání dohrával ještě souboj, rozhodčí toto ještě ponechal bez trestu, ale hostující hráč poté ještě o něčem diskutoval s rozhodčím za což si vysloužil desetiminutový osobní trest.

36:04
    Šumperský útok zastavuje ofsajd.

36:39
    Litoměřice snižují stav utkání na rozdíl jednoho gólu. Střela MARTINA PROCHÁZKY z pravého kruhu propadla Vladislavu Koutskému pod jeho rukou. Asistence: Lukáš Špelda.
    Martin PROCHÁZKA - 3:2

38:09
    Ondráček se natlačil před domácí svatyni, následné zakončení skončilo na Koutského betonech.

38:31
    Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, hra se stěhuje zpět před Vladislava Koutského.

38:35
    Po buly se k puku dostal Kolář, jeho pokus skončil na hrudi domácího gólmana.

39:06
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Lukáš Špelda odjíždí na trestnou lavici za vysokou hůl.

39:19
    Sedlákovo nahození se dostalo na hůl Aleše Staňka, ten následně těsně minul Přikrylovu klec.

39:40
    Ofsajd domácího celku.

39:51
    Novák vyhodil puk přes všechny čáry.

40:00

Hosté dokázali ve druhé třetině zásluhou Zdeňka Doležala a Martina Procházky snížit stav utkání na 3:2. V první třetině neměl Šumperk vyloučeného ani jednoho hráče, za to v druhé třetině jich bylo hned pět a hosté jednu z naskytnutých přesilových her dokázali využít.

Ve druhé třetině vyslal Šumperk na Přikryla deset střel, na Vladislava Koutského letělo dvanáct střel.

Další třetina začne přibližně v 18:43.

40:01

40:03
    Litoměřice posílají puk za branku Koutského, Šumperk dohrává přesilovou hru.

41:11
    Draci dlouho kombinovali na útočné modré, nakonec puk přeskočil Holíkovi hokejku a domácí tým tak musí opustit útočné pásmo.

41:18

42:02
    Radim Haas ujížděl do šance, tu nakonec zastavuje ofsajd.

42:21
    Ze středního pásma prověřil pozornost Koutského Martin Procházka.

43:47
    Vítězslav Bílek obral o puk Vachutku, následně poslal pas na Davida Dvořáčka, který ujížděl sám na Koutského. Jeho bekhendovou kličku domácí gólman vystihl a vykopl ji svým levým betonem.

44:46
    Prokopovo nahození ze středního pásma chytl Přikryl do lapačky, puk ale rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.

45:35
    Holík si s Plášek si párkrát vyměnili puk, prvně jmenovaný poté dostal nabito na modrou, jeho střela skončila ve výstroji Přikryla.

45:45
    Nepřesná rozehra domácích, u puku jsou domácí hráči.

45:51
    Ale i oni kazí přihrávku, ta ovšem končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Koutského.

46:41
    Pláškovu kličku vystihl Dvořáček, ten se s pukem rychle vydal do útočného pásma.

47:13
    Do rozehrávky Litoměřic obětavě skočil Aleš Holík a vybojoval tak puk pro domácí tým.

47:43
    Tomáš Sedlák vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:55
    Vrdlovec z buly ihned vyhodil puk přes všechny čáry.

47:58
    Puk na střídačce Litoměřic, vhazuje se ve středním pásmu.

48:35
    Zdeněk Doležal si hledal místo ke střele, to nakonec našel na modré čáře, jeho dělovka letěla nad Koutského bránu.

49:03
    Dvořáčkova nepřesná rozehrávka na modrou vyhání Litoměřice z útočného pásma.

49:44
    Sedlák na ledě, domácí jsou kompletní.

50:33
    Brunec vyhodil puk do středního pásma, domácí odjíždí střídat.

51:03
    LUKÁŠ ŽÁLČÍK nejdříve posílal puk zpoza branky na Starého který svou střelou orazítkoval betony Přikryla, následně se k puku dostal opět Žálčík, ten svou střelu umístil do horní části branky a poslal tak domácí do vedení 4.2. Asistence: Ondřej Starý, Daniel Vachutka.
    Lukáš ŽÁLČÍK - 4:2

52:56
    Střelu Ondřeje Starého zblokoval Dominik Bílek.

53:21
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

53:40
    Střelu Vítězslava Bílka srazil Tomáš Drtil do rohu kluziště.

53:46
    Dvě minuty za zdržování hry si vyfasoval domácí hráč Tomáš Drtil. Ten byl ovšem tvrdě sražen k ledu a zůstává na střídačce kde je ošetřován. Trest za něj odpykává Filip Kužílek.

54:18
    Ofsajd Litoměřic.

54:45
    Hrbasovu střelu tahem vyrazil Koutský nad svou svatyni.

55:18
    Šulcovu střelu z modré vyrazil Koutský před sebe, tam stál Tomáš Sedlák, který puk ihned odpravil do středního pásma.

55:51

56:55
    Švagrovský to zkusil z otočky, puk skončil na prvním bránícím hráči.

57:09
    Puk ve skrumáži těl u mantinelu, rozhodčí nakonec přerušil hru. Vhazuje se před Koutským.

57:41
    Radimu Haasovi odskočil puk od hokejky ke kterému se tak dostali hosté.

58:02
    Brunec s Pláškem se hnali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný poslal puk právě na Pláška, proti kterému se skvěle přemístil Přikryl.

58:16
    Lukáš Špelda vyfasoval dvě minuty za držení protihráče.

58:40
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Brunec vyloučen za držení protihráče.

58:40
    Přikryl zůstává na střídačce !!!

59:00
    Domácí tým pečetí své vítězství! MAREK BAIL ze středního pásma trefuje odkrytou klec hostujícího týmu. Bez Asistence.
    Marek BAIL - 5:2

60:00

Domácí tým nedovolil Litoměřicím ve třetí třetině vyrovnat a dalšími dvěmi góly si pojistil své vítězství.

Zajímavost: Marek Bail si dnes připsal svůj vůbec první gól v seniorském hokeji.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

HC Stadion Litoměřice – Zdeněk Doležal
    Salith Šumperk – Tomáš Prokop (19:18:35)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 6. Moskal (Sedlák, Haas R.), 11. Rimmel (Žálčík, Vachutka), 19. Velecký (Holík), 52. Žálčík (Starý, Vachutka), 59. Bail – 31. Doležal Z. (Černoch, Procházka), 37. Procházka (Špelda)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – Haas M., Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, Haas R. – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík – Kužílek
    HC Stadion Litoměřice: Král (21. Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, Bílek D., Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, Bílek V. – Doležal T., Švagrovský, Novák – Černoch, Doležal Z., Procházka – Ondráček, Schwamberger

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Novák