Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
Atlant – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhřeb – Omsk 2:6 (kon.)
Medveščak Záhřeb
2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Avangard Omsk
Středa 10.12.2014, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům KHL! Medveščak Záhřeb dnes na svém ledě přivítá Avangard Omsk.

Medvešak Záhřeb
    Chorvatskému celku se po loňském postupu do play-off příliš nedaří. Medveščak aktuálně okupuje předposlední příčku v Západní konferenci a na osmou pozici zajišťující místo v bojích o Gagarinův pohár ztrácí deset bodů. V Záhřebu možná poněkud doplatili na odchod Jonathana Cheechooa, který před sezonou zamířil do Minsku. Podaří se domácím i bez zkušeného forvarda překvapit favorizovaný Omsk?

Posledních pět zápasů:
    Medveščak – Barys 3:5
    Soči – Medveščak 6:2
    Dynamo Msk – Medveščak 2:3sn
    Dinamo Mn – Medveščak 4:3
    Medveščak – Lokomotiv 3:4p

To Omsk prodělal krizi v úvodu loňského ročníku a letos se drží suverénně v horních patrech tabulky. Ve Východní konferenci dýchá na záda vedoucí Kazani. Ruskému celku se navíc povedlo před začátkem ligy ulovit jednu zvučnou posilu. Vladimír Sobotka, český forvard se zkušenostmi z NHL, patří k nejproduktivnějším hráčům svého týmu.

Miroslav Blaťák (OMS) 2 + 5

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Heeter) – Morrisonn, Flood, Popovič, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič – Kolanos, Wright, Leino – Thomas, Bjorkstrand, McLean – Kinrade, Trotter, St. Pierre – Kostovič, Glumac, Perkovič – Hedberg.

Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, Kulik, Pivtsakin, Gončarov – Sobotka, Paršin, Kalinin – Berdnikov, Lemťjugov, Wandell – Popov, Pěrežogin, Kolarik – Rasskazov, Kurjanov, Semjonov – Širokov.

Rozhodčí: Ravonin, Rönn – Balodis, Medvěděv.

Halou v Záhřebu právě zní hymny. Za malý okamžik může utkání odstartovat!

00:01

00:13
    Úvodní buly vyhráli hosté z Omsku. Sobotka a spol. se však při své první akci dostali do ofsajdu.

00:54
    Na premiérový výlet do útočné třetiny se vydal též domácí Medveščak. Střela na Barulina z jeho snažení ovšem nevzešla.

01:44
    Úvod zápasu je zatím hodně opatrný. Ani jeden z gólmanů doposud nemusel zasahovat.

02:19
    Rozehrávka Avangardu skončila icingem. Hra se přesune před Barulina.

03:09
    Sobotka si obhodil obránce a vytvořil pro svůj tým šanci. Jeho spoluhráč ale nedokázal nabídku usměrnit mezi tři tyče.

03:29
    Paršinovo tečované nahození končí v lapačce připraveného Dekanicha.

04:23
    Záhřebským se nevydařila rozehrávka. Odpískáno zakázané uvolnění.

04:27
    První přesilovku si zahrají hosté. Morrisonn dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

05:48
    Zdlouhavou kombinaci hostí zakončoval Gustafsson. Jeho pokus proletěl těsně vedle tyče Dekanichovy branky.

06:27

06:39
    Medveščak ihned po ubráněném oslabení vyrazil do útoku. Barulin musel vytáhnout zákrok betonem.

07:50
    Z modré čáry vypálil Kuljaš. Dekanich vyráží do rohu kluziště.

08:02
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Semjonov vybojoval v rohu téměř ztracený puk a šikovně ho nasměroval na modrou čáru. DENIS KULJAŠ s ním nic moc nevymýšlel a na Dekanicha vyslal střelu zápěstím. Kotouč domácímu gólmanovi proletěl mezi tělem a pravou tyčkou. Asistence: Kirill Semjonov.
    Denis KULJAŠ - 0:1

09:01
    Hosté chtěli založit další ofenzivní akci. Pěrežoginovi však nevyšel přechod přes modrou. Ofsajd.

09:44
    Kotouč vyletěl po zásahu domácích obránců mimo kluziště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

10:29
    Po delší době se o slovo přihlásili také záhřebští hokejisté. Vyrovnání měl na hokejce Flood, který však nedokázal trefit odkrytou část Barulinovy svatyně.

11:20
    Ruský gólman tentokrát musel zlikvidovat prudké nahození, jež těsně před tím tečoval Kostovič.

12:09
    Carleho dělová rána svého cíle nedosáhla. Dobře postavení obránci Omsku ji zblokovali.

12:38
    Icing Záhřebu.

12:52
    Medveščak půjde do čtyř. Katič si odpyká menší trest za faul na Lemťjugova (nedovolené bránění).

13:05
    Paršin dobře našel na druhé straně volného Sobotku. Českému forvardovi ale střela z první nesedla. Dekanich nemusel zasahovat.

13:45
    Omsk přesilovou hru využívá a soupeři odskakuje na rozdíl dvou branek. Hosté předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončoval střelou bez přípravy DENIS PARŠIN. Záhřebský gólman měl velmi málo času na přesun ke své pravé tyči. Asistence: Erik Gustafsson a Miroslav Blaťák.
    Denis PARŠIN - 0:2

15:57
    Ochozy v chorvatské aréně poněkud utichly. Svěřenci domácích fandů se nemohou probít přes pečlivě střežené střední pásmo.

16:52
    Úspěch neslavil ani důraz na brankovišti ruského celku. Trotterův bekhend nepřeletěl přes Barulinovy betony.

17:00
    S domácím celkem to nevypadá dobře, jelikož první lajna Avangardu přidala další přesný zásah. Celou akci rozehrál Sobotka pasem na Pivtsakina, jenž dobře viděl DENISE PARŠINA, který si sjížděl před branku. Střelci druhé branky utkání branky poté stačilo jen vložit hůl do trajektorie puku. Asistence: Nikita Pivtsakin a Vladimír Sobotka.
    Denis PARŠIN - 0:3

18:22
    Dekanich si v brankovišti příliš neodpočine. Ihned po buly na něj pálil Morrisonn. Chorvatský gólman musel předvést zákrok lapačkou.

19:00
    V první třetině zbývá odehrát poslední minutu.

19:22
    Útočné snažení omského Avangardu přerušilo postavení mimo hru.

19:51
    Omsk navíc přidává gól do šatny. Popov nabral na pravé straně rychlost a vypálil na Dekanicha. Těsně před ním kotouč tečoval CHAD KOLARIK, čímž domácímu gólmanovi znemožnil zasáhnout. Asistence: Alexander Popov a Alexander Pěrežogin.
    Chad KOLARIK - 0:4

19:57
    Pro domácí Záhřeb přechází další nepříjemnost. Gumac dostává menší trest, v úvodu druhé části se domácí budou muset bránit ve čtyřech.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 20:22.

První třetina byla poměrně jednostrannou záležitostí. Avangard od úvodu zápasu své chorvatské soupeře přehrává. Především díky vysokému počtu faulů ze strany Medveščaku dokázali hráči Omsku nastřílet celkem čtyři branky. Najdou Záhřebští sílu s vývojem utkáním něco udělat, nebo tato třetina rozhodne celé utkání?

Statistiky první třetiny:
    Střely – 7:10
    Trestné minuty – 6:0

20:01

20:01
    Domácí střídají gólmana. Tři tyče Medveščaku bude hájit Calvin Heeter.

20:52
    Střídající brankář musel předvést nelehký zákrok. Na pravé straně útočného pásma se rozjížděl volný Pěrežogin, jenž vypálil zápěstím do výstroje Heetera.

21:29
    Zdá se, že se hosté rozhodli si z dnešního utkání udělat exhibici. Další využitá přesilovka znamená již pátou branku v síti Záhřebu. Téměř z nulového úhlu se prosadil ALEXANDER PĚREŽOGIN, který si dokázal šikovně obhodit oba obránce Medveščaku. Asistence: Nikita Pivtsakin.
    Alexander PĚREŽOGIN - 0:5

23:50
    I když pro domácí hráče nevypadá skóre vůbec dobře, jejich příznivci v hledišti se je snaží dál podporovat.

24:26
    Hokejisté chorvatského týmu museli odpravit puk ze třetiny. Nakonec je z jejich snažení zakázané uvolnění.

24:59
    Medveščak vypadá hodně bezradně. Při přechodu přes útočnou modrou je Floodovi odpískán ofsajd.

25:31
    V toto případě se sice domácí dostali ke střele, Barluin ale zůstal klidný a betonem odrazil kotouč mimo dosah dotírajících útočníků.

25:46
    Katičova střela kolem Barulina jen proletěla. Ruský gólman nemusel zasahovat.

26:10
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Heeterem. Záhřebský brankář mezi svými betony sevřel nahození z modré čáry.

27:15
    Gustafssonova svižná střela nebezpečně plachtila vzduchem, přesto ji dokázal Heetr ulovil do své lapačky.

27:59
    Po delší době se do útoku vydal také záhřebský Medveščak. Moc dlouho se však před Barulinem neohřál, jelikož Kulik rozehrávku domácích vystihl a ukořistil puk.

28:10
    Opět s pukem na hokejkách kombinují hosté. Lemťjugov zpoza branky našel Kurjanova, který však nedokázal trefit skulinku mezi brankářem a tyčí.

29:45
    Heeter si vyjel tak, aby na Ljaminovo nahození dobře viděl. Kotouč skončil v jeho výstroji.

30:37
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí snižují! St. Pierre z prostoru pravého kruhu přihrával na druhou stranu pásma, kde stál zcela volný MARK KATIČ. Ten střelou z první vsítil důležitou branku, Záhřeb má znovu o co hrát. Asistence: Martin St. Pierre a James Wright.
    Mark KATIČ - 1:5

31:24
    Záhy se však Kolanos provinil proti pravidlům (krosček) a Medveščak se bude muset bránit ve čtyřech.

32:14
    Hokejisté Avangardu jsou usazeni před domácím brankářem. Ten se musí ve svém pracovišti hodně otáčet.

33:01
    Po zblokované střele Lemťjugova vyhazují Záhřebští kotouč přes všechny čáry.

33:27

34:27
    Hokejisté chorvatského celku pookřáli, precizní obrana Omsku je ale nepouští do zakončení. U puku jsou opět hokejisté ruského týmu.

34:47
    To je velká komplikace pro Medveščak. Brock Trroter dostává trest na pět minut + do konce utkání. Domácí hráč se neovládl a vší silou sekl do ruky protihráče.

35:59
    Glumac v oslabení ujel obraně Omsku. Zakončit nemohl, neboť ho k zemi poslal Miroslav Blaťák. Vylučovat se i přes pískot z tribun nebude.

36:41
    Další šance Medveščaku snížit v oslabení. Glumac se společně se svým spoluhráčem dostal do přečíslení dva na jednoho, které se rozhodl vyřešit střelou do rohu branky. Ovšem nezamířil přesně.

37:53
    Pětiminutová přesilovka se Avangardu příliš nedaří. Záhřeb opět vyváží kotouč až k Barulinovi.

38:33
    Paršin dostal mezi kruhy kotouč přesně na hokejku, v dobré šanci ale zamířil nad horní tyč branky chorvatského celku.

39:47

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 21:13.

Druhá perioda již nabídla o něco málo vyrovnanější partii. Domácí před třetinou vystřídali gólmana, a dokonce vsítili i první branku, když se trefil Kolarik. Medveščak však stále ztrácí čtyři branky, dokáží domácí závěrečnou třetinou toto střetnutí zdramatizovat?

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 7:12
    Trestné minuty – 7:0, navíc Trroter (MED) OT do konce utkání

40:01

40:36
    Sobotkova formace si po vyhraném buly nedokázala vytvořit lepší příležitost. Po nepovedeném nahození ji o kotouč připravili hráči domácího celku.

41:36
    Katičova dělovka se mezi tři tyče nevešla. Kotouč se následně odrazil mimo dosah všech útočníků.

42:00
    Barulinovi přidělal hodně práce nešťastný zásah bruslí, kterým hostující obránce nasměroval kotouč přesně pod jeho betony. Ruský gólman však nakonec přikryl černý kus gumy lapačkou.

43:40
    V brance Záhřebu končí již šestý puk. NIKITA PIVTSAKIN se po vyhraném buly moc nerozmýšlel a tvrdě vypálil směrem na branku Medveščaku. Jeho pokus byl dostatečně prudký na to, aby proletěl až do sítě. Asistence: Vladimír Sobotka.
    Nikita PIVTSAKIN - 1:6

44:58
    Barulin musel ve svém brankovišti předvést rychlou reakci při zásahu betonem. Omští hokejisté následně vyhodili na icing.

46:15
    Domácí kombinují před ruským gólmanem. Rozhodně nechtějí darovat soupeři tři body zadarmo.

46:36
    Barulin se musel jen ohlédnout poté, co z modré vyslal pumelici Popovič. Brankář Omsku střelu, která letěla těsně mimo, vůbec neviděl.

47:28
    Poprvé je k vidění pasáž hry, ve které má Záhřeb výraznější převahu a drží soupeře v jeho třetině. Avangard musel vyhodit na icing.

48:50
    Několikrát tečovanou střelu dokázal Barulin, i přes nápor útočníku chorvatského celku, odpravit mimo své brankoviště.

49:09
    Barulin opět v akci. V tomto případě zazářila jeho lapačka, kterou ulovil Morrisonnovu ránu.

49:58
    Hosté z Omsku se již nikam neženou, spíše se soustředí na obranu. Tím aktivnímu Záhřebu dost komplikují snahu vsítil branku.

50:40
    Domácí si nepohlídali přechod přes útočnou modrou a je z toho postavení mimo hru.

51:42
    Volný kotouč se zajímavě odrazil před dezorientovaného Barulina. Nikdo ze Záhřebských však nedokázal rychle zareagovat a nasměřovat puk na branku.

52:55
    Ruskému celku vychází jejich plán dále na výbornou. Ruská obrana si poradila i s dobře mířenou střelou Kinradeho.

53:55
    Flood si pomohl vysokou holí. Bude se vhazovat před Heetrem. Taková situace hostům vyhovuje.

54:33
    Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut. O vítězi se zdá být rozhodnuto. Ze strany Záhřebu už se totiž větší tlak moc očekávat nedá.

55:10
    Navíc opět musel zasahovat Heeter. Povedenou střelou ho prověřil Blaťák.

55:34
    Kinrade trefuje Barulinovy betony. Ruský gólman působí ve třetí části hodně jistým dojmem.

56:28
    Přeci jen se povedlo domácím ve třetím dějství překonat Barulina. Chytrý pas vyslaný napříč pásmem našel KURTISE MCLEANA, který svou ránou z první nekompromisně trefuje odkrytou část branky. Asistence: Mathieu Carle a Geoffrey Kinrade.
    Kurtis MCLEAN - 2:6

56:59
    Ofsajd Medveščaku.

57:46
    Avangard drží kotouč za vlastní brankou a nikam se nežene.

58:17
    Omsk se přeci jen vydal do útoku. Daleko se ale nedostal, jelikož je ruskému celku odpískán ofsajd.

59:08
    Závěr utkání se dohrává téměř jenom z povinnosti.

59:53
    Ještě jedno přerušení. Medveščak přešel do útoku nedovoleným způsobem. Ofsajd.

60:00

Utkání končí vítězstvím hostujícího Omsku, jenž o zisku třech bodů rozhodl již v první třetině, ve které se trefil celkem čtyřikrát. Medveščak sice v průběhu posledních dvou třetin přidal, na vyrovnání to ale nestačilo. Pod výhrou Avangardu je také podepsán Vladimír Sobotka. Český forvard si připsal dvě asistence.

Statistiky zápasu:
    Střely – 27:28
    Trestné minuty – 8:0, navíc Trroter (MED) OT do konce utkání

Vladimír Sobotka (OMS) 0 + 2
    Miroslav Blaťák (OMS) 0 + 1

To je z dnešního duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a onlajnů opět na shledanou. (21:48:15)

David Soumar

Branky a nahrávky: 31. Katič (Pierre, Wright), 57. McLean (Carle, Kinrade) – 9. Kuljaš (Semjonov), 14. Paršin (Gustafsson, Blaťák), 17. Paršin (Pivtsakin, Sobotka), 20. Kolarik (Popov, Pěrežogin), 22. Pěrežogin (Pivtsakin), 44. Pivtsakin (Sobotka)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (21. Heeter) – Morrisonn, Flood, Popovič, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič – Kolanos, Wright, Leino – Thomas, Bjorkstrand, McLean – Kinrade, Trotter, St. Pierre – Kostovič, Glumac, Perkovič – Hedberg.

Rozhodčí: Ravonin, Rönn – Balodis, Medvěděv