Michalovce – Pov. Bystrica 6:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Topoľčany 5:0 (kon.) | Prešov – Senica 2:6 (kon.)
Detva – Spišská N. Ves 3:4 (po pr.)
HK DOXXbet Detva
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 12.12.2014, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Dušan Kapusta (tréner Detvy): "Videli sme veľmi dobré stretnutie, ktoré sme v prvej tretine rozbehli veľmi dobre. Podarilo sa nám streliť gól v závere, aj keď bol zlepený. Mali sme dve tri šance, kde sme mohli dať ďalšie góly. V druhej tretine Spišská ožila aj vďaka naším chybám a hlúpym vylúčenia a našou nedisciplinovanosťou. Petro bol vylúčený do konca zápasu čo by sa takému hráčovi nemalo stáva pri jeho kvalitách. Narušila sa tým naša koncepcia hry. Museli sme dobiehať náskok súpera a v predĺžení nám chýbali kvality spomínaného Petra. Dnes nemal svoj deň brankár. Keď sa mám podarilo vyrovnať na 2:2 súper sa znovu dostal do vedenia. Verili sme, že sa nám podarí získať druhý bod v predĺžení resp. na nájazdy. Momentálne sa na mužstve prejavuje, že nehráme dlhšiu dobu v kompletnom zložení. Máme zranenia prišli noví hráči a tí sa nevedia zapadnúť do mužstva ako by sme chceli. Momentálne sme prehrali prvý raz v sezóne dva zápasy po sebe aj to bolo v predĺženiach. Dnes dal súper šťastné góly a mi sme sa na góly museli namakať. Chýbali nám hráči ako Graham, Kanaet a vylúčený Petro, alebo lepší výkon brankára a bol by iný výsledok. Dominik Kanaet by sa mal zapojiť už do tréningového procesu a David Graham uvidíme, čo povedia vyšetrenia, či bola určená správna diagnóza a nebude potrebná operácia."

Peter Křemer (tréner HK Spišská Nová Ves: " Našim cieľom bolo hrať aktívne a nechceli sme brániť. Vedeli sme, že v Detve sa hrá veľmi ťažko. Nezískali sme s nimi v tejto sezóne ani bod, ale do stretnutia z úmyslom bodov. Pred koncom sme viedli a domáci vyrovnali, tak som pred predĺžením chlapcom povedal, že musíme zabojovať a získať druhý bod. Stretnutie malo veľmi vysokú kvalitu s čím som spokojný. Celé mužstvo hralo veľmi dobre a zaslúži si pochvalu za doteraz najlepší výkon v sezóne." (22:38:58)

60:58
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Po necelej minúte je koniec zápasu. O výsledku zápasu rozhodol najlepší muž na ľade BORIS KREMPASKÝ. Asistencie: Peter Rojkovič, Roman Ihňato.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je tu záver tretej tretiny. Po 60. min. svieti na svetelnej tabuli stav 3:3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:45
    Hostí zastavilo postavenie mimo hry.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:34
    Detva dala gól!

Je vyrovnaná. Po strele Zorvana sa puk odrazil od horne žrďky do bránkoviska, kde sa najlepšie zorientoval SLAVOMÍR BUDA a vyrovnal. Asistencie: Ivan Zorvan, Patrik Fekiač.

56:08

Volentier, ktorý podržal domácich v tretej tretine inkasuje gól pomedzi betóny od ĽUBOMÍRA VAICA.
    Asistencia: Richard Smotrila.

54:50
    Domáci sa dostali z pásma a bránia sa veľmi dobre počas oslabenia.

54:16
    Ďalší zákrok domáceho brankára.

54:08
    Po strate puku domácich na modrej čiare mohli hostia ísť v trojici na Volentiera, ale Smotrila sa ulakomil a zakončil sám len do Volentiera.

53:34
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane za bránenie v hre dostal Srnka dve minúty.

52:51
    Pred Domácim brankárom zasahujú tak isto obrancovia, keď blokujú strelu na ochrannú sieť.

52:31
    Budove zakončenie sa odrazilo od hokejky obrancu rovno pred Trenčana, kde bol Zorvan, ale na puk nedotiahol.

51:03
    Nahodený puk V. Fekiača žabkou robil Trenčanovi menšie problémy.

50:05
    Takmer všetci hráči, čo boli na ľade zvalený na brankárovi Trenčanovi dolovali puk. v bránkovisku hostí.

49:30
    Hostia vyhodili puk a domáci musia začínať až od vlastnej brány.

48:30
    Hostia budú hrať v oslabení za držanie dostáva dve minúty Dávid Džerenga.

48:19
    Strela Zorvana z otočky bekhendom skončila len v lapačke Trenčana.

47:39
    Strela Kokyho sa od betónu odrazila na ochrannú sieť.

Šláger kola v Detve sleduje 341 divákov.

Hokej v tretej časti graduje a diváci sa majú na čo pozerať.

46:56
    Patrik Fekač si od mantinelu vybojoval puk a dostal sa sním pred bránkovisko, kde ho poslal do lapačky Trenčana.

46:21
    Rojkovič predviedol krásny hit na Luntera.

45:03
    Ďalšia lahôdka Volentiera, keď rozštepom chytá puk po zakončení Klingu.

44:32
    Samostatný únik Vaica zneškodnil bravúrne Viktor Voentier.

43:41
    Tlkak domáceho mužstva vyustil do gólovej radosti. Postaral sa o ňu DOMINIK HEGYI, keď pretlačil puk do brány Trenčana. Asistencie Viktor Fekiač, Peter Lunter.

43:15
    Pačovu technickú strelu Trenčan vyrazil následne sa dostal puk k Žilkovi, ktorý tesne minul.

42:53
    Bez prípravy vystrelil Buda, ale puk končí rovno v lapačke Trenčana.

42:00
    Skončil sa trest pre Srnku a Džerenga pálil od modrej čiary. Volentier jeho strelu chytá.

41:07
    Hostia si zahrajú krátku presilovku.

40:01
    Tretia tretina začala v štvorici na oboch stranách.

38:46
    Domáci v oslabení hrajú veľmi dobre. Žilka vybojoval faul.

37:57
    Branislav Srnka dostáva trest 2+2min. za hru vysokou hokejkou a za napadnutie.

37:01
    Oba celky sú v plnom počte v hre 4 na 4 sa nič vážne na ľade neudialo.

35:01
    Rozhodcovia stretnutie nezvládajú. Petro dostáva trest do konca stretnutia za strelu pukom do tváre. Následne dostáva za hru vysokou hokejkou dve minúty aj V. Fekiač a za nedovolenú výstroj je potrestaný dvomi minútami Michal Findura.

35:01
    Petro strelkou triafa rovno oko Gurčíka.

34:45
    Hatašovu strelu spoza Vartovníka brankár Trenčan zneškodnil.

34:01
    Chybnú rozohrávku mohol potrestať Vartonvík, ale Volentier sa nenechal prekvapiť.

33:08
    Opäť Krempaský v zakončení Tento raz zasahuje Volentier vyrážačkou.

32:09
    Strelu P. Fekiača smerujúcu do brány zastavila len hokejka Rojkoviča.

30:47
    BORIS KREMPASKÝ vystrelil do betónu Volentiera, od ktorého sa puk odrazil späť na hokejku hráča hostí a druhé zakončenie skončilo pomedzi nohy v bráne Detvy. Asistencia: Roman Ihňato.

29:50
    Domáci si nerozumeli a je odpískané zakázané uvoľnenie.

28:34
    Krempaský mohol v oslabení poslať hostí do vedenia. Lenže jeho nájazd Volentier zneškodnil.

28:08
    Hostia sa oslobodili len za cenu vyhodenia puku na domácu hráčsku lavicu.

27:28
    Koky vybojoval puk medzi obrancami domácich. Chcel zbierať sekundičky, ale jeho spoluhráč ho vystavil do postavenia mimo hry.

26:44
    Hostia hrali až šiesti na ľade a prichádzajú dve minúty pre hráčsku lavicu. Trest si odsedí Džerenga.

26:17
    Sládok triafa od modrej čiary len do korčuľe Vaica stojacého pred Trenčanom.

24:59
    Čaro domáceho brankára Volentiera odklial strelou švihom MATÚŠ LESKOVJANSKÝ.
    Asistencia: František Koky.

24:29
    Po zakončení Krempaského si pripísal Volentier ďalší zákrok.

23:30
    Hosťom veľa času dokonca presilovky neostáva. Domácim sa darí veľmi dobre brániť.

21:53
    Čiarový rozhodca si domyslel faul Sládoka ten dostal dva minúty za vysokú hokejku. Celé to však bolo inak. Findura hokejkou sekol Sládoka a ten mu zhodil prilbu a päsťou udrel do krku.

21:11
    Následne Volentierova vyrážačka vyráža strelu Finduru,

20:32
    Po strele Leskovjanského zasiahol vyrážačkou domáci brankár Volentier.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po záverečnom klaksóne sa pustil jeden z hráčov hostí do Petra, ale ten spolu so Srnkom sa nenechali a podali si ho. Rozhodcovia však stihli zasiahnuť a všetko upokojili.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:41
    V vzájomné vylúčenie v závere tretiny. Brandon Parkhouse dostal dve minúty za hru vysokou hokejkou a Pavol Gurčík dve minúty za úderi.

19:03
    V závere tretiny sa podarilo domácim skórovať. IVAN ZORVAN prekonáva Trenčana.
    Asistencia: Jakub Predajniansky.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:25
    Domáci robia závar pred Trenčanom. Brankár hostí však odoláva.

17:27
    ďalšia strela domáci skončila v maske Trenčana, ktorý je na chvíľu otrasený.

17:10
    Petro naskočil rovno do útočnej akcie, ktorú ťahal Parkhouse. Lenže prihrávka na Srnku bola ťažké a domáci kapitán ju nedokázal dobre spracovať a následne zakončiť.

16:40
    Opäť v akcii Hrubý a opäť skvelý Volentier po bombe od modrej čiary.

16:23
    Strelu Hrubého Volentier vyrazil až na strop zimáku.

15:56
    V oslabení sa podarilo Gachulincovi získať puk. Potiahol sním do útočného pásma,kde zakončil. Jeho strela bola tečovaná a skončila na ochrannej sieti.

15:03
    Pol minútu mali hostia výhodu pri signalizovanom vylúčení domáceho Juraja Petra za hákovanie.

14:28
    Domáci sa hnevajú na čiarového rozhodcu, ktorý píska domácim postavenie mimo hry.

14:20
    Po dlhšej dobe zasahuje aj domáci brankár Viktor Volentier, ale puk si postrážil.

14:03
    Hra je prerušená. Domáci hrali z vysokou hokejkou.

13:50
    Gachulinec triafa strelou od modrej len do zadného mantinelu.

13:17
    Osobný trest dostáva Ľubomír Vaic za nešportové správanie.

12:34
    Prvý útok Detvy zakončuje na Trenčana, ale brankár, ktorý pred rokom pôsobil aj pod Poľanou chytá.

12:05
    Postavenie mimo hry sa píska aj na strane hostí.

11:03
    Hataš na modrej čiare triafa rovno pred ním stojaceho Krempaského do korčule a ten vyráža v pred.

10:33
    Hra sa prelieva hore-dolu. Domáci sa v polovici prvej tretiny previnili zakázaným uvoľnením.

09:34
    Postavenie mimo hry posúdené ako úmyselné a tak sa hra presúva pred modrú čiaru Detvy.

09:05
    Ďalšie prerušenie hry. Za zlé postavenie hostí na vhadzovaní sa bude vhadzovať ešte raz

08:54
    Krempaský zostáva ležať na ľade a rozhodca prerušil hru. Hráča hostí zasiahol puk do tváre.

08:24
    V. Fekiač mal v závere presilovky dva strelecké pokusy, ale ani jeden nebol presný.

07:43
    Ďalšia strela Hataša míňa bránu.

06:44
    Hataš od modrej čiary triafa len do cloniaceho Pača.

06:27
    Za hru vysokou hokejkou dostáva Roman Ihňato dve minúty.

05:59
    Končí sa šiesta minúta a domáce mužstvo len nahodilo puk do pásma.

04:22
    Leskovjansky padá po súboji so Srnkom.

03:18
    Hegyiho zakončenie sa odrážalo medzi korčuľami obrancov Spišiakov.

02:13
    Zorvan v samostatnom úniku neprekonal Trenčana.

01:51
    Žilka vybojoval puk v obrannom pásme, ale len nahodil za červenou čiarou puk za bránu.

01:10
    Na druhej strane strela Sládoka od modrej čiary len do vyrážačky Trenčana.

00:22
    Koky od modrej čiary triafa lapačku Volentiera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Zimný štadión v Detve sa pomaličky zapĺňa a šláger kola sa teda môže pomaličky začať.

Na stretnutí v Detve je prítomný aj župan Banskobystrického kraja Marián Kotleba.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier (Korytár) – Hatš, Pač, Gachuôinec, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka – Petro, Srnka, Parkhouse – Žilka, V. Fekiač, Lunter – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Hús, Mendel, Hegyi – Kucej. Tréner: D. Kapusta.

HK Spišská Nová Ves: Trenčan – Hrubý, Rojkovič, Gurčík, Cvengroš, Džerenga, Horváth, Kramár – Leskovjkanský, Koky, Vartovník – Findura, Smotrila, Vaic – Ihňato, Klinga, Krempaský – Gonda, Ištóci. Tréner: P.Křemer.

Rozhodca: Jakubec – Frimmel, Mráz.

V domácej zostava sa napokon dnes objaví aj Juraj Petro.

V 29. kole 1. hokejovej ligy privíta vedúca Detva v šlágri kola druhú Spišskú Novú Ves.
    Po prehre v Senici, kde Detve nevyšli samostatné nájazdy sa budú chcieť zverenci Dušana Kapusta rehabilitovať v domácom prostredí.
    Na druhej strane od zápas k zápasu zlepšujúca sa Spišská Nová Ves im to bude chcieť prekaziť a znížiť náskok na prvé miesto. V poslednom domácom zápase si poradili na domácom ľade s Bardejovom 3:2 po predĺžení.

Aj napriek tomu, že v Senici Detva nevyhrala cesta domov bola príjemná. Na spoločnej po zápasovej večeri hráči a vedenie klubu spoločne zablahoželali k 21 narodeninám brankárovi Andrejovi Košarišťanovi, ktorého si šľahačkou tortou do tváre vychutnal obranca Daniel Gachulinec.

V budúcom týždni by sa mali na ľade už objaviť aj dvaja zranený hráči a to Dominik Kanaet, ktorý mal problémy s kľúčnou kosťou a Juraj Petro, ktorého trápila infekcia.

Všetkých, ktorých zaujíma ako dopadne šláger 1. hokejovej ligy pozývam sledovať tento online prenos.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 20. Zorvan (Predajniansky), 44. Hegyi (V. Fekiač, Lunter), 58. Buda (Zorvan, P. Fekiač) – 25. Leskovjanský (Koky), 31. Krempaský (Ihňato), 57. Vaic (Smotrila), 61. Krempaský (Rojkovič, Ihňato)

HK DOXXbet Detva: Volentier (Korytár) – Hatš, Pač, Gachuôinec, Sládok, Mačkovič, Predajniansky, Pinka – Petro, Srnka, Parkhouse – Žilka, V. Fekiač, Lunter – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Hús, Mendel, Hegyi – Kucej. Tréner: D. Kapusta.

Rozhodčí: Jakubec – Frimmel, Mráz