Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
Atlant – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhřeb – Omsk 2:6 (kon.)
Atlant Moskevská oblast
6:1 (0:0, 5:0, 1:1)
Salavat Julajev Ufa
Středa 10.12.2014, 17:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pouze jediný vzájemný zápas je naplánovaný mezi Atlant Moskevská oblast a Salavat Julajev Ufa. A ten se odehraje právě dnes.

Atlant, zmítaný ekonomickými problémy, se zatím nenachází na místech, které by si přáli jeho fanoušci. Jenže forma z posledních zápasů ukazuje, že tým se pomalu zvedá a postupdo playoff je stále reálný. To však musí Atlant zabrat hlavně doma, kde sbírá víc proher než výher.

To hosté z Ufy si zatím v poklidu kráčí za postupem do vyřazovacích bojů. Sice se jim v posledních zápasech venku moc nedaří, když si v deseti zápasech připsali na své konto pouze 8 bodů. Záleží hlavně na tom, jak se daří formaci Kolcov, Kajgorodov a Makarov. Jakmile soupeř eliminuje tohle trio, jdou šanci Salavatu na výhru hodně dolů.

Československá stopa
    Ondřej Němec (ATL) – 34 záp., 3+8, 11 bodů
    Petr Vrána (ATL) – 10 záp., 4+0, 4 body

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Atlant Moskevská oblast: Artěmjev (Engren) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuljapkin, Jarullin, Baldajev, Sorokin – Engqvist, Majorov, Černov – Vrána, Sošnikov, Šmeljov – Potapov, Bodrov, Konstantin Kolcov – Kolcov, Taratuchin, Levickij

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Kutuzov, Lekomcev, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kirill Kolcov, Vasilevskij – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Semin, Tolpeko, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Gluchov, Slepyšev, Pankov

Rozhodčí: Jeřábek, Komarov – Maitak, Pronškich.

00:01

00:57
    První zákrok zápasu si připsal Artěmjev.

01:55
    Artěmjev zachytil kotouč po zakončení zpoza branky.

02:39
    Zatím nevidíme moc pohledný hokej.

03:40
    Snad poprvé se domácí dostali do útočného pásma, ale tam nic nevymysleli.

04:08
    Icing Salavatu.

05:20
    Salavat je možná o něco lepším týmem, ale svou převahu nedokáže využít k vstřelení branky.

05:38
    Ofsajd Atlantu.

06:20
    Černov bekhendem vyslal slabou střelu na hostující branku. Sochatskij s ní neměl žádné problémy.

07:08
    Hosté si zahrají přesilovku po faulu Jarullina.

07:47
    Teprve teď se hosté usadili v pásmu, ale místo nějaké rozehrávky střílí od modré do připraveného Engrena.

09:08

09:58
    Vrána tak dlouho hledal lepší pozici, až se k modré čáře a jeho střelu zblokoval obránce Ufy.

10:55
    Zakázané uvolnění Atlantu.

11:45
    Sochatskij přikryl nahozený kotouč.

12:40
    Sochatskij dobře zasáhl při šanci domácích.

13:48
    Hosté teď zvýšili tlak z čeho rezlutovali nebezpečné střely na domácí branku, ale všechny spolehlivě kryje Engren.

15:18
    Další nebezpečný protiútok hostí končí střelou do ochranné sítě.

15:30
    Icing Atlantu.

15:49
    Skačkov měl dobrou příležitost, ale Engren jej vychytal.

17:41
    Hosté i nadále drží kotouč na svých holích. Domácí se povětšinu času spíše brání.

18:43
    Domácí obránci dobře zastavili útok hostí.

19:37
    Hosté se teď nemůžou dostat přes modrou čáru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Domácí v první třetině prakticky nic nepředvedli a jsou to spíše hosté kdo útočí. Všechny jejich snahy však končí na dobře chytajícím Engrenovi.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Střely na branku v 1. třetině: 4-15

20:01

20:20
    Černov potáhl kotouč do útočného pásma, ale nic nevymyslel.

20:45
    Atlant právě vstřelil branku!
    A domácí dobrý vstup do třetiny proměňují v úvodní branku. MAXIM MAJOROV se dostal před brankou ke kotouči a přes obránce jej poslal na branku. Sochatskij na něj asi dobře neviděla kotouč skončil až za jeho zády. Asistence: Matthew Gilroy, Arťom Černov.
    Maxim MAJOROV - 1:0

22:15
    Mohlo být vyorvnané, ale dobrou střelu hostí kryje Engren.

22:45
    Sochatskij si vylepšil statistiky po střele od modré čáry.

22:57
    Hosté si zahrají přesilovku. Korobov hákoval pronikajícího hráče a odsedí si dvě minuty.

23:33
    Engren stále drží čisté konto.

23:46
    Engren kryje další pokus od modré čáry.

24:11
    Hosté málo cloní před Engrenem a ten jejich střely perfektně vidí.

24:25
    Domácí vyhazují.

24:57

26:05
    Ofsajd Salavatu.

26:26
    Kotouč po souboji ve středním pásmu končí mezi střídačkami .

28:13
    I domácí si zahrají přesilovku. Kirill Kolcov v obranné třetině podrazil Gilroye a po právu jde na trestnou lavici.

29:12
    Domácí se sami připravili o útočné pásmo.

29:39
    Philström získal několik vteřin v útočném pásmu.

30:00
    Gilroy střílel z otočky. Sochatskij zasahuje.

30:13

31:15
    Hosté se v této třetině nedokáží dostat tak lehce do útočné třetiny jako v první dvacetiminutovce.

32:09
    Domácí se dostali do rychlého protiútoku. VJAČESLAV KOZLOV dostal přihrávku do pravého kruhu a i když trochu v záklonu, tak přesnou střelou překonal Sochatskije. Asistence: Dmitrij Korobov, Andrej Taratuchin.
    Vjačeslav KOZLOV - 2:0

33:17
    Domácí teď spíše brání a vyrážejí do protiútoků.

33:34
    Domácí přidávají další branku. Přesnou trefou z mezikruží se prosadil ARŤOM ČERNOV a vyhání Sochatskije z branky. Asistence: Andreas Engqvist, Maxim Majorov.
    Arťom ČERNOV - 3:0

34:19
    Hosté dostanou šanci snížit v přesilové hře.

34:59
    Jenže Engren je proti a likviduje další dobrou střelu z pravé strany.

35:29
    Hosté ostřelují branku soupeře, ale jejich střely končí pouze na chráničích obránců nebo Engrena.

35:55
    Ofsajd Ufy.

36:13
    Další výborný zákrok Engrena, který se roztáhl na brankové čáře a vyráží střelu soupeře.

36:20

37:21
    Sošnikov výborně našel přihrávkou z druhé vlny najetého VSEVOLADA SOROKINA, který z první překonáva přesouvajícího se Irvinga. Asistence: Nikita Sošnikov.
    Vsevolada SOROKIN - 4:0

38:36
    Domácí jsou v laufu. MAXIM MAJOROV se dostal k odraženému kotouči před brankou a poněvadž byl úplně sám, tak měl dostatek času, aby vykoupal Irvinga a bekhendem poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Andreas Engqvist.
    Maxim MAJOROV - 5:0

39:26
    Hosté jsou evidentně zaskočeni a nevědí co hrát.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Domácí vstoupil do druhé třetiny jako vyměněni a postupně si ze soupeře udělali trhací kalendář. Tomu nepomohlo ani střídání brankářů po třetí brance a střádající Irving musel vytahovat ještě dvakrát kotouč ze své branky.

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Střely na branku ve 2. třetině: 13-13

40:01

40:46
    Hosté vstoupili do třetiny aktivně.

41:23
    Domácí se zatím pouze brání. Hosté však z aktivity nedokáží vyprodukovat střelu na branku.

42:15
    Poprvé v této části se domácí dostali do útočné třetiny, ale střelou od modré netrefují hostující branku.

42:58
    Engren si poradil i se střelou Gluchova.

43:26
    Domácí teď nekolikrát nepříjemně zahrozili, ale jejich střely končí mimo branky nebo na pozorném Irvingovi.

44:10
    Hostém se dnes bude i zdát o Engrenovi. Ten dnessvými zákroky přivádí jejich střelce do zoufalství.

45:20
    Domácí teď trochu zpomalili hru a drží kotouč na svých holích na vlastní polovině.

46:02
    Engren vykopáva pokus od levého mantinelu do rohu.

46:24
    Hosté roujíždí další útok.

46:52
    Engren již pokryl 30 střel soupeře.

47:43
    Uvidíme další přesilovou hru. Tentokrát v podání domácích.

48:03
    Gluchov vyvezl kotouč ze třetiny a ušetřil několik vteřin.

48:13
    Ofsajd domácích.

48:36
    Engren musel zasahovat i v oslabení, ale střelu letící do horního rohu chytá do lapačky.

49:21
    Teprve teď se dostali ke střele i domácí, ale Irving jejich pokus od modré chytá.

49:44

50:26
    Střela Chlystova Engrenovi moc problémů nenadělala.

51:46
    Domácí hrají dobře a v těchto chvílích svého soupeře drží daleko od Engrena.

52:51
    Zbytečný faul v podání Hartikainena a šance hostí na body jsou pryč.

53:18
    Hosté se osvobozují.

53:30
    Už je to hotovo. Domácí se snad z první šance v této třetině prosazují. ANDREJ TARATUCHIN se dostal k vyraženému kotouči a neměl problém poslat kotouč za rozhozeného Irvinga. Asistence: Albert Jarullin, Vjačeslav Kozlov.
    Andrej TARATUCHIN - 6:0

54:06
    Engren si připisuje další zákrok po střele z pravého kruhu.

54:19
    Dnešní utkání sleduje 5700 diváků.

55:56
    Semin střílel z vrcholu levého kruhu, ale Engren na jeho střelu dobře viděl a bez problémů ji chytil.

56:55
    Další střelu hostí blokuje domácí obrana.

57:15
    Ufa právě vstřelila branku!
    Engren nakonec čisté konto neudrží. Gluchov našel před brankou úplně volného ANTONA SLEPYŠEVA a ten z první poslal kotouč do branky. Asistence: Alexej Gluchov, Andrej Zubarev.
    Anton SLEPYŠEV - 6:1

58:25
    Hosté se ještě snaží přidat další branku, ale domácí již brání pozorněji než před minutou.

59:16

59:37

60:00

V poslední třetině jsme viděli dvě branky. Nejdříve domácí přidali šestý kotouč do hostující branky. Hráči Ufy dlouho nemohli najít recept na výborného Engrena v domácí brance. Ale když už se zdálo, že si domácí brankář udrží čisté konto, hráči Atlantu zapomněli na volného Slepyševa před brankou a ten vstřelil alespoň čestný úspěch Ufy.

Střely na branku ve 3. třetině: 6-9

Československá stopa v utkání
    Petr Vrána (ATL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:32
    Ondřej Němec (ATL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:38 (19:45:21)

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 21. Majorov (Gilroy, Černov), 33. Kozlov (Korobov, Taratuchin), 34. Černov (Engqvist, Majorov), 38. Sorokin (Sošnikov), 39. Majorov (Engqvist), 54. Taratuchin (Jarullin, Vjačeslav Kozlov) – 58. Slepyšev (Gluchov, Zubarev)

Atlant Moskevská oblast: Engren (Artěmjev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuljapkin, Jarullin, Baldajev, Sorokin – Engqvist, Majorov, Černov – Vrána, Sošnikov, Šmeljov – Potapov, Bodrov, Konstantin Kolcov – Kolcov, Taratuchin, Levickij
    Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (34. Irving) – Kutuzov, Lekomcev, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kirill Kolcov, Vasilevskij – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Semin, Tolpeko, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Gluchov, Slepyšev, Pankov

Rozhodčí: Jeřábek, Komarov – Maitak, Pronškich