Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
Atlant – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhřeb – Omsk 2:6 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
HK Soči
Středa 10.12.2014, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HK Soči jako nováček nepředvádí úplně špatné výkony. V západní konferenci se nachází na šestém místě, což jim aktuálně zajišťuje Play-off. Na kontě mají 53 bodů a vyrovnané skóre 86-86. Nejproduktivnějším hráčem celku Vjačeslava Bucajeva je útočník Ilja Krikunov s dvaadvaceti body. Toto pravé křídlo strávilo pět sezón i v kádru Novgorodu!

Torpedo Nižnij Novgorod se společně se Soči a Čechov drží na hranici Play-off. Všechny tyto týmy mají 53 bodů. Torpedo je z nich ovšem nejvíce dole. Celek Peterise Skudry má pozitivní bilanci, 13 výher, 12 proher. Čtyřikrát se radovali z vítězství po nájezdech, třikrát v této dovednostní soutěži prohráli a stejněkrát prohráli po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Torpeda je obránce Juuso Hietanen se sedmnácti body.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili) – Chomickij, Hietanen, Valentěnko, Blažijevskij, Bernackij, Grigorjev, Ternavskij – Wolski, Salminen, Immonen – Krasnoslobodcev, Filatov, Galuzin – Savinainen, Kuljomin, Drugov – Ruděnkov, Dmitrij Kazjonov, Denis Kazjonov, Potapov

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Koledov, Ščitov, Whitney, Pervyšin, Wilson, Derljuk, Petrov – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Emmerton, Warn, Petersson – Ljuduchin, Anisin, Lapenkov – Ščerbina, Achmetov, Šiškanov, Krjukov

Rozhodčí: Gamalej, Čerenkov – Lazarev, Otmachov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Všem nadšencům KHL, či jen hokeje přeji krásný večer. Dnes se setkají dva týmy se stejným počtem bodů, tak uvidíme jaký náboj dnešní utkání bude mít.

Stadionem zní ruská hymna.

00:01

00:40
    Úvod utkání je rychlý, hraje se nahoru dolů.

01:36
    Lapenkov si po odrazu puku najížděl z levé strany, ale Kasutin byl připraven.

02:18
    Úplně ze stejné pozice střílel nad Ščerbina.

03:21
    Hosté se tlačí do koncovky, nyní byla jejich střela zblokována.

03:52
    Andre Petersson (SOC) podrazil domácího hráče a dostává trest na dvě minuty.

04:38
    Pöpperle vyráží tvrdou ránu.

05:18
    Další skvělý zákrok českého brankáře.

05:27
    Krásně v oslabení ujel Ilja Krikunov, ale proti Kasutinovi neuspěl!

05:52

06:39
    Domácí se nadále drží v útočném pásmu.

06:50
    Jeden z hráčů objížděl branku, ale u tyče byl připraven beton Pöpperleho.

07:30
    Torpedo stále v tlaku.

08:15
    Po chybné přihrávce se ovšem domácí celek vyhnal z pásma.

09:13
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Krásnou přihrávku na levém křídle převzal NIKITA FILATOV, který vjel před Pöpperleho a úžasnou střelou do levého horního růžku dává úvodní branku zápasu!
    Asistence: Sergej Bernackij
    Nikita FILATOV - 1:0

09:50
    Ve velkém tlaku byli hosté, ale puk za Kasutina nedostali.

12:01
    Derlyux se dostává do ofsajdu.

12:34
    Wojtek Wolski (NNO) vyloučen za podražení.

12:54
    Soči ztrácí pásmo a musí až ke své brance.

13:43
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté srovnávají po zasloužené aktivitě v přesilové hře! Clay Wilson vypálil vedle branky. Kotouč se ovšem odrazil od mantinelu přesně před branku na volného CORYHO EMMERTONA, jenž rychlou střelou vyrovnává!
    Asistence: Clay Wilson
    Cory EMMERTON - 1:1

14:49
    Utkání má i nadále rychlý spád.

15:16
    Andrej Kosticyn střílel do odkryté branky Torpeda, ale trefil jen obránce.

15:40
    Viktor Drugov (NNO) vyloučen za hákování.

16:33
    Velký závar před brankou končí zákrokem Kasutina.

17:04
    Kasutin nyní zachraňoval domácí celek jak o život.

17:40

17:47
    Hosté jsou v přesilovkách skvělý.

18:33
    Neuvěřitelný zákrok Kasutina! Michail Anisin střílel do odkryté branky, ale ruský brankář jeho pokus neskutečně chytá!
    Zákrok Kasutina!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Končí nám první třetina utkání mezi Torpedem a HK Soči. Utkání má skvělý spád, viděli jsme dvě branky a výbornou aktivitu hostujicího celku. Obrat měl na holi Michail Anisin. Ten ovšem nechal vyniknout vynikajicího Kasutina, který v brance čaruje.

20:01

20:13
    Ihned na začátku druhé třetiny byl Immonen sám před Pöpperlem, ten skvěle chytá!

21:20
    Filatov ujížděl do úniku, ale obránce Soči byl pozorný a puk odehrál na poslední chvíli.

22:48
    Dva výtečné zákroky vytáhl Kasutin! Nejdříve vyrazil střelu od modré, poté i druhou z pravé strany!

23:46
    Tvrdá rána domácího hráče končí vedle.

24:03
    Nahození Torpeda kryje Pöpperle.

24:47
    Vladimir Galuzin byl sám před brankářem, ani nyní se domácí celek neraduje z branky!

26:05
    Na ledě to vře. Nejdříve byl zfaulován hostujicí hráč, poté i domácí. Po této situaci se strhla menší mela.

26:05
    Igor Ignatuškin (SOC) vyloučen za hákování.

26:48
    Pöpperle drží puk. Torpedu se přesilovka zatím nedaří.

27:38
    Hosté vyhazují.

28:05

29:04
    Druhá třetina je oproti té první mnohem nudnější.

30:13
    Hosté to ale nyní krásně vykombinovali! Nikita Ščitov našel před brankou volného ANDREJE KOSTICYNA, který s chladnou hlavou prostřeluje Kasutina!
    Asistence: Nikita Ščitov
    Andrej KOSTICYN - 1:2

30:58
    Torpedo se hnalo do protiútoku, ten ale na poslední chvíli zastavil hostujicí obránce na modré čáře.

32:16
    Petersson najel do útočného pásma, přihrávka na druhou stranu byla ale zblokována.

32:45
    Nebezpečně se pohybují domácí hráči před brankou Pöpperleho. Český brankář ale vše chytá.

33:17
    Soči se řítili do zajímavé šance. Vše bylo krásné do doby, než rozhodčí pískl ofsajd.

34:10
    Trestuhodně minul puk jeden z hráčů Torpeda před brankou, kde byl sám.

34:38
    Viktor Drugov nahazoval puk před branku, kde ho doráží za záda Pöpperleho WOJTEK WOLSKI!
    Asistence: Viktor Drugov
    Wojtek WOLSKI - 2:2

35:00
    S bolestivou grimasou leží na zemi Pavel Koledov, jenž inkasoval tvrdý hit od Denise Kazjonova.

35:26
    Nikita Filatov nestihl puk a píská se zakázané uvolnění.

35:33
    Andre Petersson vystřelil ihned po buly, ale neuspěl.

36:44
    Sakari Salminen byl osamocen na půlce a ujížděl na Pöpperleho, kterého nepřekonal!

37:17
    Nedáš-dostaneš! ROMAN LJUDUCHIN "ukradl" puk domácí obraně a krásnou kličkou dává na 2:3!
    Asistence: Michail Anisin
    Roman LJUDUCHIN - 2:3

37:45
    Vzápětí je opět vyrovnáno! Nepovedenou otočku kolem branky nyní předvedl jeden z domácích hráčů, domácí fanoušky to ale nemuselo mrzet, protože se k odraženému puku dostal DMITRIJ KAZJONOV, který razantní střelou opět vyrovnává!
    Asistence: Alexej Potapov, Denis Kazjonov
    Dmitrij KAZJONOV - 3:3

37:51
    Na ledě se strhla velká a zbytečná bitka, uvidíme jaké bude rozpoložení trestů.

37:51
    Arťjom Krjukov (SOC) dostává dvě minuty. Michail Grigorjev (NNO) dostává dvě minuty za hrubost a napadení.

39:51
    Na led se vrátil Krjukov a hráč, který odseděl trest za Grigorjeva.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla hodně divoká a divákům se musela líbit. Hosté v ní dvakrát vedli, ale i přesto je stav 3:3. Uvidíme jestli se i ve třetí třetině dočkáme gólových hodů.

Oba celky jsou zpět na ledě.

40:01

40:42
    Nikita Ščitov ujížděl sám na brankáře, ale neprostřelil jej!

40:56
    Podobná šance i na druhé straně, Nikita Filatov míjí!

42:15
    Krásné si do útočného pásma najel CLAY WILSON a tvrdou střelou k tyči vrací hostům vedení!
    Asistence: Roman Derljuk
    Clay WILSON - 3:4

43:27
    Soči aktivní v útoku.

44:30
    A je tu další zasloužená branka hostů! Roman Derljuk z dobré pozice vystřelil jen do Kasutinových betonů, od nichž se puk odrazil před volného CORYHO EMMERTONA, jenž zasouvá do odkryté branky!
    Cory EMMERTON - 3:5

45:33
    Hosté nadále tlačí domácí celek.

46:38
    Torpedo je z dvou rychlých branek hodně opařeno.

47:12
    Hosté opět rychlým hokejem v útočném pásmu školí obranu Torpeda.

48:45
    Domácí kombinují na své polovině a do útoku se moc neženou.

49:07
    Lapenkov vystřelil z levé strany nad branku.

49:34
    Chybu v domácí obraně musel vyřešit Kasutin. Hosté získali pásmo zadarmo.

49:42
    Vjačeslav Kuljomin leží na ledě poté co dostal ramenem od Petrova..

49:42
    Alexej Petrov (SOC) dostává 10 minut + dvě minuty

51:42

51:42
    Hodně špatná přesilovka pro domácí tým, skoro se ani v pásmu neusadili.

52:25
    Pöpperle proti střele Grigorjeva pozorný.

52:32
    Dmitrji Kazjonov (NNO) vyloučen na dvě minuty za hákování.

53:03
    Torpedu se podařilo vyhodit puk.

53:39
    Alexej Potapov zblokoval ránu Ščitova a s bolestivou grimasou odjel na střídačku.

54:32

55:21
    Soči hrají s klidnou hlavou a nikam nespěchají.

56:31
    Tvrdou střelu od modré kontroloval Pöpperle očima.

57:30
    Domácí hrají bez brankáře!

58:08
    Prázdnou branku přes celé hřiště trefuje CLAY WILSON!
    Bez asistence
    Clay WILSON - 3:6

58:35
    Kasutin oěpt pod palbou, nyní vyráží puk ramenem.

58:45
    Juuso Hietanen (SOC) vyloučen na dvě minuty.

59:00
    Velká šance pro Torpedo, jeden z hráčů netrefil odkrytou branku!

59:31
    Max Warn (SOC) je dalším vyloučeným hráčem.

59:54
    Jarkko Immonen našel před brankou volného WOJTEKA WOLSKIHO, který se nadvakrát prosazuje a kosmeticky upravuje skóre.
    Asistence: Jarkko Immonen
    Wojtek WOLSKI - 4:6

60:00

Divoká třetí třetina končí za stavu 1:3 pro Soči, což znamená výhru 4:6! Na začátku třetí třetiny se hosté dvakrát rychle prosadili a svůj náskok si již udrželi a berou důležité body.

Přeji krásný zbytek středečního večera a u KHL zase někdy nashledanou. (19:21:30)

Libor Kucza

David Panuška

Branky a nahrávky: 10. Filatov (Bernackij), 35. Wolski (Drugov), 38. Kazjonov (Potapov, Kazjonov), 60. Wolski (Immonen) – 14. Emmerton (Wilson), 31. Kosticyn (Ščitov), 38. Ljuduchin (Anisin), 43. Wilson (Derljuk), 45. Emmerton (Derljuk), 59. Wilson

Rozhodčí: Gamalej, Čerenkov – Lazarev, Otmachov