Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
Atlant – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhřeb – Omsk 2:6 (kon.)
Medveščak Záhřeb
2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Avangard Omsk
Středa 10.12.2014, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a onlajnů opět na shledanou. (21:48:15)

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) 0 + 2
    Miroslav Blaťák (OMS) 0 + 1

Utkání končí vítězstvím hostujícího Omsku, jenž o zisku třech bodů rozhodl již v první třetině, ve které se trefil celkem čtyřikrát. Medveščak sice v průběhu posledních dvou třetin přidal, na vyrovnání to ale nestačilo. Pod výhrou Avangardu je také podepsán Vladimír Sobotka. Český forvard si připsal dvě asistence.

Statistiky zápasu:
    Střely – 27:28
    Trestné minuty – 8:0, navíc Trroter (MED) OT do konce utkání

60:00

59:53
    Ještě jedno přerušení. Medveščak přešel do útoku nedovoleným způsobem. Ofsajd.

59:08
    Závěr utkání se dohrává téměř jenom z povinnosti.

58:17
    Omsk se přeci jen vydal do útoku. Daleko se ale nedostal, jelikož je ruskému celku odpískán ofsajd.

57:46
    Avangard drží kotouč za vlastní brankou a nikam se nežene.

56:59
    Ofsajd Medveščaku.
    Kurtis MCLEAN - 2:6

56:28
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Přeci jen se povedlo domácím ve třetím dějství překonat Barulina. Chytrý pas vyslaný napříč pásmem našel KURTISE MCLEANA, který svou ránou z první nekompromisně trefuje odkrytou část branky. Asistence: Mathieu Carle a Geoffrey Kinrade.

55:34
    Kinrade trefuje Barulinovy betony. Ruský gólman působí ve třetí části hodně jistým dojmem.

55:10
    Navíc opět musel zasahovat Heeter. Povedenou střelou ho prověřil Blaťák.

54:33
    Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut. O vítězi se zdá být rozhodnuto. Ze strany Záhřebu už se totiž větší tlak moc očekávat nedá.

53:55
    Flood si pomohl vysokou holí. Bude se vhazovat před Heetrem. Taková situace hostům vyhovuje.

52:55
    Ruskému celku vychází jejich plán dále na výbornou. Ruská obrana si poradila i s dobře mířenou střelou Kinradeho.

51:42
    Volný kotouč se zajímavě odrazil před dezorientovaného Barulina. Nikdo ze Záhřebských však nedokázal rychle zareagovat a nasměřovat puk na branku.

50:40
    Domácí si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a je z toho postavení mimo hru.

49:58
    Hosté z Omsku se již nikam neženou, spíše se soustředí na obranu. Tím aktivnímu Záhřebu dost komplikují snahu vsítil branku.

David Soumar

Branky a nahrávky: 31. Katič (Pierre, Wright), 57. McLean (Carle, Kinrade) – 9. Kuljaš (Semjonov), 14. Paršin (Gustafsson, Blaťák), 17. Paršin (Pivtsakin, Sobotka), 20. Kolarik (Popov, Pěrežogin), 22. Pěrežogin (Pivtsakin), 44. Pivtsakin (Sobotka)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (21. Heeter) – Morrisonn, Flood, Popovič, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič – Kolanos, Wright, Leino – Thomas, Bjorkstrand, McLean – Kinrade, Trotter, St. Pierre – Kostovič, Glumac, Perkovič – Hedberg.
    Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, Kulik, Pivtsakin, Gončarov – Sobotka, Paršin, Kalinin – Berdnikov, Lemťjugov, Wandell – Popov, Pěrežogin, Kolarik – Rasskazov, Kurjanov, Semjonov – Širokov.

Rozhodčí: Ravonin, Rönn – Balodis, Medvěděv